Bitcoin (BTC), Önümüzdeki Haftalarda Ethereum’un (ETH) Hızını Geçebilir


0

Çok insanın yakından takip ettiği bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) artık Ethereum’u (ETH) önemli ölçüde geride bırakabileceğine inanıyor.

Analist Kaleo, 562.700 Twitter takipçisine Ethereum/Bitcoin çiftinin (ETH/BTC) şu anda çapraz bir trend çizgisinin altında işlem gördüğünü söyleyerek, ETH’nin kazanç açısından BTC’yi takip edeceğini öne sürüyor.

“ETH/BTC nihayet izlediğimiz yüksek zaman çerçevesi destek hattının altına girdi.

Unutmayın, bu tablo yalnızca BTC’ye göreli gücü gösteriyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC’nin biraz daha hızlı bir şekilde geride kalmaya başladığını görmeyi bekleyin.

Geleneksel olarak, düşüş eğilimi gösteren bir ETH/BTC tablosu, Bitcoin’in değerinin Ethereum ve genel altcoin piyasasından daha hızlı artacağını gösterir.

Bitcoin’in kendisine bakan Kaleo, BTC’nin yaklaşık 21.000 $’lık destekten sıçramayı başardıktan sonra muhtemelen 30.000 $’lık fiyat seviyesine doğru ilerlediğini söylüyor.

“Yüksek zaman çerçevesi desteği güçlü kaldı. SPX [S&P 500 endeksi] şu anda 4.000 desteğinde ve önümüzdeki haftalarda hala 4.300’e yükseldiğini görüyorum. 30.000 dolar bir mıknatıs.”

Kaleo, kısa vadede Bitcoin’in 22.400 $’lık direnci aşması durumunda muhtemelen daha fazla ivme kazanacağını söylüyor. “TÜFE beklenenden biraz daha yüksek geldi ve piyasa temelde yatay. SPX / NDX [Nasdaq-100 Endeksi], başlangıçtaki bir miktar oynaklığın ardından bir bacak daha yükselmeye hazır görünüyor ve BTC, geçen Perşembe günü kaybettiği önemli bir seviyeyi geri almanın kapısını çalıyor. 30.000$+ hala bir mıknatıs.”

Yazı sırasında, Bitcoin 22.118 $ değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.