Blur NFT Market: Profesyonel Yatırımcılar İçin Yeni NFT Cenneti


0

Ethereum’da dalgalanma yaratan yeni Blur NFT pazarı. Bir dizi yenilikçi özellikle, NFT ticaretini bir sonraki seviyeye taşıyacak olanı değerlendiriliyor. Öyleyse neden bu kadar inanılmaz bir hype yarattıpını öğrenelim.

Blur NFT Marketplace nedir?

Blur, profesyonel tüccarlar için tasarlanmış, topluluk tabanlı bir NFT pazarı ve toplayıcısıdır. Diğer önde gelen pazarlara kıyasla birçok yeni özellik ve yaşam kalitesi güncellemesi sunarak NFT ticaret deneyimini daha akıcı ve sezgisel hale getiriyor.

Platform, OpenSea, LookRare ve X2Y2 gibi önde gelen pazar yerlerinden NFT listelemelerini toplar ve kullanıcıların varlıklarını yerel olarak Blur’da listelemelerine olanak tanır. İşlemlerden komisyon alan diğer birçok NFT pazar yerinin aksine Blur, NFT satışlarında %0 ücret uygular.

Pazar yeri ilk olarak Mart 2022’de duyuruldu ve büyüyen platform hakkında bilgi sahibi olanları arkadaşlarını bekleme listesine yönlendirmeye teşvik ederek sosyal medyada büyük bir takipçi topladı. En çok yönlendirmeye sahip olanlara ve topluluğun seçilmiş birkaç üyesine Blur’u önceden kapalı betada test etmeleri için erişim verildi.

Blur NFT Marketplace, yalnızca Ethereum ana ağında mevcuttur.

Blur NFT Marketplace, NFT yatırımcıları için güvenli ve emniyetli bir platformdur. Tüm işlemler Ethereum blok zincirinde doğrulanır ve kullanıcıların sahip olduğu cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklanır. Ekip ve proje; Paradigm, Coinbase Ventures ve E-GIRL Capital dahil olmak üzere önde gelen VC’ler tarafından desteklenmektedir.

Öne Çıkanlar

Tüccarlar için bir NFT borsası olarak Blur, NFT ticaretini kullanıcılar için daha rahat ve kolay hale getiren özelliklerde rekabet avantajına sahiptir:

 • OpenSea, LookRare ve X2Y2 gibi diğer ünlü borsalarda satılan bir NFT toplayıcı. Song ayrıca kullanıcıların NFT’yi doğrudan Blur’da listelemesine olanak tanır.
 • İşlem ücreti %0. İşlemlerden komisyon alan diğer birçok NFT pazar yerinin aksine Blur, NFT satışları için %0 ücret uygulamaktadır.
 • Canlı güncelleme: Koleksiyonla ilgili taban fiyat, işlem hacmi, sahip sayısı gibi önemli bilgileri düzenli olarak güncelliyor.
 • NFT, kar/zarar hakkında önemli bilgiler içeren NFT Portföy yönetim aracı
 • Tek bir sayfada bir NFT koleksiyonu hakkında eksiksiz bilgi sağlayan optimize edilmiş arayüz.

Özellikleri

Platform, diğer NFT toplayıcılarından on kata kadar daha hızlı çalıştığını, NFT’lerde bekleyen işlemleri bir saniyeden daha kısa sürede gösterdiğini ve listeleri her dört saniyede bir güncellediğini iddia ediyor. Işık hızında bekleyen işlemler ekranı, koleksiyon resimlerindeki neredeyse anında meta veri güncellemeleriyle birleştiğinde, Blur kullanıcılarına NFT’leri keskinleştirme konusunda büyük bir avantaj sağlıyor. Ek olarak, Blur’un gaz önceliği ön ayarları, kullanıcıların önce kendi satın alma işlemlerini gerçekleştirerek, diğer borsalar veya toplayıcılar aracılığıyla NFT satın alanlara rekabette üstünlük sağlamalarına yardımcı olur. En üstteki kiraz, Blur’un sözleşmelerinin diğer pazar yerlerine göre daha optimize edilmiş olması ve kullanıcıların gas ücretlerinde %17’ye varan tasarruf sağlamasıdır.

