Binance Launchpool Ethena ENA Coin


0

Arkadaşlar Herkese Selam!!
En sevdiğimiz videolardan biriyle yine karşınızdayız! Binance 2024’te bizi launchpool’lara boğuyor ve biz de bu durumdan fazlasıyla mutluyuz! Öyle ki bir launchpool bitmeden yenisi geliyor. Bu sefer de Binance’den Ethena yani ENA coin kazanacağız!

Ethena; Ethereum üzerine kurulu sentetik bir dolar protokolüdür diye kısaca söyleyip devam edeyim biraz sonra zaten projeyi detaylarıyla inceleyeceğiz. Bu arada bizi takip edenler Ethena’yi zaten biliyordur çünkü airdrop beklentisi ile platformu uzun bir süredir kullanıyorduk ve twitter hesabımızdan defalarca duyurmuştuk. Hatta 16 şubatta attığımız tweet’te Ethena Binance Launcpool’a gelir diye özellikle yazmıştık. O günlerde erkenden Ethena’ya katıldık ve bunun da karşılığını fazlasıyla alacağız. Ama bu fırsatı kaçırdıysanız üzülmeye gerek yok çünkü Binance launchpool ile zaten bedava Ethena kazanacağız. Önce hemen Launchpool detaylarına bakarak başlayalım, sonrasında token ekonomisini ve projeyi de birlikte inceleriz hatta Ethena airdrop detaylarını da konuşuruz.

Binance Launchpool Ethena Ön Satış | Bedava ENA Coin Airdrop Nasıl Alınır?

İlk defa launchpool’a katılacaklar için şu bilgiyi vermek istiyorum: Binance Launchpool’da; BNB veya stabilcoin stake ederek yani havuzlara yatırarak; launchpool’da listelenen coini BEDAVA kazanıyoruz! Yani aslında cebimizden hiç para gitmiyor! Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini buraya bıraktım.

Stake şuan başladı. Bu gece saat 3’den sonra da farming ile ödül kazanmaya başlayacağız. BNB ve FDUSD olarak iki farklı havuz var. Toplam 300 milyon adet ETHENA coin dağıtılacak. %80’i yani 240 milyon adedi BNB stake edenlere; %20’si yani 60 milyonu adedi ise FDUSD stake edenlere dağıtılacak. ENA coin farming dönemi 30 Mart gününün ilk saatlerinde yani bu gece saat 03:00’te başlayacak ve toplamda 3 gün sürecek! Ayrıca hemen hatırlatayım; farm bittiğinde $ENA direkt olarak Binance’de listelemesini gerçekleştirecek. Yani listeleme anında; cebimizde launchpool farm ile kazandığımız ENA coinler ile gireceğiz. Birazdan birlikte stake eder canlı canlı nasıl yapacağınızı da gösteririm. Şimdi biraz daha detaya girelim ve nasıl ETHENA coin kazanıyoruz anlatayım!

Farm dönemi; 02 Nisan gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında ETHENA coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam coin adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğiniz ETHENA coin adedini hesaplayabilirsiniz. Yatırım yaptığınız orana göre ENA  kazanacaksınız.

Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. İstediğiniz zaman paranızı tümüyle veya kısmen geri çekebilirsiniz. Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok ENA coin kazanacağınızı unutmayın!! Şuan gördüğünüz gibi ETHENA Launchpool’u aktif. BNB veya FDUSD olarak iki farklı havuz var istediğinizi seçebilirsiniz. Biraz önce de söylediğim gibi biz yine BNB ile katılırız.

Farm ile kazandığınız ENA coinleri istediğinizde cüzdanınıza claim edebiliyorsunuz. Yani farm yaptıkça ENA coinlerinizi cüzdana çekip listelenme anında satabilirsiniz. Bu arada; ENA Coin; 2 Nisan sabat 11’de Binance’de listelenecek ve sonrasında alım satıma açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra ENA /TRY tahtası da açılacaktır. Yani Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz.

Ethana ENA Coin Analiz

Ethena, Ethereum üzerine kurulu sentetik bir dolar protokolü. Küresel olarak erişilebilen dolar cinsinden tasarruf aracı olan ‘İnternet Tahvilinin’ yanı sıra, geleneksel bankacılık sistemi altyapısına bağlı olmayan para için kriptoya özgü bir çözüm sağlıyor. Ethena; USDe oluşturmak için ABD doları, Ethereum veya stablecoinler ile likidite ve stake imkanı sağlıyor. Bu sayede boşta duran paralarımızı farklı protokollerde değerlendirebiliyoruz.

Bir yandan da bu USDe ‘leri; Ethena üzerinde kilitleyerek, stake ederek veya partner projelerde değerlendirerek SHARDS puanları kazanıyoruz. Shards’lar da bize kısa bir süre sonra ENA airdrop olarak geri dönecek. Paypal, DragonFly, Bnance Labs, OKX, Bybit, Kraken gibi önemli borsa ve yatırım fonlarının  300 milyon dolar değerleme ile seed ve stratejik turlarda toplamda 20 milyon dolardan fazla yatırımı var.

ETHENA coin ethereum ağında olacak ve maximum arzı 15 milyar adet ile sınırlandırılmış. Arzın %2’si yani 300 milyon adedi Binance launchpool ile bedava dağıtılacak. Biraz önce de söylediğim gibi 2 Nisanda listelenecek ve listeleme anında 1.425 Milyar adet ETHENA dolaşımda olacak. Az önce bahsettiğim shard dağıtımı da 1 nisan günü sonlanacak. airdop olarak kazandığımız ena’ları yine 2 nisan günü claim edebileceğiz. Bu tarihe kadar USDe unstake eden veya satanlar airdrop alamayacak. Listelemenin ardından 2. etap airdrop sezonunn başlayacağını da ekleyeyim. Toplam arzın %2’i binance launchpoola ve %5’i airdrop’a ayrılmış. Ayrıca %30 ekosistem ödülleri; yine %30 katkı verenlere ve %15 foundation’a ayrılmış durumda. Ocak 2025 gibi yani 8 ay sonra tokenlerin yaklaşık %20’si yani 3 milyar adedi piyasada olacak. Bu da token üzerinde anormal bir satış baskısı olmayacağını düşünüyorum.

Bu tarz önemli fırsatları kaçırmamak ve yanlış işlem yapmamak için bizi twittertelegram ‘dan ve youtube ‘dan takip etmeyi unutmayın dostlarım. Websitemizde de yine bu tarz paylaşımları bulabilirsiniz. Artık o kadar çok söyledikki bizi izleyen herkes biliyordur ama olsun tekrar söyleyeyim; Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere launchlar ile çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğanın en hype zamanlarında çok yüksek seviyelere gelecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.