Binance Launchpool Manta Coin


5

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM!! Çok uzun süredir beklediğimiz bir haber nihayet geldi; Manta Coin listeleniyor hem de Binance Launchpool ile direk Binance’e giriş yapacak!! Manta’nın Binance Labs yatırımı olduğunu ve bunun bir gün gerçekleşeceğini zaten sürekli söylüyorduk!

Sıkı takipçilerimiz bilir; Manta Network ‘ü testnet sürecinden beri yakından takip ediyoruz ve projenin tüm gelişimine birlikte dahil olduk. Hatta bu sayede MANTA coin airdrop ve harika NFT ödülleri kazandık. Birazdan bu konuya da değineceğim; önce launchpool ile ilgili tüm detayları anlatayım. Sonrasında token ekonomisini ve projeyi de inceleriz. Bu arada farm hemen bu gece başlayacak! Alıştığımız dışında bu kez TUSD stake etmek yok. BNB veya FDUSD stake ederek bedava MANTA coin kazanacağız.

Binance Launchpool Manta Coin Ön Satış | Bedava MANTA Airdrop Nasıl Alınır?

Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini buraya bırakıyorum. İlk defa gelenler için şu bilgiyi vererek başlayayım: Binance Launchpool; BNB veya stabilcoin yatırarak, karşılığında launchpool’da listelenen coinden kazandığımız bir uygulama! Alışık olduğumuz Launchpad ön satışlardan farklı olarak; burada alacağımız coinleri, stake karşılığında farm ederek BEDAVA kazanıyoruz.

Manta Binance Launchpool Şartları

MANTA coin farming dönemi toplamda 2 gün sürecek ve 16 ocak gününün ilk saatlerinde yani bu gece 03:00’te başlıyor! Şuan stake başladı bile yani hemen havuzlara paranızı yatırabilirsiniz. Gördüğünüz gibi BNB ve FDUSD stake havuzları var ayrıca hemen hatırlatayım; farm bittiğinde $MANTA direkt olarak Binance’de listelemesini gerçekleştirecek. Yani listeleme anına; cebimizde farm ile kazandığımız MANTA coinler ile gireceğiz. Toplam 30 milyon adet MANTA coin dağıtılacak. %80’i yani 24 milyon adedi BNB stake edenlere; %20’si yani 6 milyonu adedi FDUSD stake edenlere stake edenlere dağıtılacak. Şimdi biraz daha detaya girelim ve nasıl MANTA coin kazanıyoruz anlatayım!

Farm dönemi; 18 ocak gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında MANTA coin kazanacaksınız. Havuzlarda dağıtılacak toplam token adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğin MANTA coin adedini hesaplayabilirsiniz. Binance Launchpool’ların bir başka avantajından daha bahsedeyim. Ödül olarak verilecek MANTA coinleri; her saat başı istediğiniz zaman spot cüzdanınıza çekebiliyoruz yani listelenme anında tüm farm ödüllerimiz %100 olarak elimizde olacak. Ayrıca yine istediğiniz zaman ana paranızı unstake yaparak farmı durdurabiliyorsunuz. Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok MANTA coin kazanacağınızı unutmayın!

Farm ile kazandığınız AI coinleri istediğinizde cüzdanınıza claim edebiliyorsunuz. Yani farm yaptıkça AI coinlerinizi cüzdana çekip listelenme anında satabilirsiniz. Bu arada söylemeyi unutmayalım; MANTA Coin; 18 Ocak öğlen 1’de Binance’te listelenecek ve sonrasında alım satıma açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra MANTA/TRY tahtası da açılacaktır. Yani Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz. Launchpool ile ilgili her şeyi anlattığımıza göre; şimdi Manta Coin ekonomisine bakalım, biraz da projeyi anlatayım.

Manta Coin Analiz

Manta; ZK teknolojisi kullanarak zincir üstü gizlilik sunan en eski projelerden biri aslında. Polkadotun kanari ağı Kusama’da Calamari network ile bildiğimiz proje geçtiğimiz aylarda Pacific adında Ethereum Layer-2 blokzincirini duyurmuştu. Proje Pacific ağını Celestia’nın modülerliği, Polygon’un zkevm teknolojisini ve optimisim’in opstack gücünü harmanlayarak başlattı. Manta coin ethereum ağında olacak ve maximum arzı 1 milyar adet ile sınırlandırılmış. Arzın %3’ü yani 30 milyon adedi Bİnance launchpool ile bedava dağıtılacak. 18 ocakta Binance’te listelendğinde dolaşımda olacak token adedi de 251 milyon olacak.

Toplam arzın %5,6 ‘sı ağ kullanıcılarına; 6,5’i ise Manta Paradigm etkinliğinde yer alanlara airdrop olarak dağıtılacak. %3 launchpool ile demiştim zaten. %13 private ve %8’lik bir bölüm de public satış turlarında satıldı. Ayrıca 2024 yol haritaları da burada mevcut. Linki buraya ekliyorum, siz de kendiniz detaylıca inceleyin yani kendi araştırmanızı muhakkak yapın. Şimdi gelin proje tam olarak nedir birlikte bir bakalım!