Yaygın olarak övülen bir başka özellik de Blur’un arayüzünün farklı NFT özelliklerinin nadirliğini açıkça göstermesi ve hatta kullanıcıların belirli özellikler için taban fiyatı görmesine olanak sağlamasıdır. Taban fiyat NFT’lerinizi doğru bir şekilde değerlendirmek için listeler ve geçmiş satışlar arasında gezinmek yerine Blur, her bir özellik için en düşük listeleri bularak ve verileri kolayca sindirilebilir bir biçimde sunarak tüm zor işleri sizin yerinize yapar. Bu özellik, kullanıcıların kendi varlıklarına doğru bir şekilde değer vermelerine yardımcı olur ve aynı zamanda düşük değerli niteliklere sahip NFT’leri çalmak isteyenlere de yardımcı olabilir.

Blur ayrıca, kullanıcıların belirli bir koleksiyondaki en düşük fiyatlı NFT’lerden birden fazlasını satın alma argosu olan “zemi süpürmesine” yardımcı olacak araçlar sunarak rakiplerinin önüne geçer. Tüm koleksiyonlar, zeminin üzerinde çeşitli aralıklarla kaç tane NFT’nin listelendiğini gösteren bir zemin derinliği tablosuna sahiptir ve bu da olası süpürücülerin satın almalarının piyasayı nasıl etkileyeceğini görselleştirmelerine yardımcı olur. Sweeping on Blur ayrıca halihazırda beklemede olan işlemleri olan NFT’leri atlama (yine gaz tasarrufuna yardımcı olur) ve şüpheli veya çalıntı olarak işaretlenen NFT’leri atlama gibi birkaç önemli yaşam kalitesi güncellemesi içerir. Ve bu süpürülmüş NFT’leri yeniden satmaya gelince, Blur kullanıcıları gaz için optimize edilmiş toplu listeleme ve listeden çıkarma işlevleriyle kapsıyor.

Blur’un özelliklerine yönelik tek gerçek eleştiri, şu anda yalnızca Ethereum tabanlı NFT’ler için mevcut olmalarıdır. Ancak Blur NFT Marketplace ekibi, gelecekte NFT’leri Polygon gibi diğer zincirlere entegre etmeyi planladığını ima etti.

BLUR Coin Nedir?

$BLUR, Blur’un uzun zamandır beklenen yerel tokenidir. Maksimum üç milyar arza sahip olacak bir ERC-20 yönetişim belirtecidir. Bu arzın %12’si airdrop sahiplerine tahsis edilirken, diğer %78’i iki anahtar sözleşmeye devredilmiştir ve %9’u Blur ekibi tarafından kontrol edilen çoklu imzalı bir cüzdana aittir. CoinMarketCap’ten alınan en eski bilgiler, tokenin tamamen seyreltilmiş piyasa değerini 14 milyar $ olarak gösteriyor ve 1.000.000 $’lık bir BLUR tokeni şu anda yalnızca 5 $ civarında işlem görüyor, ancak en son rakamlar bu seviyelerin her ikisini de 2,5 milyar $ ve 0,69 $’ın hemen altına düşürdü.

Kullanıcılar, son birkaç aydır platformdan airdrop olarak BLUR coini topluyor. İlk airdrop, “ayı piyasasına sıkışıp kalanları”, yani Blur’un Ekim lansmanından önceki altı ay içinde Ethereum’da NFT ticareti yapan herkesi ödüllendirdi. İkincisi, bakım paketlerini içeriyordu. BLUR, 19 Ekim ile 5 Aralık arasında Blur’da NFT listeleyen (belirli bir eşik karşılandıktan sonra) platform kullanıcıları için tasarlanmıştır. Üçüncü grup, Blur için teklif veren tüccarları hedefler ve üç airdrop arasındaki en büyüğüdür. Bu sisteme ayak uyduran aktif kullanıcılar, token lansmanını çok fazla beklemişlerdi.

NFT yatırım topluluğunun Ocak ayının sonundan şimdiye kadar sabırsızlıkla beklediği etkinlik, NFT Blur tarafından BLUR tokenlerinin piyasaya sürülmesi ve erken destekçiler için bir airdrop.

