Berachain Artio Testnet Rehberi


2

Berachain, Cosmos SDK üzerine kurulu, Proof of Liquidity Consensus tarafından desteklenen, DeFi odaklı EVM uyumlu bir Layer-1 blok zinciridir. Proje, paralel olarak DeFi protokollerine likidite sağlarken kullanıcıların tokenleri stake etmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Berachain, BERA coin ve ağın stabil coini HONEY ve devrilmez ve BGT token yapısıyla üç tokenli bir sisteme sahip olacak.

420 milyon dolar değerleme ile 42 milyon dolar yatırım topladılar. Polychain Capital, Hack VC ve Robot Ventures gibi önemli yatırımcılar var. Aynı zamanda oldukça önemli NFT topluluklarına da sahipler. Kısaca iyi bir topluluğa ve sağlam bir yatırım ile yola çıktıkları için ilerleyen süreçte güzel kazanç fırsatları sunabilirler. Yayınlanan public testnete katılacağız ve discord kanallarında yer alacağız.

Testnet için neler yapmak gerektiğini sizlere özetleyelim.

Öncelikle Metamask cüzdanımıza test tokenlerini talep edelim. Faucet her 8 saatte bir 0.25 BERA token gönderiyor. Yoğunluk nedeniyle geç gelebilir. Faucetten sürekli token istemeyi unutmayın. BURADAN faucete ulaşabilirsiniz.

İkinci adım olarak discord kanallarına giriyoruz. Burada öncelikle bir bekleme alanında oluyoruz. Rolleri alabilmek için discord kanallarında aktif kalmanız gerekiyor. BURADAN discord kanallarına ulaşabilirsiniz.

Galxe üzerinden sosyal medya ve etkinlik görevleri var. Mutlaka bu etkinliğe de katılalım. BURADAN galxeye ulaşabilirsiniz.

BEX Swap Platformu

BURADAN platforma ulaşıp sağ taraftan cüzdanımızı bağlıyoruz. BERA Artio test ağını cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Faucetten aldığınız BERA tokenleri dikkatli harcamaya çalışın. Swap bölümünde, BERA tokenlerinizi WBERA, STGUSDC, WBTC, HONEY, WETH gibi test tokenlerine dönüştüyoruz.

Pool bölümünde elimizdeki tokenleri, token çiftleri olarak birleştiriyoruz ve havuzlara likidite ekliyoruz. Örnek olarak HONEY-STGUSDC, BERA-HONEY gibi farklı havuzlara likidite ekleyelim.

Reward bölümünde ise yatırdığımız likiditeye göre BGT kazanacağız. Bu BGT’ler önemli olacak platformlarda yaptığımız işlemlerde BGT miktarınızı arttırmaya çalışın.

Ayrıca BURADAN elinizde olan STGUSDC’leri Berachain stabil coini olan HONEY dönüştürebilirsiniz. Tüm platformları kullanmaya özen gösterelim.

Bend DeFı Platformu

BURADAN platforma ulaşabilirsiniz. Burada elimizde olan tokenlerin borç verip karşılığında HONEY alacağız. Öncelikle platforma HONEY, WBTC ve WETH borç verelim. Sonrasında verdiğimiz borcun bir bölümünü geri çekelim.

Sıra borç almaya geldi. Platformdan HONEY borç alıyoruz. Sonrasında aldığımız borcun bir bölümünü geri ödüyoruz.

BERPS Trade Platformu

BURADAN platforma erişebilirsiniz. Burada HONEY stabil coini ile vadeli işlemler açıyoruz. Şuan ATOM, TIA, ETH ve BTC pariteleri mevcut hepsiyle vadeli işlemler açmayı deneyin. Size HONEY lazım olduğunda borç alarak veya elinizdeki STGCUSDC’leri HONEY dönüştürerek burada işlemler yapabilirsiniz.

BGT Station

BURADAN platforma erişebilirsiniz. Burası yönetişim ve kazandığınız BGT tokenleri validatorlere stake ederek daha fazla BGT kazanabileceğiniz bölüm. Diğer platformlardan kazandığınız BGT’leri istediğiniz validatore stake edebilir veya değiştirebilirsiniz. Geri çekme istediğinizde 21 gün cooldown süresi var. Ayrıca burada ağ üzerindeki oylamalara vs. katılacağımız alan. O nedenle testnet süresince takip etmekte fayda var.

Şimdilik testnet adımlarında yapacağımız işlemler bunlar. İlerleyen süreçte başka platformlara veya görevler gelirse bu rehberimizi güncelleriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 10
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. herşey tamam rolümüzüde aldık. cosmosda staklerde tamam..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.