STEPN $GMT Token Nedir?


1

GMT Token Nedir?

Binance Launchpad’in flaş projesi, son günlerin en çok kullanılan ve konuşulan uygulaması STEPN. GMT ise uygulama içerisinde kullanılan tokenin adıdır.

Binance Launchpad’den fırlatılan proje piyasanın dengeli bir gününde listelendi ve ilk listelenme anı ile birlikte 19 kat değerlendi.

Listelenmenin ardından sıçrama yapan tokenler genelde düşüş eğilimine girerken GMT Token yoluna devam etti. Launch fiyatının yaklaşık 315 kat yükseğine kadar yükselen token anlık olarak 2,20$ değerinde. Binance Launchpad’den alanlar halen 220 kat kazanmış durumda anlayacağınız.

GMT Token Nereden Alınır?

Binance Launchpad projesi olmasına rağmen GateKucoinHuobiBitget gibi borsalarda hemen listelendi ve büyük yankı uyandırdı. Solana ağında yer alan proje hatta Solana Coin’in bile değerlenmesine sebep oldu.

STEPN Nedir?

STEPN, token kazandıran bir sağlık ve fitness uygulamasıdır. Spor ayakkabı NFT’leri ile donatılmış kullanıcılar, günlük aktiviteleri esnasında token ve NFT ödülleri kazanabilirler. Move to earn, kazanmak için yürü projesi olan STEPN, kripto cüzdanı veya ilgisi olmayan kullanıcıların bile STEPN’e katılmasına izin veren yerleşik bir cüzdan, takas, pazar yeri ve kiralama sistemine sahiptir. Proje, milyonlarca insana daha sağlıklı bir yaşam tarzı için ilham vermeyi, onları Web3’e bağlamayı ve iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi amaçlıyor. STEPN, kullanıcıları günlük egzersiz yapmaya ve fitness seviyelerini geliştirmeye teşvik etmek için token ödüllerini kullanır.

Kullanıcılar Sneaker’ları birer NFT’dir ve yükseltilebilir. Ayakkabılar birbirinden farklı kalite ve çoraplar ile gelir.
STEPN’in çift tokenli bir sisteme sahiptir. Oyun tokeni GST’si ve bir yönetişim tokeni GMT’si vardır. Kullanıcılar yönetişime katılmak için GMT’yi paylaştırır.
STEPN, spor ayakkabı tesviye, ayakkabı basımı, gizemli kutular, NFT özelleştirmesi ve sosyal etkileşimler gibi çeşitli uygulama içi oyunlaştırma özellikleri sunar.

Kiralama sistemi ile kripto cüzdanı olmayan kullanıcıların ücretsiz olarak denemelerini sağlar. Kullanıcılar yeterince token biriktirdikten sonra, bir spor ayakkabı NFT’si satın alabilir ve kripto yolculuğuna başlayabilirler. Farklı fitness seviyeleri için farklı spor ayakkabı türleri tasarlanmıştır. Kullanıcılar token kazanmak için yürümeyi, tempolu koşmayı veya atletik koşmayı seçebilir.

2021 yılı Solana Ignition Hackathon’unda birinci olan STEPN’i projesini kullanıcılar iOS AppStore ve Google Play Store’dan indirebilir.  Topluluk tarafından desteklenen STEPN, iki aydan kısa bir sürede Genel Beta’da yaklaşık 21k DAU ve 66k MAU’ya ulaştı.

STEPN Nasıl Oynanır?

Solo Modu (hareket et ve kazan): Sadece BAŞLAT düğmesine basarak, kullanıcılar Gems NFT içeren Mystery Box almak için küçük bir şansla hareket etmeye ve token ödülleri kazanmaya başlayabilirler.

Sneakers and Gems NFT: Sneaker NFT, tokenler yakarak seviye atlayabilir. Kullanıcılar, performansını artırmak için spor ayakkabıya nitelik puanları ve Mücevher NFT ekleyebilir.

Minting ve Ayakkabı Kutusu: Kullanıcılar, iki NFT spor ayakkabısını bir araya getirerek ve biraz token yakarak, bir Shoebox’ı veya nadir durumlarda, bir fiyatına iki/üç Shoebox’ı mintleyebilir. Ayakkabı kutusunun açılması, kullanıcıya rastgele bir spor ayakkabı NFT’si verecektir.

NFT Pazar Yeri: Kullanıcılar spor ayakkabılarını NFT, Ayakkabı Kutuları, Mücevherler ve Başarı Rozetlerini pazarda takas edebilirler. Kullanıcılar ayrıca burada ücretsiz olarak spor ayakkabı kiralayabilir.