Buna göre, Ekim 2022’de projenin lansmanından bu yana Blur’da NFT listeleme ve alım satımına katılanlar, farklı bir nadirlikle NFT “Bakım Paketleri” alma fırsatı yakalamış oldular. Bu NFT paketleri, 14 Şubat 2023 tarihinde 13:30 ET itibariyle açıldı ve sahiplerine karşılık gelen miktarda BLUR jetonu alma hakkı verildi.

Blur, hacmini bir Web3 platformu olarak teşvik etmekten kaçınmak için, büyük uzunluklara ayırdı, çünkü bu işlem yapmaya teşvik etti ve bu da, kullanıcı tabanına daha düşük kaliteli ürünlerin girmesini engelledi. Bunun yerine, Platformlarındaki NFTS listeleyen kullanıcıları ödüllendirerek ikinci bir hava haddesi ile teşvik edilen likidite vardır (ve kullanıcıları bu NFT’lerin satışı için ödüllendirmez). Blur tekliflerine odaklanan üçüncü Airdrop ile, özellikle kat fiyatına daha yakın olan teklifler için daha fazla ödüller sunarak ve gerçek piyasa fiyatını daha iyi yansıtarak, piyasa aynısını yapar.

BLUR tokeni hakkında bilgi:

Toplam arz (toplam arz): 3 milyar

%12 airdrop

Toplam arzın %40’ı 1. yılda piyasaya sürülecek.

 1. yılda %30
 2. yılda %20
 3. yılda %10

BLUR Yardımcı Programları

BLUR, piyasanın yönetişim tokeni olarak kullanılacak ve platformun daha merkeziyetsiz bir geleceğe doğru ilerlemesine izin verecek. İçerik oluşturucunun telif haklarını korumayı seçen platform kullanıcıları birden fazla belirteçle ödüllendirileceğinden, Blur ayrıca token dinamikleriyle telif hakkı tartışmasına benzersiz bir yaklaşım getiriyor. daha bildirildi.

Web3’ün beklemesi ve Blur kullanıcılarının BLUR token lansmanına nasıl tepki verdiğini görmesi gerekecek. Bir Web3 analiz firması olan Nansen, geçtiğimiz günlerde LookRare kullanıcılarının bu platformun yerel belirtecine nasıl tepki verdiklerini vurguladı ve çoğu sahibinin tokenlarını sattığını, aktardığını veya stake ettiğini belirtti. Zeki gözlemciler, platform kullanıcılarını aldatmak için dağıtılan sahte Blur token sözleşmelerinin dikkatli olmadığını fark ettiğinden, kullanıcılar şimdilik tokenlerini çıkarmaya çalışan kötü niyetli aktörlerden kaçınmaya dikkat etmelidir.

Token listelemesi, Web3 varlıkları için harikalar yaratabilir, ancak düzgün bir şekilde yönlendirilmeleri gerekir. Blur’un son zamanlardaki başarısına rağmen, Bored Ape Yacht Club gibi bir NFT dayanak noktasının soyağacına sahip değil. Topluluğunun lansmana nasıl tepki vereceği (ve onlara getirdiği fayda ve değer), gelişen pazar devinin geleceği üzerinde büyük olasılıkla büyük bir etkiye sahip olacaktır. Dikkatli olmazlarsa işler çok çabuk ters gidebilir.

Yatırımcılar

Mart 2022’de, Paradigm önderliğinde eGirls Capital, 0xMaki, LedgerStatus, Keyboard Monkey’in katılımıyla tohum turunda 14 milyon USD’den fazla başarılı bağış topladığını duyurdu.

Son Söz

Genel olarak Blur, son derece umut verici bir NFT pazarıdır ve bu alanda hızla ilgi görmektedir. Sıfır komisyonlu ticaret, $BLUR token airdrop ve kullanışlı tarama mekanizmasıyla, bu kadar çok tüccarın NFT ihtiyaçları için neden Blur’a yöneldiğini görmek kolaydır.

Ayrıca, Blur NFT Marketplace’in blockchain teknolojisi ve kripto para pazarlaması konusunda çok fazla deneyime sahip bir geliştirme ekibi var, gelecekte platformu nerede kullanacaklarını görmek ilginç olacak.

İster deneyimli bir NFT tüccarı olun, ister yeni başlıyor olun, Blur kesinlikle tüm NFT ihtiyaçlarınız için dikkate almaya değer bir platformdur.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.