Binance Launchpool IO.NET – IO Coin


0

Arkadaşlar Herkese Selam!!
Yeni bir Binance Launchpool videosu ile karşınızdayız. Hem de bu sefer BOMBA gibi bir proje geldi! IO NET!!

Uzun zamandır takibimizdeydi bu haberi heyecanla bekliyorduk!! Farkındasınızdır BNB zaten 2 3 gündür bu haberi fiyatlıyordu 700$’ı geçti; IO işte o kadar büyük bir etki yarattı. Hiç uzatmadan anlatmaya başlayacağım çünkü IO kazanma fırsatını kaçırmanızı istemiyorum.

Aranızda bilenler illaki vardır; io.net, merkeziyetsiz bir yapay zeka hesaplama ve bulut platformu. Kullanılmayan GPU kaynaklarını bir araya getirerek makine öğrenim girişimlerine uygun maliyetli ve sınırsız hesaplama gücü sunuyor. Proje için biz de worker kurmuştuk, yani ağa CPU gücü vermiştik. Nisandan mayısa kadar M3 Pro Mac ile worker çalıştırdık. Ardından 1-2 tatil yapınca makineyi kapattık ama keşke kaptmasaymışız.. Buradan da Airdrop beklentimiz var.

IO için son ve en güzel fırsat da tabiki Binance Launchpool oldu. Launchpool ile bedava IO COIN kazanacağız. Hemen launchpool detaylarına bakarak başlayalım, sonrasında IO coin ekonomisini ve detaylıca projeyi inceleriz. Bu arada IO COIN gibi yüzlerce hatta binlerce dolarlık Airdrop fırsatlarını kaçırmamak, en önemli projeleri erkenden keşfetmek için twitter hesabımızı mutlaka takip edin. Unutmadan son bir uyarı yapacağım ve bu çok önemli! IO Coin ’i, Binance launchpool dışında şuan hiçbir yerde bulamazsınız. Yani sağdan soldan size token aldırmaya çalışanlara; dolandırıcılara paranızı kaptırmayın!!

Binance Launchpool IO.NET – io net Ön Satış Fırsatı | Bedava IO Coin Airdrop Nasıl Alınır?

Uyarımızı da yaptığımıza göre artık başlayabiliriz! İlk defa launchpool’a katılacaklar için sistemi kısaca anlatayım. Binance Launchpool’da; BNB veya FDUSD stake ederek; launchpool’da listelenen coini bedava kazanıyoruz. Yani cebimizden hiç para çıkmayacak. Launchpool’a katılmak için tabiki Binance borsasında kaydınız olması gerekiyor. Eğer üyeliğiniz yoksa; Kayıt linkini buraya bıraktım.

IO coin farming dönemi toplamda 4 gün sürecek ve bu gece yani 7 haziran gününün ilk saatlerinde başlıyor! Son launchpoollarda olduğu gibi aynı şekilde BNB ve FDUSD stake havuzları olacak. Birazdan farm için nasıl stake yapıldığını bir örnekle gösterir anlatırım şimdi detaylara bakalım.

Binance Launchpool Giriş

20 milyon IO coin farm ödülü olarak dağıtılacak. %85’i yani 17 milyon adedi BNB stake edenlere; %15’i yani 3 milyon adedi ise FDUSD stake edenlere dağıtılacak. Farm dönemi; 11 haziran gece 3’e kadar devam edecek. Stake etmek istediğiniz coini seçip, havuzlara yatıracaksınız ve karşılığında IO coin kazanacaksınız. Bu arada Binance’n Lista megadrop etkinliği için eğer Simple Earn’de BNB kilitlediyseniz; endişe etmenize gerek yok. Simple earn havuzlarında stake’li BNB’lerimiz IOnet launchpoolunda da sayılacak. Yani 1 taşla 2 kuş vurmuş olacağız. 

Havuzlarda dağıtılacak toplam coin adetleri belli. Havuzlara eklenen toplam BNB veya FDUSD ile kendi stake ettiğinizi oranlayıp; bu orana göre alabileceğin IO coin adedini hesaplayabilirsiniz. Ek olarak söyliyim istediğiniz zaman kilitsiz tüm BNB ve FDUSD’lerinizi unstake yaparak farmı durdurabiliyorsunuz. Tabi ne kadar uzun kalırsanız ve ne kadar çok BNB veya FDUSD stake ederseniz; o kadar çok IO coin kazanacağınızı unutmayın!!

IO coin Solana ağında olacak ve toplam arzı 500 milyon ile sınırlandırılmış. Maximum arzı ise 800 milyon adet. Arzın %4’ü Binance launchpool ile bedava dağıtılacak. Listeleme anında toplam 95 milyon IO coin dolaşımda olacak. Unutmadan söyleyeyim; IO; 11 haziran öğleden sonra 3’de Binance’de listelenecek ve alım satım tahtaları açılacak. BTC, BNB USDT yanı sıra NOT’da Türk lirası ile de işlem yapabilirsiniz.

