Union Kullanıcı Testnet İşlemleri


0

Union, zero-knowledge proofs yani sıfır bilgi kanıtlarını kullanarak zincirler arası bir köprü oluşturan bir blockchain birlikte çalışabilirlik geliştiricisidir. Union ağı, mesaj aktarma, varlık transferleri, NFT’ler ve DeFi dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için verimli bir sıfır bilgi altyapı katmanı olarak hizmet ediyor. Konsensüs doğrulamasını temel alır ve güvenilir üçüncü taraflara, oracle’lara, çoklu imzalara veya MPC’ye bağımlılığı yoktur. Geliştiricilere yönelik üst düzey bir API ile hıza, güvenliğe, geleceğe hazırlığa ve kullanıcı dostluğuna öncelik verir.

İlk yatırım turunda önemli fon kuruluşlarından toplamda 4 milyon dolar yatırım toplayan projeye erkenden dahil olmak için kullanıcı testnet işlemleri ile başlıyoruz. Bu arada daha öncesinde node kurulum rehberini de paylaşmıştık. İlerleyen süreçte farklı etaplar geldiğinde rehberimizi güncelleriz.

Union Public Kullanıcı Testnet Rehberi

İlk olarak Union uygulamasına giriyor ve test cüzdanlarımızı bağlıyoruz. Cosmos için Keplr veya Leap wallet kullanabilirsiniz. Cüzdanınızı bağladığınızda Union Test ağını da otomatik eklemiş olacaksınız. Ayrıca platforma Metamask cüzdanımızı da bağlıyoruz. Böylelikle hem Faucet’ten UNO token almaya hem de EVM Sepolia’ağından Union ağına varlık köprülemeye hazırız.

Faucet sekmesine girin ve Union cüzdan adresinize UNO token talep edin. Sonrasında Transfer sekmesinden Union ağından Sepolia ağına ve Sepolia ağından Union ağına köprüleme yani varlık transferi yapın.

Transfers sekmesinden ağdaki transfer işlemlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca buradan diğer kullanıcıların cüzdan adreslerini öğrenerek çeşitli tokenleri transfer edin.

Index Status sekmesinden yeni eklenecek IBC köprülerini takip edeceğiz ve ağlar eklendikçe transfer yapacağız. Şuan kullanıcı test işlemleri bu kadarla sınırlı. Yeni işlem ve görevler geldikçe rehberi günceller ve sosyal medya hesaplarımızdan paylaşırız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.