Yeni Chrome Tarayıcı Nasıl Açarım?


1

Rehberimizi bu bölümünde, bilgisayarımızda testnetler ve node testleri için ayrı bir tarayıcı oluşturacağız. Normal hayatta ve kripto işlemlerinizde kullandığınız tarayıcınız ile aynı tarayıcı da işlemleri yapmak oldukça kafa karıştırıcı ve güvenlik olarak sorun yaratabilir. Örneğin; Kripto paralarınızı tuttuğunuz cüzdan fark etmeden bir test ağına katılabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek için başka bir chrome veya brave hesabı açabilirsiniz.

Bu bölümde size adım adım yeni bir chrome hesabı nasıl açılacağını gösterelim;

Bu kısımda mevcutta kullandığınız tarayıcı, simgeye basarak, menunun açılmasını sağlıyoruz.

Bu bölümde, farklı kayıtlı chrome tarayıcıları görünecektir. Sizde sadece “Ekle” seçeneği çıkacaktır. Buradan ekle seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza bu ekran gelecek isterseniz, oluşturduğunuz mail adresi ile burada oturum açabilirsiniz. (Sizlere tavsiyemiz bu yönde olacaktır. Yeni oluşturduğunuz mail adresi ile sekronize ederek işlemleri daha rahat halledebilirsiniz.) Mail adresi ile devam etmek istemiyorsanız, “Hesap olmadan devam et” butonuna basarak devam edebilirsiniz.

Bu bölümde, tarayıcınıza isim veriyoruz. Örneğin “testnet” gibi, istediğiniz ismi verebilirsiniz. Tema rengini belirleyip, “Bitti” butonuna basıyoruz. Artık yeni bir chrome tarayıcımız mevcut.

Chrome tarayıcı içinde farklı bir tarayıcı oluşturmuş olduk. İşlemler bittiği zaman sizde chrome tarayıcınızı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ister kişisel hesabınızı seçip orada işlemlerinize devam edebilir, ister testnet için olan tarayıcını seçip orada işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu şekilde tüm süreci daha iyi yönetebileceğinizi düşünüyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Şubat 26, 2024

  Sanırım resim paylaşmışsınız fakat hiç bir resim görünmüyor. Ücretsiz bir şekilde Node kurulumu yapıp TestNetlere katılmak istiyorum. 0 dan başlayarak Bilgisayarda yada ücretsiz VPS kurulumu dahil bir seri hazırlayabilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.