IO.NET IO Coin Analiz

io.net, merkeziyetsiz bir hesaplama ağı kurarak makine öğrenimi mühendislerinin dağıtılmış bulut hizmetlerine düşük maliyetle erişimini sağlıyor. Günümüzün “dijital petrolü” olarak görülen hesaplama gücünün yeni bir teknolojik endüstri devrimine güç katacağını biliyoruz. $IO coin de IOnet’in bu hesaplama kaynaklarına erişimi sağlayan ekosistemin coini olacak. 

Günümüzde modern makine öğrenimi modelleri, paralel ve dağıtılmış hesaplamalardan yararlanıyor. Performansı optimize etmek veya daha büyük veri kümeleri ve modellerle çalışmak için birden fazla sistemdeki çoklu çekirdeklerin gücünden yararlanıyorlar. Bu makine dillerinin eğitim ve çıkarım süreçleri tek bir cihazda çalıştırılan basit işler değildir, aksine, senkronize çalışan GPU’ların koordineli bir gücünü gerektirmektedir. Ancak geleneksel bulut hizmet sağlayıcıları, AI/ML şirketlerinin pazar talebinin %2.5’i kadar kapasite sunarak, dağıtılmış hesaplama kaynaklarına erişimi zorlaştırıyor. Bu sorunlar şunları içerir:

– **Sınırlı Erişilebilirlik**: AWS, GCP veya Azure gibi bulut hizmetleri kullanarak donanıma erişmek haftalar alabilir ve popüler GPU modelleri genellikle kullanılamaz.

– **Yetersiz Seçim**: Kullanıcıların GPU donanımı, konum, güvenlik seviyesi, gecikme ve diğer seçenekler konusunda fazla seçeneği olmaz.

– **Yüksek Maliyetler**: İyi GPU’lar çok pahalıdır ve projeler, eğitim ve çıkarım için aylık yüz binlerce dolar harcayabilir.

io.net, bağımsız veri merkezlerinden, kripto madencilerinden ve Filecoin, Render gibi 50’den fazla donanım ağlarından GPU’ları bir araya getirerek bu sorunları çözecek. Bu kaynaklar, kullanıcıların talep üzerine büyük miktarda hesaplama gücüne erişmesini sağlayan bir DePIN – Dağıtılmış Fiziksel Altyapı Ağı içinde birleştiriyor. Bu sistem, erişilebilir, özelleştirilebilir, maliyet etkin ve kolay uygulanabilir bir yapıya sahip.

io.net ile her kullanıcı, iş yüklerini minimum ayarlamalarla GPU ağına ölçeklendirebilir. Sistem; işlerin orkestrasyonunu, zamanlamasını, hata toleransını ve ölçeklendirmesini yönetir ve veri ön işleme, dağıtılmış eğitim, hiperparametre ayarı, pekiştirmeli öğrenme ve model sunumu gibi çeşitli görevleri destekler. Özellikle yapay zeka makine öğrenme iş yüklerine hizmet vermeye odaklanarak Python iş yükleri için genel amaçlı hesaplama sunar.

io.net, dört temel işlev için özel olarak tasarlanmıştır:

1. **Toplu Çıkarım ve Model Sunumu**: Eğitimli bir modelin mimarisi ve ağırlıkları paylaşılan nesne deposuna aktarılır. io.net, makine öğrenimi ekiplerinin çıkarım ve model sunum iş akışlarını dağıtılmış bir GPU ağı üzerinde gerçekleştirmelerini sağlar.

2. **Paralel Eğitim**: CPU/GPU bellek sınırlamaları ve ardışık işleme iş akışları, modellerin tek bir cihazda eğitilmesinde büyük bir darboğaz oluşturur. io.net, veri ve model paralelliği kullanarak işleri birçok dağıtılmış cihazda paralel hale getirmek için dağıtılmış hesaplama kütüphanelerinden yararlanır.

3. **Paralel Hiperparametre Ayarı**: Hiperparametre ayar deneyleri doğası gereği paraleldir ve io.net, en iyi sonucu kontrol etmek, zamanlamayı optimize etmek ve arama desenlerini belirlemek için gelişmiş hiperparametre ayarları ile dağıtılmış hesaplama kütüphanelerinden yararlanır.

4. **Takviyeli Öğrenme**: io.net, üretim düzeyinde, yüksek oranda dağıtılmış RL iş yüklerini destekleyen ve basit bir API seti sunan açık kaynaklı bir pekiştirmeli öğrenme kütüphanesi kullanır.

Bu tarz önemli fırsatları kaçırmamak ve yanlış işlem yapmamak için bizi twittertelegram ‘dan ve youtube ‘dan takip etmeyi unutmayın dostlarım. Websitemizde de yine bu tarz paylaşımları bulabilirsiniz. Artık o kadar çok söyledikki bizi izleyen herkes biliyordur ama olsun tekrar söyleyeyim; Binance borsası kullanıcılarına, özellikle de BNB hodl edenlere launchlar ile çok fazla güzellik yapıyor. İşte bu yüzden her fırsat bulduğunuzda BNB yatırımı yapmaya çalışın ve BNB hodl edin. Hem kısa vade olarak launchpad ve launchpool’lardan yararlanırsınız hem de uzun vade olarak BNB boğanın en hype zamanlarında çok yüksek seviyelere gelecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.