Binance Launchpool Portal Coin


0

Arkadaşlar Herkese Selam!!
Binance’in bu sene hızına yetişemeyeceğiz belli oldu :D Bir launchpool bitmeden yenisi geliyor; adeta 2024’te herkese para kazandırmaya yemin etmişler!! Evet; yeni Binance launchpool projemiz; PORTAL

Portal zinciler arası bir Web3 oyun platformu! 2024’te GameFi tarafında zaten bir hareket bekliyoruz o yüzden Portal Coin ekosistemde önemli bir yer tutacaktır. Önce hemen Portal Launchpool detaylarına bir bakalım, sonrasında token ekonomisini ve projeyi de birlikte inceleriz!

Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini, buraya bıraktım. İlk defa gelenler için şu bilgiyi vermek istiyorum: Binance Launchpool’da; BNB veya stabilcoin stake ederek, launchpool’da listelenen coini BEDAVA kazanıyoruz! Yani aslında cebimizden hiç para gitmiyor.

PORTAL Coin Binance Launchpool Şartları

PORTAL coin farming dönemi toplamda 7 gün sürecek ve 22 Şubat gününün ilk saatlerinde yani bu gece 03:00’te başlıyor! Henüz stake başlamadı. Son launchpoollarda olduğu gibi aynı şekilde BNB ve FDUSD stake havuzları olacak. Coinhunters olarak biz bu launchpool’a da yine BNB ile katılırız çünkü havuzlara ayrılan tokenin çoğunluğu burada! Birazdan nasıl farm için nasıl stake yapıldığını örneklendireceğim. Ayrıca hemen hatırlatayım; farm bittiğinde $PORTAL direkt olarak Binance’de listelemesini gerçekleştirecek. Yani listeleme anına; cebimizde launchpool farm ile kazandığımız PORTAL coinler ile gireceğiz. Toplam 50 milyon adet PORTAL coin dağıtılacak. %80’i yani 40 milyon adedi BNB stake edenlere; %20’si yani 10 milyonu adedi ise FDUSD stake edenlere dağıtılacak. Şimdi biraz daha detaya girelim ve nasıl PORTAL coin kazanıyoruz anlatayım.

Farm dönemi; 29 şubat gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında PORTAL coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam coin adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğin PORTAL coin adedini hesaplayabilirsiniz. Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. Ödül olarak verilecek PORTAL coinleri; her saat başı istediğiniz zaman spot cüzdanınıza çekebiliyoruz yani listelenme anında tüm farm ödüllerimiz %100 olarak elimizde olacak. Ayrıca yine istediğiniz zaman ana paranızı unstake yaparak farmı durdurabiliyorsunuz! Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok PORTAL coin kazanacağınızı unutmayın!! Şuan gördüğünüz gibi Portal Launchpool’u aktif şuan girip coinlerinizi yatırabiliyorsunuz. Bu gece saat 3’ten sonra da Portal ödüllerini kazanmaya başlayacağız. İki farklı havuz var istediğinizi seçebilirsiniz. Biraz önce de söylediğim gibi biz yine BNB ile katılırız.

Farm ile kazandığınız Portal coinleri istediğinizde cüzdanınıza claim edebiliyorsunuz. Yani farm yaptıkça PORTAL coinlerinizi cüzdana çekip listelenme anında satabilirsiniz. Bu arada; PORTAL Coin; 29 Şubat öğlen 1’de Binance’te listelenecek ve sonrasında alım satıma açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra PORTAL/TRY tahtası da açılacaktır. Yani Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz.

Portal Coin Analiz

Portal platformu, web3 dünyasındaki oyuncuları ve oyun geliştiricilerini bir araya getiriyor. Portal coin LayerZero altyapısı ile geliştirilmiş bir platform. Portal platformunda 200’den fazla web3 oyunu lanslamanla birlikte oyuncularla buluşturmaya hazırlanıyor. Kısacası, Portal  gamefi ekosistemi için steam tarzı benzersiz deneyimler sunmaya hazırlanıyor. Bu platform’un yerel para birimi ise PORTAL olacak. Oyun içinde kullanım, Yönetimde söz sahibi olma, Staking, oyun içi satın alma ve Geliştiriciler için Node kurma adımlarının hepsine PORTAL coin kullanılacak.

PORTAL coin ethereum ağlarında olacak ve maximum arzı 1 milyar adet ile sınırlandırılmış. Arzın %5’si yani 50 milyon adedi Binance launchpool ile bedava dağıtılacak. ve biraz önce de söylediğim gibi 29 şubatta Binance’te listelenecek. Listeleme anında dolaşımda 167 milyon adet PORTAL olacak.

Toplam arzın %5’i binance launchpoola, %4’ü ekosistem ödüllerine, %33’ü yatırımcılara, %5’i alpha ödüllerine, %23’si takıma ve %23’si ise hazineye ayrılmış.

Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere bu şekilde çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğada çok yüksek seviyelere gelecektir. Havuzlar açıldığında biz yine BNB ile katılım sağlarız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.