Binance Launchpool SAGA Coin


0

Arkadaşlar Herkese Selam!! Yine muhteşem bir video ile karşınızdayız. Binance gazı sonuna kadar kökledi!! Bir launchpool bitiyor hemen yenisi geliyor. Şimdi sırada SAGA var!

Saga; geliştiricilerin çok basit bir şekilde kendi bağımsız blokzincirlerini çalıştırmasını sağlayan Layer-1 blokzincir diye kısaca Saga’dan bahsederek devam edeyim; biraz sonra zaten projeyi detaylıca inceleyeceğiz. Bu arada bir ay kadar önce Saga airdrop yapacağını açıkladı ve biz de 1000 adet küsür payımızı düşeni alacağız. Celestia, Atom stake edenler ve bir kaç şartı daha karşılayanlar bu airdrop’tan yararlanacak. Daha önce paylaşmıştık; bizi takip edenler zaten kazanmıştır ve şartları biliyordur. Videonun sonunda tekrar inceleriz ama bu fırsatı kaçırdıysanız üzülmeye gerek yok çünkü Binance launchpool’la zaten bedava SAGA kazanacağız. Önce hemen Launchpool detaylarına bakarak başlayalım, sonrasında SAGA token ekonomisini ve projeyi de birlikte inceleriz.

Binance Launchpool Saga Ön Satış | Bedava SAGA Coin Airdrop Nasıl Alınır?

İlk defa launchpool’a katılacaklar için şu bilgiyi vermek istiyorum: Binance Launchpool’da; BNB veya stabilcoin stake ederek yani havuzlara yatırarak; launchpool’da listelenen coini BEDAVA kazanıyoruz! Yani aslında cebimizden hiç para gitmiyor! Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini buraya bıraktım.

Stake şuan başladı. Bu gece saat 3’den sonra da farming ile ödül kazanmaya başlayacağız. BNB ve FDUSD olarak iki farklı havuz var. Toplam 45 milyon adet SAGA coin dağıtılacak. %80’i yani 36 milyon adedi BNB stake edenlere; %20’si yani 9 milyonu adedi ise FDUSD stake edenlere dağıtılacak. SAGA coin farming dönemi 5 nisan gününün ilk saatlerinde yani bu gece saat 03:00’te başlayacak ve toplamda 4 gün sürecek! Ayrıca hemen hatırlatayım; farm bittiğinde $SAGA direkt olarak Binance’de listelemesini gerçekleştirecek. Yani listeleme anında; cebimizde launchpool farm ile kazandığımız SAGA coinler ile gireceğiz. Birazdan birlikte stake eder canlı canlı nasıl yapacağınızı da gösteririm. Şimdi biraz daha detaya girelim ve nasıl SAGA coin kazanıyoruz anlatayım!

Farm dönemi; 09 Nisan gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında SAGA coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam coin adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğiniz SAGA coin adedini hesaplayabilirsiniz. Yatırım yaptığınız orana göre SAGA kazanacaksınız.

Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. İstediğiniz zaman paranızı tümüyle veya kısmen geri çekebilirsiniz. Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok SAGA coin kazanacağınızı unutmayın!!

Farm ile kazandığınız SAGA coinleri istediğinizde cüzdanınıza claim edebiliyorsunuz. Yani farm yaptıkça SAGA coinlerinizi cüzdana çekip listelenme anında satabilirsiniz. Bu arada; SAGA Coin; 9 Nisan sabat 17’de Binance’de listelenecek ve sonrasında alım satıma açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra SAGA /TRY tahtası da açılacaktır. Yani Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz.

SAGA Coin Analiz

Saga, geliştiricilerin uygulamalarına sonsuz yatay ölçeklenebilirlik sağlayan VM’den bağımsız, paralelleştirilmiş ve birlikte çalışabilen “Chainlets” adını verdikleri özel zincirleri kolaylıkla başlatmasını sağlayan bir Layer 1 protokol. Saga; Chainlets oluşturanların altyapılarını ölçeklendirmek için Polygon, Avalanche, MarbleX, Com2uS ve Celestia gibi diğer devlerle partnerliği var. Cosmos ekosisteminde yer alan Saga; GAMEFI ekonomisini hareketlendirecek çünkü 2 yıldan kısa bir süre içinde kendi protokolünü temel alan proje sayısı 0’dan 350’ye çıkarken bunların %80’i oyundu. Geri kalanların da NFT ve Defi protokoller olduğunu dip not olarak ekleyeyim.

