İşleme Girmek için En Basit Üç Strateji


0

Kripto ticaretine girişinizi zamanlamak için en iyi stratejileri yaratmalısınız

Ne olursa olsun ticarette en önemli iki soru “Ne zaman satın alırım?” ve “Ne zaman satarım?” Bu iki soru bir ticarette potansiyel olarak kazanabileceğiniz kazanç yüzdesini belirledikleri için çok önemlidirler. Örneğin, daha düşük giriş ve daha yüksek çıkış, daha yüksek kar anlamına gelir.

Tüccar veya yatırımcı ol, bir pozisyona girişinizi ve çıkışınızı optimize etmenin ticarette en önemli husus olduğu aşikardır. Giriş, tüccarın bir ticarete girmeye karar verdiği nokta iken çıkış, ticaretten çıkmayı seçtiği noktadır. Bir tüccarın giriş ve çıkış noktaları karlılığı ve riski önemli ölçüde etkiler. Yanlış zamanda bir ticarete girmek, işlemin karını tehlikeye atar. Öte yandan kötü bir noktadan çıkarlarsa daha büyük kayıplara maruz kalabilirler. Sonuç olarak, giriş ve çıkış noktaları dikkatlice düşünülmeli ve planlanmalıdır.

Bir ticaret yapmadan önce, kapsamlı bir giriş ve çıkış stratejisini değerlendirmek ve oluşturmak, riski yönetmeye ve ticarete disiplinli bir yaklaşım getirmeye yardımcı olabileceği için çok önemlidir. 

Piyasayı mükemmel bir şekilde zamanlamak zor olsa da, bazı ipuçları ve yaklaşımlar, bir işleme girmek ve çıkmak için en iyi zamanı belirlemenize yardımcı olabilir. Bunu yapmak için farklı stratejiler keşfedelim: 

NASIL POZİSYONA GİRİLİR?

İŞTE EN KOLAY ÜÇ STRATEJİ

DOLAR MALİYET ORTALAMASI (DCA)

Dollar Cost Average – Dolar maliyet ortalaması, giriş noktanızın ‘ortalamasını’ almak için farklı fiyat seviyelerinde ve düzenli aralıklarla küçük miktarlarda para yatırmaya yönelik bir ölçeklendirme stratejisidir. Bu sistematik yatırım yaklaşımı, bir kerede potansiyel olarak daha yüksek bir fiyata daha büyük bir sermayeye yatırım yapma riskini azaltır. DCA, uzun bir süre boyunca genel satın alma maliyetinizin ortalamasını almanıza izin verdiği için değişken piyasalarda faydalıdır. Aynı yaklaşım, daha kısa vadeli işlemlerde de kullanılabilir ve buna ‘pozisyonl ölçekleme’ denir.

DİPTEN ALIŞ

Yatırımcıların veya tüccarların, bir madeni para “düzeltme” olarak da bilinen güçlü ve ani bir aşağı yönlü fiyat hareketi yaşadığında kripto para birimleri satın aldığı veya mevcut bir portföye eklediği tekniğe verilen isimdir. Dipten satın almak, fiyat tekrar yükseldiğinde kar elde etme olasılığı ile varlığın değerindeki düşüşten yararlanma fırsatı sağlar. Tüccarlar, piyasa “düştüğünde” doğru giriş noktasını bulmak için genellikle tükenme ve momentum sinyallerini izlerler.

DESTEK VE DİRENÇ SEVİYELERİNDEN ALIŞ

Bunlar, fiyatın durma ve tersine dönme eğiliminde olduğu bir coinin önceden belirlenmiş fiyat seviyeleridir. Fiyatın düzenli olarak düşmeyi bıraktığı ve geri döndüğü seviyeye destek seviyesi denir. Öte yandan, direnç seviyesi, fiyatın yukarı hareketini durdurduğu ve tekrar düştüğü yerdir. Bir tüccar için destek seviyeleri Long – uzun pozisyonlar için iyi girişlerdir ve direnç seviyeleri short – kısa pozisyonlar için mükemmel giriş noktalarıdır.

Tüccarlar bir giriş planlamak için saatler harcarken; genellikle çıkış stratejilerini belirlemede başarısız olurlar. Trade stratejileri, temel kavramları, başlıca konu maddeleri ile ilgili makalelerimiz de yer alacak. Sizlere birlikte trade psikolojisini ve optimal trade etmenin tüm yollarını göstereceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.