Berachain Testnet Rehberi


2

BERACHAIN ARTIO PUBLIC TESTNETİ BAŞLADI.

BURADAN REHBERE ULAŞABİLİRSİNİZ

BERACHAİN ARTIO PUBLIC TESTNETI BAŞLADI. BURADAN REHBERE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Berachain, benzersiz bir üç token sistemi ve bir Likidite Kanıtı mutabakat mekanizması ile Cosmos-SDK üzerine inşa edilmiş yeni bir DeFi protokolüdür.

Berachain Nedir?

Berachain, Bonng Bears NFT topluluğunun bir fikrinden kaynaklanan bir blok zinciridir. Kullanıcıların, zincirin doğrulayıcıları ile katman-1 stabilcoin varlıklarını ve bluechip DeFi’yi stake etmelerini sağlayan yeni bir mutabakat mekanizması olan Likidite Kanıtı kullanan EVM uyumlu bir blok zinciridir. .

Berachain’i Benzersiz Kılan Nedir?

Berachain yakında çıkacak bir DeFi protokolüdür. NFT platformunda başlatılan önceki projeler aracılığıyla toplanan bir topluluğun desteğini aldı, ancak şimdi onu ekosistemde gördüğümüz günlük DeFi protokolünden ayıran belirli özellikler kurdu.

Berachain’in en büyük cazibelerinden biri, fraksiyonlara ayrılmış likidite sorununu çözmeye yönelik yenilikçi yaklaşımıdır. Berachain’in buna yaklaşımı çok tuhaf. Diğer blok zincirlerinin kullandığı normal yaklaşımı benimsemek yerine, Berachain iki temel bölümden oluşan yeni bir sistemle gitti:

 • Tri-Token Sistemi
 • Likidite Kanıtı

Berachain’in Tri-Token Sistemi

 1. $BERA: BERA, tipik bir Katman 1 yerel belirtecininkine benzer özniteliklere sahiptir. Birincil işlevi, gaz ücretleri ve blok ödülleri olarak kullanılacaktır. Toplandıktan sonra, BERA belirteçleri yakılır.
 2. $BGT: Berachain’in yönetim belirteci, bir süredir platformda olan kullanıcılara verilen, devredilemez bir NFT’dir. BGT $ kazanmanın tek yolu, $BERA’nızı stake etmektir. Bu, sahiplere zincirin karar verme sürecinde bir rol verir.
 3. $BAL: Berachain’in yerel konsensüsü teminatlandırılmış stablecoin. BGT $ bahis yaptığınızda, DeFi ile ilgili etkinlikle ilgili ücretlerden $BAL alırsınız. Kullanıcılar, Berachain platformunda teminat olarak stake edilen diğer varlıklarla BAL basabilir.

Yaklaşık 420 milyon dolar değerleme ile 42 Milyon dolar yatırım almış bir projenin tesntetine katılacağız. Polychain, Shima Capital gibi girişm fonları tarafından destekleniyor.

Berachain Faucet ve Goerli Arbitrum Ağını Ekleme

BURADAN chainlist sitesine gidiyoruz ve cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında Add Metamask butonuna basıyor ve Goerli Arb ağını ekliyoruz. Sonrasında;

BURADAN siteye gidiyoruz ve Goerli Arbitrum ağında cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında Continue butonuna basıyoruz ve test ETH istiyoruz. Bu işlemleri hallettikten sonra;

BeraDEX Swap

BURADAN platforma erişiyoruz. Metamask cüzdanımızı Goerli ETH ağında bağlıyoruz. Faucetten size 0,14 civarında BERA token geliyor. Bunu WBERA çeviriyoruz. Sonrasında swap bölümünde USDC, HONEY, BRDX gibi tokenler arasında takas işlemleri yapıyoruz.

BeraDEX Stake

BeraDEX stake bölümüne geliyoruz. Aldığımız BRDX tokenleri platformda stake ediyoruz.

BeraDEX Pool

Pool bölümüne geliyoruz. Burada BERA veya WBERA ile USDC likiditesi ekliyoruz. Sonrasında eklediğimiz likiditenin bir bölümünü geri çekiyoruz. Diğer pariterde likidite eklemeyi ve geri çekmeyi de unutmayın. Buradaki işlemleri bol bol yapıyoruz.

BeraDEX Farm

Pool bölümünde eklemiş olduğumuz likidite sonrasında BLP tokeni alıyoruz. Bu tokenleri Farm bölümünde platforma stake ediyoruz. Bir süre bekledikten sonra kazandığımız ödülleri claim etmeyi unutmayın.

Testneti tamamladıktan sonra; BURADAN hata ve öneri geri bildirimi yapmayı unutmayın. Ayrıca discord kanallarında olmak önemli o neden BURADAN discord kanallarına katılabilirsiniz. Karşılaştığınız hata veya geri bildirimler için orada aktif bulunabilirsiniz.

Berachain Testnet Etapları Başladı! 42M Dolar Yatırım Aldılar – Bera Chain Coin Airdrop Fırsatı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 17
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. bu da tamam

 2. Bültene katılmak istiyorum :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.