Paxos, Dolara Sabitlenmiş Token BUSD Basmayı Durduracak


0

New York Finansal Hizmetler Departmanı, Paxos  Trust Co.’yu dolara sabitlenmiş en büyük kripto para birimlerinden birinin ihracını durdurmaya yönlendirerek kripto para birimi sektörüne bir darbe indirdi . Hükümetin sektör üzerinde daha fazla denetim sağlamaya odaklanmasıyla sektör üzerindeki baskı artıyor.

Binance’in BUSD jetonunu yöneten Paxos’a daha fazla jeton oluşturmayı durdurması emredildi. Ancak, bir Binance açıklamasına göre, ürünün geri ödemelerini yönetmeye devam edecekler.

Haber, SEC başkanı Gary Gensler’in, düzenleyicinin staking endüstrisi üzerindeki gözetimini artırmaya odaklanacağını açıkladığı bir zamanda geldi. Bu haber, fonlarını merkezi staking platformlarında tutan yatırımcılar arasında alarma neden oldu, bu nedenle bazı ademi merkeziyetçilik meraklıları, Gensler’in sektörü merkezi olmayan staking için kontrol etme arzusunu “yükseliş” olarak adlandırıyor .

Kripto para birimi sektörü üzerindeki düzenleyici baskı, piyasa katılımcıları için artan bir endişe kaynağıdır. Sektörü çevreleyen belirsizlik, birçok kişinin kripto para birimlerinin geleceğini sorgulamasına neden oldu ve önümüzdeki aylarda başka hangi düzenleyici önlemlerin alınabileceğini göreceğiz. Belirsizliğe rağmen, çoğu kişi kripto para birimlerinin finansal manzarada hayati bir rol oynamaya devam edeceği ve son kısıtlamaların sektörü uzun vadede yalnızca güçlendireceği konusunda iyimser. Son zamanlarda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu harekete geçti ve daha yaygın olarak Kraken olarak anılan Payward Ventures, Inc. ve Payward Trading Ltd. kripto varlıkları. Program, yatırımcıların kripto varlıklarını, %21’e varan reklamı yapılan yıllık yatırım getirileri karşılığında staking için Kraken’e devretmelerini gerektirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.