GMT Token Bilgileri

 • Token Adı GMT
 • Token Türü Solana SPL
 • Toplam Token Arzı 6,000,000,000 GMT
 • Özel Satış Tahsisi 978.000.000 GMT
 • Özel Satış Token Fiyatı ~ 0.005 USD / GMT
 • Arttırılan Özel Satış Tutarı ~ 5.000.000 USD
 • Binance Launchpad Satış Tahsisi 420.000.000 GMT
 • Binance Launchpad Satış Fiyatı 0.010 USD / GMT
 • Binance Launchpad Tutarı 4.200.000 USD

GMT Token Dağılımı

 • Özel Satış Toplam token arzının %16,30’u
 • Binance Launchpad Satışı, toplam token arzının %7.00’si
 • Takım, toplam jeton arzının %14,20’si
 • Danışmanlar toplam token arzının %2,50’u
 • Ekosistem/ Hazine Toplam token arzının %30,00’ü
 • Taşı ve toplam jeton arzının %30,00’ünü kazan

STEPN Uygulamasında Mevcut Özellikler

 • Spor Ayakkabı NFT: Her spor ayakkabının farklı türleri, nitelikleri, özellikleri ve değerli taş yuvaları vardır. Kullanıcılar, seviye atlamak ve spor ayakkabılarını kişiselleştirmek için jetonları yakabilir.
 • Taşı ve Kazan: NFT spor ayakkabılarıyla donatılmış kullanıcılar açık havada hareket edebilir ve jeton kazanabilir. İstismarı önlemek için çok katmanlı hile karşıtı mekanikler vardır.
 • Kiralama sistemi: Kullanıcılar ücretsiz olarak bir spor ayakkabı kiralayabilir, hareket edebilir ve kazanabilir ve ardından kazançları spor ayakkabı sahibiyle paylaşabilir.
 • Uygulama içi NFT pazarı: Kullanıcılar NFT’lerini pazarda takas edebilir.
 • Uygulama içi takas: Kullanıcılar, jeton kazançlarını diğer kripto para birimleriyle değiştirebilir.
 • Uygulama içi merkezi olmayan cüzdan: Kullanıcılar, harcama hesaplarını finanse etmek için cüzdanlarına kripto para yatırabilir ve gönderebilir.

STEPN Uygulamasına Yeni Gelecek Özellikler

Kiralama sistemi

STEPN’in nasıl çalıştığını anlamak için kiracıları eğitmek için test kullanan bir kredi sistemi olacak.
Kiracıların kredi notuna göre kiracıları ve spor ayakkabı sahiplerini eşleştirmek için Marketplace’te bir eşleştirme sistemi oluşturulacak.
Kira sözleşmesini halletmek için akıllı sözleşmeleri kullanan bir kiralama sistemi.

Çok Zincirli Cüzdan

Kullanıcılar hem Solana hem de EVM blok zincirlerinin varlıklarını yatırabilir ve gönderebilir olacak.

Liderler Sıralaması

Maraton Modu ile bağlantılı bir PvP Lider Tablosu, sıralama oyuncuları, Lider Tablosunda oyuncu grupları olacak.

Maraton Modu

Haftalık veya aylık bir maraton, kullanıcıların katılmak için bir kayıt ücreti ödemesi gerekecek şekilde tertiplenecek.
En üst sıradaki oyuncular veya oyuncu grupları PvP ödülleri alacak.

Yönetim

Kullanıcılar, yönetime katılmak için uygulama içi GMT’yi paylayabilir.

Başarı Sistemi

Uygulama, kullanıcıların etkinliklerine bağlı olarak, kullanıcılara başarı rozetleri verir. Başarı rozetlerinden bazıları özel uygulama içi avantajlara sahiptir.
Başarı rozeti markette takas edilebilecek.

Görev sistemi

Günlük, haftalık görev sistemi, kullanıcıların belirli görevleri tamamlayarak ekstra ödüller kazanmalarını sağlar.

Arka Plan Modu

Bir arka plan modu, kullanıcıların Solo Modu aktif olarak oynamadan jeton kazanmalarını sağlar.

Fiat açma/kapama rampası

Kripto olmayan kullanıcıları STEPN uygulamasına bağlamak için bir fiat açık ve kapalı rampa.

Sosyal-Fi

STEPN, Konum Tabanlı Hizmetler (LBS) aracılığıyla uygulama içi sosyal etkileşim işlevlerini uygulayacak.

Social Finance Yazımız İçin Tıklayınız!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.