Manta Coin Nedir?

Şu bilgiyi de vermek istiyorum; Manta Network ilk etapta Polkadot üzerinde Manta Atlantic ağını işleme aldı. Sonrasında Polygon, Optimisim ve en önemlisi de Celestia desteğiyle birlikte EVM uyumlu Manta Pacific ağını da devreye aldılar. Tüm bu süreci baştan beri takip ettik. (mini nefes) En başta Manta coin airdrop kazandığımızdan bahsetmiştim; hızlıca bu süreci de anlatmak istiyorum. Çünkü ileride farklı projelerde de bunların aynısı olacak ve artık kaçırmanızı istemiyorum.

Hatırlayanlar olacaktır; ilk olarak Manta Atlantic ağında ücretsiz bir şekilde Manta Trusted Setup testnetine katıldık ve oradan bir NFT ödülü kazandık. Aldığımız bu NFT şuan direk olarak 115 adet MANTA coin’e dönüşüyor. Sonrasında Manta’nın EVM uyumlu Manta Pacific ağının duyurulmasıyla birlikte galxedeki manta Fest işlemlerini yaptık. Bu sayede ağdaki projeleri de kulanmış olduk. Bundan sonra Manta Paradigm etkinliği başladı; içeriye biraz ETH atıp kutular aldık. Bu kutuların içerisinden farklı kategorilerde NFT’ler çıktı. Bu NFT’lerin bazılarının değeri 0.50 ETH hatta hepsini birleştirdiğimizde 1 ETH oldu. Ki biz bu NFT’lerini birazını, depomuzu doldurmak için sattık diye twitter’dan yazmıştık. Sonra yine bitmedi; Manta Airdrop sayfası geldi ve ilk baştan beri manta network ile etkileşimlerimize bağlı olarak ne kadar MANTA coin alacağımızı buradan görebiliyoruz. Testnet, galxe etkinlikleri, ağdaki işlem sayısı vb.değerlere göre alacağımız MANTA airdrop burada yazıyor. Yetmedi burada da bir NFT ödül bölümü var ve yine buradan kazandığımız NFT’lerin de adet fiyatı 1 ETH’ı buldu.

Süreci bizimle beraber baştan beri takip edenler hem MANTA coin airdrop kazanmış oldu hem de aldığı NFT ödüllerini satıp ETH biriktirdi. Bu arada NFT’leri satmadıysanız onların da içlerinden MANTA coin çıkacak. Yani özetle şunu söylemeye çalışıyorum; biz zaten projelerle ilgili tüm yapılacakları araştırıp; twitter, youtube, telegram ve hatta web sitemizden tek tek paylaşıyoruz. Takip edin ve elinizden geldiği kadar yapabileceklerinizi yapın ve bu tarz harika para kazanma fırsatlarını kaçırmayın! Peki anlattığım şekilde Manta airdrop kazanamadınız fırsat bitti mi hayır!

Şimdi de Binance Launchpool’da farmlayarak yine bedava MANTA coin kazanabiliyorsunuz. Zaten her zaman söylüyorum; Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere bu şekilde çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğada çok yüksek seviyelere gelecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Ocak 18, 2024

  Merhaba, ben binance web3 cüzdanı üzerinden manta ön satışına girdim. Şimdi ordaki manta coini spota mı çekmem gerekiyo? Gerekiyosa nasıl yapıcam?

 2. Merhaba, bir sebebple web3 cüzdana Manta Pasific ağı üzerinden (başka çıkmadı) Manta gönderdim. Fee yi de Manta olarak aldı. Mantalar cüzdana geldi, sonra tekrar spot cüzdana çekmek istedim. Bu sefer ETH istedi. 5 dolarlık eth cüzdana koydum. Ama “Yeterli miktarda ETH yok” diyor. Sorun ne olabilir ve Mantayı cüzdandan nasıl çekebilirim?
  Not: cüzdanda farklı coinler ile takas yapmaya da çalıştım ancak Manta listede yok idi. Bu yüzden takas da yapamadım.
  Yardımınız için teşekkür ederim

 3. Ocak 23, 2024

  Merhaba, bir sebebple web3 cüzdana Manta Pasific ağı üzerinden (başka çıkmadı) Manta gönderdim. Fee yi de Manta olarak aldı. Mantalar cüzdana geldi, sonra tekrar spot cüzdana çekmek istedim. Bu sefer ETH istedi. 5 dolarlık eth cüzdana koydum. Ama “Yeterli miktarda ETH yok” diyor. Sorun ne olabilir ve Mantayı cüzdandan nasıl çekebilirim?
  Not: cüzdanda farklı coinler ile takas yapmaya da çalıştım ancak Manta listede yok idi. Bu yüzden takas da yapamadım.
  Yardımınız için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.