Ayrıca Saga Origins programıyla projelerin pazara sağlam çıkabilmeleri için tam hizmet ve işbirliği sunuyor. Geliştiriciler geleneksel olarak yalnızca oyunlarını oluşturmak ve piyasaya sürmek için hibe alırken, Saga Origins farkındalık oluşturmak, ortaklıklar, sponsorluklar, topluluk oluşturma ve marketing gibi ek destekler sunuyor. Saga bugüne kadar Placeholder, Maven11, Longhash, Samsung, Com2uS, Polygon, Merit Circle, Figment ve Chorus One gibi şirketlerden 15 milyon dolar yatırım toplamayı başardı.

SAGA coin nerede kullanılacak ve HODL edenlerin avantajları neler? 

 • Ödeme: Kendi ağını başlatanlar validasyon için ödemeleri SAGA ile yapacak
 • Stake: Ağın güvenliği için stake edebilecek.
 • Yönetişim: SAGA tutanlar yönetişime / oylamalara katılıp ekosistemde etkin rol oynayabilecek

Arzın %4,5’i yani 45 milyon adedi Binance launchpool ile bedava dağıtılacak ve biraz önce de söylediğim gibi listeleme anında dolaşımda 90 milyon (%9) SAGA olacak. Toplam arzın %30’u ekosisteme, %15’i airdrop’a ve %10’u vakfa ayrılmış. Mart 2025’e kadar önemli bir vesting açılımı yok. Bu da token fiyatında kısa vadede baskı olmayacağı anlamına geliyor. SAGA coin kendi ağına sahip olacak ve maximum arzı 1 milyar olacak. Arzın %4,5’i yani 45 milyon adedi Binance launchpool ile bedava dağıtılacak ve biraz önce de söylediğim gibi listeleme anında dolaşımda 90 milyon yani %9 SAGA olacak. Toplam arzın %30’u ekosisteme, %15’i airdrop’a ve %10’u vakfa ayrılmış.

Mart 2025’e kadar önemli bir vesting açılımı yok. Bu da token fiyatında kısa vadede baskı olmayacağı anlamına geliyor. $SAGA listeleme anında biraz kar satışı görebilir ama her Binance projesi gibi kesinlikle uzun vadede taşımaya değer. ENA da bunu gördük; 55 centlere gerilese de hemen rahatlıkla 1 doların üstüne attı. Hatta ondan önceki EtherFi ilk çıkıştı 3 dolarlarda gezse de bir kaç gün sonra hemen 8 doların üzerine kadar çıktı! Proje zaten roadmapine tamamıyla uyarak gitti. Şimdi roadmap’e göre de mainnet başlatılacak ve 6 aşamada tüm ekosistem devreye alınacak.

Kısaca SAGA airdrop olayına da bir bakalım istiyorum. Başta da söylediğim gibi biz bir miktar kazandık.

ATOM ve TIA stake ettiğimiz için … adet SAGA airdrop alacağız. Ama tüm şartlar bunlar değildi başka şekilde kazananlar da oldu. Örneğin Polygon, Avalanche yatırımcıları da kazandı. Ayrıca çeşitli oyunlar ve turnuvalara katılanlar da bu fırsatı yakaladılar. Daha fazla uzatmayayım ben bu linkleri aşağıya eklerim siz kendiniz de bir inceleyin. Bu tarz airdrop yapacak veya Binance’de listelenecek hatta Binance’e launchpool ile girecek hemen hemen tüm projelere en erken safhada dahil oluyoruz ve Twitterda bunları paylaşıyoruz. O yüzden fırsatları kaçırmamak için twitter hesabımızı mutlaka takip edin.

Bu tarz önemli fırsatları kaçırmamak ve yanlış işlem yapmamak için bizi twittertelegram ‘dan ve youtube ‘dan takip etmeyi unutmayın dostlarım. Websitemizde de yine bu tarz paylaşımları bulabilirsiniz. Artık o kadar çok söyledikki bizi izleyen herkes biliyordur ama olsun tekrar söyleyeyim; Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere launchlar ile çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğanın en hype zamanlarında çok yüksek seviyelere gelecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.