Warden Protocol Ödüllü Testnet Rehberi


0

WardenProtokol;
Warden Protokolü, birlikte çalışabilirlik, modüler anahtar yönetimi ve akıllı sözleşme yürütme için çeşitli yürütme katmanlarını mümkün kılan, omni chain merkezli bir blok zinciridir.

Warden Protocol

 Warden Protokolü birlikte çalışabilirlik, modüler anahtar yönetimi ve akıllı sözleşme yürütme için çeşitli yürütme katmanlarına olanak tanıyan Cosmos SDK üzerine kurulmuş niyet merkezli bir protokoldür.

 • Intents– Niyetleri protokolün işlem hedeflerinizi anlaması olarak düşünün. Protokol Niyetinizi yorumlar ve işleminizin hedeflerinizle uyumlu olmasını sağlamak için gerekli işlemleri yapar.
 • Keys – modüler bir anahtar yönetimi pazarı, MPC operatörlerinden, saklama görevlilerinden ve HSM operatörlerinden seçim yapmanızı sağlar.
 • Interoperability – Blockchain İletişim Protokolü veya isteğe bağlı MPC Anahtarlık operatörlerinden yararlanan Warden, blockchain birlikte çalışabilirliğini kolay ve güvenli hale getirir.

Modüler anahtar yönetimi

Modüler anahtar yönetimi, cüzdan anahtarlarınızı yönetmek için tek bir sağlayıcıya bağlı olmak yerine, çeşitli seçenekler (anahtarlıklar) arasından seçim yapmanızı sağlar. Bu anahtarlıklar, cüzdan adresleri (ortak anahtarlar) istemenize olanak tanır ve istek üzerine özel anahtarla imzalarlar. Geleceğe bakacak olursak, tek bir anahtarın yönetiminin sorumluluğunu dMultisig ile birkaç farklı anahtarlığa dağıtmak mümkün olacaktır.

Akıllı sözleşme yürütme

Akıllı sözleşme yürütme basit olmalı, değil mi? Geliştiricilerin akıllı sözleşme uygulamalarını Warden Protokolü’nde kolayca oluşturmasını ve başlatmasını sağlar.
Şimdi teknik karmaşık konuları öğrendiğimize göre, Warden ile nasıl etkileşime girdiğinize odaklanalım?
Kullanıcılar için En güvenli çok zincirli çok sig cüzdanını kullanın. Alanlar oluşturun, cüzdanlarınızı niyetlerle koruyun ve web3 alanı ile etkileşim kurun SpaceWard.
SpaceWard çoklu zincir cüzdan yönetimini sağlayan Müdür Protokolü’nün ön ucudur.
İnşaatçılar için Warden veya niyetler ve modüler anahtar yönetimi operatörleri tarafından korunan herhangi bir uyumlu blockchain üzerine inşa edin.

SpaceWard nedir?

S: SpaceWard nedir? C: SpaceWard, çok zincirli cüzdan yönetimi ve web3 alanı ile etkileşim için tasarlanmış bir blok zinciri protokolü olan Warden Protokolü’nün ön uç arayüzüdür. Kullanıcılara cüzdanlarına erişmek ve bunları yönetmek, Alanlar (cüzdanlar için korumalı ortamlar) oluşturmak için kullanıcı dostu bir platform sağlar, ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve web3 ekosisteminin diğer bileşenleri ile etkileşime girer.
S: SpaceWard ile ne yapabilirsiniz? C: SpaceWard ile kullanıcılar çok zincirli çok imzalı cüzdanlarını güvenli bir şekilde yönetebilir, cüzdanlarını niyetlerle korumak için Alanlar oluşturabilir ve web3 alanının çeşitli bileşenleri ile sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilir, merkezi olmayan uygulamalar, akıllı sözleşmeler ve diğer blockchain tabanlı hizmetler dahil.
S: SpaceWard neden önemlidir? C: SpaceWard, blockchain ağları ve merkezi olmayan hizmetlerle etkileşim için kullanıcı deneyimini basitleştirir. Cüzdanları yönetmek ve Warden Protokolü’nün özelliklerine erişmek için sezgisel bir arayüz sağlar ve blockchain teknolojisini daha geniş bir kitle için daha erişilebilir hale getirir.

Modüler Anahtar Yönetimi nedir?

