BiSwap Nedir? $BSW Coin Nedir?


0

Biswap Nedir?

Biswap (BSW), Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki BEP-20 tokenleri için merkeziyetsiz borsadır. Ayrıca Biswap üç tip sevk sistemine sahip BNB Zincirindeki ilk DEX’tir.

Biswap, %0,1 ile herhangi bir BSC borsasının en düşük işlem ücretlerini vaat ediyor ve yüksek kaliteli ürünleri ve hizmetleri aracılığıyla DeFi’de yeniliğe bağlı kalacağına söz veriyor. Tavsiye sistemi, kullanıcıların başkalarını davet etmesine ve çiftliklerden, havuzlardan, takaslardan ve ödüllerden referans ücreti almasına olanak tanır. Biswap’ın temel ürünleri arasında AMM, likidite havuzları, verim çiftçiliği, bir NFT pazarı ve bir IDO launchpad paneli gibi standart DEX işlevleri bulunur.

Biswap, yol haritasında aşağıdakileri hedefliyor:

 • Büyük kripto borsalarında listeleme NFT pazarındaki iyileştirmeler
 • Çapraz zincir desteği
 • Siparişleri sınırla Borç Verme ve Borç Alma Kişisel bir kullanıcı kontrol paneli
 • Bir takas tavsiye programı

Ayrıca Biswap, diğer BSC projeleriyle işbirliği yapmak için 10 milyon dolarlık bir küresel teşvik programı duyurdu. Ortaklar %90 ücret geri ödemesi, BSW’li çiftçi çiftleri, bir lansman havuzu, pazarlama promosyonu ve güvenlik denetimleri ve proje geliştirme için hibeler bekleyebilirler.

2021’de piyasaya sürülen Biswap’ın web sitesinde toplam 27 ekip üyesi listeleniyor. Tüm ekip takma isimler ile belirtilmiş ve  yalnızca komik avatarlar olarak gösterilmiştir.. CEO, ekosistemde yedi yıllık deneyime sahip bir kripto gazisi olan “EK”. Biswap ekibinin hemen hemen her üyesi, hiçbir ayrıntı verilmemesine rağmen, kendi alanlarında birkaç yıllık deneyime sahip. 

Biswap’ı Benzersiz Yapan Nedir?

Biswap, diğer merkezi olmayan borsalara kıyasla daha düşük işlem ücretleri ile öne çıkmaya çalışıyor. Örneğin Biswap, Pancakeswap’ta %0.25, Mdex, Apeswap ve diğer BSC DEX’lerde %0.3’e kıyasla yalnızca %0.1’lik bir ücret aldığını iddia ediyor. %0,05’i ödül olarak likidite sağlayıcılarına iade edilir ve %0,05’i BSW token yakma için kullanılır. Biswap, gelecekte bu ücreti artırma ve ekibe bir tahsisat ekleme hakkına da sahip. Ancak, ücreti sektör ortalamasının altında tutmayı vaat ediyor. Kullanıcılar işlem ücreti madenciliği yapabilir, yani işlem çiftine bağlı olarak %0,1’lik takas ücretinin %90’ına kadar alabilirler. Ayrıca, havuzlara likidite sağlayabilir ve BSW çiftçilik ödülleri kazanabilirler. Biswap’ın bir diğer önemli özelliği, kullanıcıların BNB, USDT, BUSD ve WBNB kullanarak NFT satın almalarına olanak tanıyan NFT pazarıdır.

Biswap üzerinde BSW token stake ederek, BSW, Solana, Cardano, Ethereum, BNB, BTC kazanabilirsiniz. Çeşitli projeler de fırlatılacaktır. Yani launchpad platformu da mevcut. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip ve göze zevk veren bir platform.

Biswap piyango, kullanıcıların katılım için “önemli BSW ödülleri” kazanabilecekleri bir piyangodur. Her kullanıcı, %80’i ödül havuzuna yeniden dağıtılmak üzere sınırsız sayıda bilet satın alabilir. Biswap’ın ayrıca bir NFT Launchpad, bir NFT Stake Havuzu, bir NFT Boost ve bir NFT Seviye Yükseltmesi’nden oluşan NFT Earn adlı kendi NFT’leri vardır. Kullanıcılar, sözde “Robi NFT’leri” satın alabilir ve kâr elde etmek için bunları stake edebilir veya artırabilir. Son olarak, Biswap, diğer blok zinciri projelerinin tokenlerini Biswap aracılığıyla başlatmasına izin veren bir IDO Launchpad sağlar. DEX, 300.000’den fazla aktif DEX kullanıcısına sahip olduğunu iddia ediyor ve 10 milyon dolarlık teşvik programı ile yeni projeleri katılmaya teşvik ediyor.

Dilerseniz platformda oyun bile oynayabilirsiniz.

Dolaşımda Kaç Biswap (BSW) Coin Var?

BSW, toplam 700 milyon arz ile borsanın yönetişim tokenidir. 600 milyon BSW şu şekilde dağıtılır:

 • Çiftlikler / Fırlatma Havuzları: %80,7
 • Yönlendirme Programı: %4,3
 • SAFU (tüm kullanıcılar için bir acil durum sigorta fonu): %1
 • Takım: %9
 • Yatırım Fonu: %5
 • Kalan 100 milyon BSW, NFT (Earn), GameFi (Play to Earn), Stratejik Ortaklıklar (%70) ve İşlem Ücreti Madenciliği (%30) arasında 70/30 oranında bölünür.

Ayrıca Biswap, işlem ücretlerinin %50’sini, piyango biletlerinin %13’ünü, satış gelirinin %10’unu ve yeni NFT darphanelerinin %10’unu yakmak gibi çeşitli deflasyonist mekanizmalar uygular.

Biswap Network Nasıl Güvenlidir?

BSW, BNB Chain üzerindeki bir BEP-20 tokenidir. BNB, bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması kullanılarak güvence altına alınır. İşlemleri doğrulamak ve blok zincirinin güvenliğini sağlamak için her 24 saatte bir 21 doğrulayıcı seçilir. Bu doğrulayıcıların, uygun olabilmek için Binance ile belirli bir miktarda Binance Coin (BNB) stake etmesi gerekir. Biswap ayrıca bir hata ödül programına sahiptir. 

Biswap Nasıl Alınır?

BinanceGateio, Pancake, Mexc borsalarından kolaylıkla satın alınabilir.

Anlık olarak 1,18$ seviyelerinde olan BSW token, ATH seviyesi olan 2,43$’dan %45 uzaktadır. Gelişmeye devam eden projeyi takibe almakta fayda var.

Biswap Whitepaper

Doküman sayfası için Tıklayınız!

Biswap Kaç Dolar Olacak?

Biswap kaç dolar olacak diye sorduğumuzda aşağıdaki destek noktaları son derece kritiktir.

Sırasıyla dirençler 1,38 $ , 1,69 $ , 1,95 $.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.