Parallel Network Testnet Rehberi


1

Paralel Finans, EVM uyumlu bir Paralel Zincir oluşturmak için Arbitrum’un Nitro’yu kullanarak Ethereum’da bir katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak çalışır. Bu optimistik rollup ağı, Ethereum’un güvenlik özelliklerini miras alarak daha hızlı ve daha uygun maliyetli işlemler sağlar ve Arbitrum Stylus aracılığıyla gaz ücreti sponsorluğu ve WebAssembly yürütme ortamı gibi yenilikleri sunar.

İlk yatırım turlarında toplamda 29 Milyon dolar fon toplayan projeye, Coinbase, Stark Ware, Polychain capital, Pantera gibi önemli fonların yatırım yaptığını görebiliyoruz. Şimdi Önemli bir testneti var. Sizlerle birlikte bu testnete katılıp, puanlar toplayacağız.

İlk olarak BURADAN siteye bağlanıyoruz. Metamask Cüzdanımızı Goerli Test ağına geçiriyoruz ve Cüzdanımızı onaylıyoruz.

Burada App cüzdanını onaylamak için Solda gördüğünüz Parallel AA Wallet aktif etmemiz gerekiyor.

Sonrasında Sepolia test ağından Parallel Network test ağına ETH göndereceğiz. Bunun için BURADAN bridge platformuna gidiyoruz. Bridge platformuna bağladığımızda Parallel test ağını cüzdanımıza ekleyecektir. Eğer eklemezse aşağıdaki parametreleri metamask cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Bunun için;

Ağ adıParallel Testnet
Yeni RPC URL adresihttps://rpc-surprised-harlequin-bonobo-fvcy2k9oqh.t.conduit.xyz
Zincir Kimliği2982896226593698
Para Birimi SembolüETH
Blok Gezgini URL Adresihttps://explorerl2new-surprised-harlequin-bonobo-fvcy2k9oqh.t.conduit.xyz

Sepolia ağından Parallel Testnet ağına ETH gönderdikten sonra, platformu kullanmak için Parallel Testnet ağına geçiyoruz. Dikkat edin. Öncelikle Bridge yaptığınız ETH’lar test ağına gelmiş olsun. BURADAN platforma gidiyoruz. Apps bölümüne basıyoruz. Oradan Airdrop butonuna basalım.

Platformda işlemler yapmak için, bize bir kod gerekli olacak. Giriş kodu olarak 7AD27 bu kodu kullanabilirsiniz. 100 kişilik sınır var. Sizde kodlarınızı bu yazının altına veya telegram grubumuzda paylaşabilirsiniz.

Kodu girdikten sonra, bizden cüzdanımızdan imza atmamızı isteyecek. Onu yapıyoruz. sosyal medya hesaplarımızı bağlamamızı isteyecek. Onları bağlıyoruz. Diğer görevleri yerine getirip Start diyoruz.

Bu adımları tamamladıktan sonra Apps butonuna tekrar basıyoruz ve bu sefer wallet seçeneğine gidiyoruz.

Parallel wallet seçeneğine gelince, get test tokens sekmesine basalım ve cüzdanımızda bildirimleri onaylayalım.

Bu şekilde size hem ETH hem de diğer tokenler gelecek, aynı zamanda değerli NFT’lerde cüzdanınıza geliyor. Şimdi platformu test etmeye gidelim.

Tekrardan Apps bölümüne basıyoruz ve Lending seçeneğine gidiyoruz.

Hem ERC20 tokenlerini platforma Supply ile borç veriyoruz. Burada dikkat edersiniz. 2 wallet görünüyor. Hangi cüzdanınızda token var ise onu seçip platforma borç verebilirsiniz.

Hem de önemli NFT’leri borç olarak platforma verebiliyorsunuz. Bu verdiğiniz borçların karşılığında BTC, USDC, USDT tekrar borç alıp platforma yatırabilirsiniz.

Bu adımları sürekli tekrar ederek likiditemizi arttıralım. Ara ara platformu kullanmakta fayda var. Airdrop sekmesinden 24 saatte bir kendi puanınızı görebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. get test token butonuna basıyorum, cüzdana yönlendirmiyor hiçbir şey olmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.