S: Modüler anahtar yönetimi nedir? C: Modüler anahtar yönetimi, blockchain sistemlerinde kullanılan şifreleme anahtarlarını yönetmek için esnek bir yaklaşımı ifade eder. Anahtar yönetimi için tek bir sağlayıcıya güvenmek yerine, kullanıcılar çeşitli anahtar yönetimi çözümleri veya anahtarlıklar arasından seçim yapma seçeneğine sahiptir. Bu anahtarlıklar, kullanıcıların cüzdan adreslerini (ortak anahtarlar) güvenli bir şekilde oluşturmasına ve depolamasına ve işlemleri özel anahtarlarıyla imzalamasına olanak tanır.
S: Modüler anahtar yönetimi nasıl çalışır? C: Modüler anahtar yönetimi ile kullanıcılar güvenlik ve kullanılabilirlik tercihlerine en uygun anahtar yönetimi çözümlerini seçebilirler. Anahtar yönetiminin sorumluluğunu birden fazla anahtarlığa dağıtabilir, güvenliği artırabilir ve tek hata noktası riskini azaltabilirler. Müdür Protokolü bağlamında, modüler anahtar yönetimi, kullanıcıların şifreleme anahtarları üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını ve ihtiyaçları için en uygun anahtar yönetimi çözümlerini seçebilmelerini sağlar.
S: Modüler anahtar yönetiminin faydaları nelerdir? C: Modüler anahtar yönetimi, kullanıcılara şifreleme anahtarlarını yönetmede esneklik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sağlar. Bir dizi anahtar yönetim çözümü arasından seçim yapmalarını, değişen güvenlik gereksinimlerine uyum sağlamalarını ve farklı blockchain sistemleri ve uygulamalarıyla entegre olmalarını sağlar. Anahtar yönetimini ademi merkezileştirerek, modüler anahtar yönetimi blockchain ağlarının esnekliğini ve güvenilirliğini arttırır ve kullanıcıların dijital varlıkları üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlar.

Warden Protokolü nasıl çalışır?

Müdür Protokolü, birlikte çalışabilirlik, modüler anahtar yönetimi ve akıllı sözleşme yürütme için çeşitli yürütme katmanlarını mümkün kılan, niyet merkezli bir blok zinciridir.

Nasıl çalışır?

Bu kılavuzda, niyet tabanlı işlemleri kullanarak birden fazla blok zinciri platformunda güvenli bir şekilde işlem yapma sürecini özetliyoruz. Bu aerodinamik iş akışı, hem kullanıcıları hem de geliştiricileri çok zincirli etkileşimler için verimli ve kullanıcı dostu bir yöntemle güçlendirir. İşte böyle çalışır:

 1. Kullanıcılar, herhangi bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) veya Cosmos tabanlı dApp’ta tercih ettikleri merkezi olmayan uygulamadan (dApp) işlem başlatma esnekliğine sahiptir. Bu işlemler, kullanıcıların daha önce mevcut Anahtarlıklardan birini kullanarak oluşturdukları cüzdanlardan kaynaklanmaktadır.
 2. Başladıktan sonra, işlem bir dizi niyetten geçer. Bu niyetler, önceden belirlenmiş koşullara göre işlemi onaylayan veya reddeden kontrol noktaları olarak işlev görür.
 3. Amaçlar işlemi doğruladığında ve onayladığında, sistem daha sonra kullanıcının cüzdanıyla ilişkili Anahtarlık ile iletişim kurarak işlem için imza ister.
 4. İmzalandıktan sonra, işlem yürütme için uygun blockchain ağına yayınlanır.

Bu prosedürü izleyerek, kullanıcılar ve geliştiriciler çoklu blockchain ağlarında güvenli, kasıtlı tabanlı işlemleri verimli bir şekilde gerçekleştirerek çok zincirli ekosistemlerin kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini artırabilir.

SpaceWard Giriş

SpaceWard çoklu zincir cüzdan yönetimini sağlayan Müdür Protokolü’nün ön ucudur.
Kullanıcılar için En güvenli çok zincirli çok sig cüzdanını kullanın. Alanlar oluşturun, cüzdanlarınızı niyetlerle koruyun ve web3 alanı ile etkileşime geçin.
İnşaatçılar için Warden veya niyetler ve modüler anahtar yönetimi operatörleri tarafından korunan herhangi bir uyumlu blockchain üzerine inşa edin.
SpaceWard ile etkileşim kurmak için bağlanması gereken bir Cosmos cüzdanı gereklidir. Bu bağlantı, hem SpaceWard hem de protokol ile etkileşimi kolaylaştırarak Warden Protokol zincirinin eklenmesini sağlar.

Ana eylemlere genel bakış

SpaceWard içinde, protokolle ilgili çok çeşitli etkinlikler gerçekleştirme olanağına sahipsiniz:

 1. Alanlar oluşturun ve seçin.
 2. Anahtarlar üretin (cüzdan adresleri).
 3. Anahtarlarınızdaki tüm varlıkları inceleyin.
 4. İşlemlerinizi faaliyetlerinize göre kontrol edin ve yürütün (örneğin, niyet isteklerini onaylama).
 5. Niyetleri ayarlayın ve denetleyin.
 6. Varlıkları aktarmak ve elde etmek için işlemleri başlatın.
 7. Merkezi olmayan uygulamalarla (dApps) WalletConnect aracılığıyla bağlanın veya Uygulama deposu aracılığıyla bunlara erişin.
 8. İşlem ilerlemesini izleyin ve ayrıntılara Explorer aracılığıyla erişin.
 9. Musluğu kullanarak testnet üzerinde WARD edin.

Cüzdanınızı bağlama

SpaceWard’ı kullanmak için Cosmos cüzdanınızı bağlamanız gerekir. Devam etmek için lütfen ana sayfada “Cüzdan Bağla” yı seçin.Bağlandıktan sonra bir işlem imzalamanız istenir. İmzalayarak, Müdür Protokolü zincirini cüzdanınıza eklersiniz, böylece özel Müdür adresinizi oluşturursunuz.

