dYdX ‘den Yatırımcıları Sevindiren Haber


0

dYdX Trading Inc., dYdX Foundation ve token satın alma Varantlarının belirli tarafları token tahsisatı hakkında bir “Değişiklik” altına imza attılar. Geçerli token kilit programında yapılan değişiklik sonucu tüm yatırımcılara verilecek $DYDX tokenlerin ilk piyasaya çıkış tarihi yani “İlk Kilit Açma Tarihi” 1 Aralık 2023’e ertelendi.

Çalışanlara, Danışmanlara ve ilk Yatırımcılara verilen $DYDX Kilitleri Uzatıldı

Lider Merkeziyetsiz borsa dYdX; önümüzdeki ay için yatırımcılara, dolaşımdaki mevcut token sayısını 2 katına çıkaracak 282 milyon dolar değerindeki 150 milyon tokeni serbest bırakmayı planlıyordu. Varılan mütabakat ile yatırımcılar için kilit açılım tarihi 1 Aralık 2023’e ertelendi.

dYdX’in yönetişim ve teşvik coini $DYDX için şubat ayında gerçekleşmesi beklenen yaklaşık 156 milyon$ değerindeki kilit açılımının önemli bir kısmı varılan mutabakat sonrasında aralık ayına ertelendi. Yapılan duyuru ile yatırımcılar için ilk token açılış tarihi aralık ayına ertelendi. Bu sayede önümüzdeki ay içerisinde 83 milyon tokenin emisyonu ötelendi ve $DYDX fiyatında oluşabilecek negatif etkinin önemli bir kısmı yıl sonuna kaydırıldı.

DYDX Coin Nedir? Coin Dağılımı Nasıl?

3 Ağustos 2021’de dYdX Foundation, dYdX topluluğunun tüccarlar, likidite sağlayıcıları ve ortaklar arasındaki teşvikleri uyumlu hale getirmek için dYdX Layer 2 protokolüne sahip olmasına ve onu yönetmesine olanak tanıyan yönetişim tokeni $DYDX ‘i yayınladı. DYDX tokeni, her biri dYdX Layer 2 protokolünün gelecekteki büyümesini ve merkeziyetsizliğini sağlamak için tasarlanmış olan yönetişim, ödül ve stake etrafında sağlam bir ekosistem sağlar.

DYDX Coin Nedir ve Avantajları Nelerdir? makalemize buradan ulaşabilirsiniz

Toplam 1.000.000.000 $DYDX mintlendi ve 3 Ağustos 2021 TSİ 18:00’den itibaren beş (5) yıl boyunca erişilebilir olacak şekilde programlanmıştı. İlk allocation yani tahsisatın bir kısmı;

 • dYdX Trading Inc.’in eski yatırımcılarına (%27,7),
 • dYdX Trading Inc. veya dYdX Foundation’ın kurucuları, çalışanları, uzmanları ve danışmanlarına (%15,3)
 • dYdX Trading Inc. veya dYdX Foundation’ın gelecekteki çalışanları ve danışmanlarına (%7,0) olacak şekilde ayrılmıştı.

Değişiklik; İlk Kilit Açma Tarihinden sonra gerçekleşecek kademeli kilit açmayı değiştirmeyecek. İlgili tokenlerin kilit açılımları şöyle olacak.

(i) 1 Aralık 2023’te (yeni İlk Kilit Açma Tarihi) %30 ;

(ii) 1 Ocak 2024’ten 1 Haziran 2024’e kadar her ayın ilk gününde aylık eşit taksitlerle %40;

(iii) 1 Temmuz 2024’ten 1 Haziran 2025’e kadar her ayın ilk gününde aylık eşit taksitlerle %20; ve

(iv) 1 Temmuz 2025’ten 1 Haziran 2026’ya kadar her ayın ilk gününde aylık eşit taksitlerle %10.

Tüm dYdX Trading Inc. ve dYdX Foundation’ın çeşitli kurucuları, çalışanları, uzmanları ve danışmanları da Değişiklik‘te belirtilen tahsisat kısıtlama planına tabi olacak.

dYdX Nedir? dYdX Foundation (Vakfı) Nedir?

dYdX Vakfı, 22 Haziran 2021’de İsviçre‘nin Zug şehrinde kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir İsviçre Vakfıdır. dYdX Vakfı, toplulukları, geliştiricileri ve merkeziyetsiz yönetişimi (DAO) etkinleştirerek dYdX protokol ekosistemini desteklemek ve büyütmek için oluşturulmuştur.

dYdX Nedir? makalemize buradan ulaşabilirsiniz

Haberin etkisiyle DYDX coin fiyatında önemli bir artış görüldü. Coin fiyatı oldukça önemli olan 2$ barajını aşmayı bildi.

DYDX tokeni ve buna uygulanan kısıtlamalar hakkında ek bilgiler https://dydx.foundation/blog/introducing-dydx-token adresinde bulunabilir. Ayrıca, yönetim belgelerinde $DYDX tahsisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.