Coinbase CEOsu Brian Armstrong, Coinbase’in Staking Hizmetlerini Mahkemede Savunacağını Açıkladı.


0

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD kripto borsasının sunduğu staking hizmetlerinin menkul kıymet olmadığını söylüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) rakip kripto borsası Kraken’in staking hizmetini kapatmasının hemen ardından Armstrong, ihtiyaç duyulması halinde Coinbase’in staking hizmeti için yasal bir savunma yapacağını söylüyor.

“Coinbase’in staking hizmetleri menkul kıymetler değildir. Gerekirse bunu mahkemede seve seve savunuruz.”

Geçen hafta, SEC’in Kraken’e karşı eylemlerinin ardından Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, mevcut ABD yasalarının staking’in bir menkul kıymet olmadığını öne sürdüğünü savundu.

“Stake etme, ABD Menkul Kıymetler Yasası veya SEC’in bir yatırım sözleşmesinin menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullandığı Howey testi kapsamında bir menkul kıymet değildir…

Staking, Howey testinin dört unsurunu karşılamıyor: para yatırımı, ortak girişim, makul kar beklentisi ve başkalarının çabaları.

Grewal ayrıca menkul kıymetler yasasının staking’e uygulanmasının ABD’li yatırımcıları olumsuz etkileyebileceğini ve potansiyel olarak onları daha riskli yargı bölgelerine yönlendirebileceğini söyledi.

Menkul kıymetler yasasının amacı, bilgi dengesizliklerini düzeltmektir. Ancak, tüm katılımcılar blok zincirine bağlı olduğundan ve aynı bilgilere eşit erişime sahip bir kullanıcı topluluğu aracılığıyla işlemleri doğrulayabildiğinden, stake etmede bilgi dengesizliği yoktur.

Menkul kıymetler yasasını staking gibi bir sürece dahil etmeye çalışmak tüketicilere hiç yardımcı olmuyor. Bunun yerine, gereksiz yere agresif yetkiler, ABD’li tüketicilerin ABD’deki temel kripto hizmetlerine erişmesini engelleyecek ve kullanıcıları offshore, düzenlenmemiş platformlara itecektir.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.