Test SAHİBİ nasıl alınır

SpaceWard (veya başka bir cüzdan) aracılığıyla Müdür Protokolünü kullanarak işlem yapmak için musluğumuzdan test WARD belirteçleri almanız gerekir.
Test WARD’ı elde etmek için, bağlı cüzdanınızı seçerek başlayın, ardından “WARD GET” i tıklayarak devam edin.”

Space nasıl oluşturulur

Bir alan, bir kuruluşa benzer bir anahtar koleksiyonu için bir yönetim merkezi olarak işlev görür. Kişisel ve profesyonel kullanımlar arasında ayrım yapmak gibi farklı amaçlar için ayrı alanlar korumanızı sağlar.
Boşluk oluşturmayı başlatmak için, geçerli etkin alanınızın sağında bulunan ve boşluklarınızı yönetmenizi sağlayan “> >” işaretli simgeye tıklayın.Ardından, “+ Yeni” yi tıklayın.” Bu eylem, Cosmos cüzdanınızdan yeni alanınızın oluşturulmasını kolaylaştıran bir işlem yürütmesini ister.Blockchain işlemi onayladıktan sonra, yeni kurulan alanınız kullanıma hazır olacaktır.

Yeni bir anahtar nasıl istenir (cüzdan adresi)

Yeni bir anahtar almak için menüdeki Anahtarlar bölümüne gidin.
Ardından, “Anahtar Oluştur” u tıklayın.”Ardından, Çalıştırmak istediğiniz Anahtar türünü ve Anahtarlık’ı seçin ve ardından “Oluştur” u tıklayın.” Bu örnek için bir Ethereum Sepolia test adresi seçeceğiz.Cosmos cüzdanınız sizden bir işlem isteğini onaylamanızı isteyecektir. İşlemin onaylanmasından sonra, anahtarınız (cüzdan) kullanıma hazır olacaktır.

Explorer

SpaceWard’da, blok kaşif aracılığıyla işlemlerin durumunu, alan yaratmayı, niyetleri ve daha fazlasını izleme olanağına sahipsiniz.
Blok gezgini’ne erişmek için ekranın sol tarafında bulunan gezinme panelini kullanın.

WARD Token

Warden Protocol ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan yerel yardımcı simge. Yönetişim, bahis, protokol ücretleri gibi çeşitli işlemleri kolaylaştırmak ve operatörler için bir ödeme aracı olarak tasarlanmıştır.

WARD Dağıtım
Dağıtım Açıklaması Sürüm Çizelgesi

Adil Lansman Mekanizması WARD token dağıtımı adil bir fırlatma mekanizması benimseyecektir. Bu yaklaşım, piyasa manipülasyonunu önleyerek ve paydaşların ve toplum yönetişiminin hızlı bir şekilde dağıtılmasını sağlayarak, belirteçlerin geniş ve adil bir şekilde dağıtılmasını sağlar.
QRDO Sahiplerinin Önceliklendirilmesi QRDO Sahipleri erken ve sürekli destekleri ile tanınacak, Müdür Protokolüne fırlatma yeteneği veren temellere ve kültüre katkıda bulunan diğer uygun protokoller ve platformlarla birlikte.

Teşvikler

Müdür Protokolü, Müdür ekosistemine değer katan davranışları teşvik etmek için WARD’ı paydaşlara dağıtacaktır.
Teşvik Programları

 1. Ekosistem ve Topluluk Teşvikleri – bu teşvikler ekosistemi ve protokolün uzun vadeli çıkarlarını artırmak için kullanılacaktır,
 2. Geliştirici Teşvikleri – bu teşvikler, Warden üzerinde uygulama oluşturan ve dağıtan geliştiriciler içindir. Ayrıca, belirli kilometre taşlarına (örn. Toplam değer kilitli, aylık aktif kullanıcılar) ve kullanıcılarına ulaşan ödüllendirici uygulamalar için bir Etkinlik Madenciliği Programı başlatılacaktır.
 3. Ar-Ge Programları – Warden Protokolü’nün ek temel işlevlerden veya entegrasyonlardan yararlanacağı durumlarda Warden, protokolün temel yürütme katmanlarına katkıda bulunmak için geliştirici ekiplerine çalışma yapacak.

Warden Protocol Buenavista-1 Testneti Kurulum Rehberi

Ödüllü testnet süreci başladı. Burada iki farklı işlemleri yaparak ödüllü testnete katılabilirsiniz. Birincisi Node kurarak, Aktif set içinde yer alabilirsiniz. BURADAN Node kurulumu için gerekli rehbere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Off chain etkilnlikleri devam ediyor.

Galxe etkinlikleri için BURADAN ulaşabilirsiniz.

Zealy görevlerine ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

Warden Protokol Discord kanalına BURADAN girebilirsiniz. Güncelleme ve gerekli olan rolleri almak için discord kanallarında aktif kalmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.