Sui Testnet Rehberi


7

Stake

Sui, yatay ölçeklenebilirliği ve işlemlerin paralelleştirilmesini savunan yeni bir blok zinciridir. Bu iki fikir, bir blok zinciri mimarisinin yeni bir vizyonuyla ilişkilidir: hesaplar ve bakiyeler yerine nesneler. Deneyimli bir ekip ve çok büyük yatırımlarla birleşen Sui, ana ağ yaklaşırken ses getirmeyi vaat ediyor. Yenilikçi bir teknolojik yığına sahip “yeni nesil” bir blok zinciri olan Sui’nin Wave 2 Testnet süreci başladı.

Wave 2 test ağları, Sui’nin tokenomiklerini stres testi yapmayı amaçlamakta,

– Staking

– Gas mekanizması

– Yeni oyunlar [Freenemies, Validator Game]

– Depolama Fonu [Bir kullanıcı işlem yaptığında, doğrulayıcıları ödüllendirmek için bir depolama fonuna giden hesaplama ve depolama için ücret öder]

Bölümlerle ilgili detaylar belli oldukça paylaşmaya devam edeceğiz, Basit görevlerden başlayalım.

1.Adım: Öncelikle Tarayıcımıza Sui Wallet indirmeniz gerekiyor. Buradan Chrome veya Brave tarayıcınıza sui wallet indirip, gizli kelimeleri bir yere kayıt ediyoruz.

2.Adım: Cüzdanımızı kurduktan sonra, discord kanalına gidiyoruz. Sui Network discord kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Doğrulamamızı yaptıktan sonra, #testnet-faucet bölümünden aşağıdaki örnek gibi test SUI istiyoruz.

!faucet suicüzdan adresi 0x64....... (metamask benzer bir adres)

3. Adım: Cüzdan içerisinde Stake&Earn SUI butonuna basıyoruz. Buradan rastgele bir validator seçiyoruz ve test SUI’leri buraya stake ediyoruz.

İşlemler bu kadar.

Önemli Not: 6 saatte bir 0,1 SUI test tokeni alınabiliyor. Stake işlemi sırasında, 0’dan sonra , veya . çalışmadığı için stake edemeyebilirsiniz. Bu nedenle Güncelleme gelene kadar, Faucetten SUI token istemeyi unutmayın. Fazladan elinizde olması iyi olacaktır. Test aşamasında faucet vs, bozulduğunda elinizdeki test tokenleri gerçek token kadar değerli olabiliyor :)

Şimdilik işlemler bu kadar, devamı geldikçe güncelleriz. Bizi; Telegram ve Twitter adresimizden takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 11
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.