Union Testnet Rehberi


0

Şuan testnet aşamasında ve önemli projerlerle partnerlikler yaparak sağlam adımlarla ilerliyorlar. Hem biraz projeyi anlatayım hem de erkenden yer kapmak için ne yapabiliriz bahsedeyim

Resim

Union, ZK teknolojisini kullanarak zincirler arası köprü oluşturan bir blockchain altyapı katmanıdır. Herhangi bir ekosistemdeki yeni nesil blok zincirleri ve rollup’ları birbirine bağlar. Union klasik IBC ‘leri bir kaç basamak yukarı taşımayı hedefliyor ve bu sebeple Ethereum’a genişlemek için Polygon ile partnerlik yaptılar.

Resim

Polygon AggLayer, Union ZKP kullanarak Cosmos ve Ethereum arasında kesintisiz bir zincirler arası deneyim sağlayabilir. Union, IBC ekosistemindeki ağlardan kısa ve öz kanıtlar üretebildiği için bu ZKP’leri AggLayer’a entegre edecek. Bu, IBC özellikli zincirler ile AggLayer’a bağlı ZK ağları arasında kesintisiz köprü kurulmasını sağlayacaktır. Ayrıca Union’ın AggLayer ile entegrasyonu, Cosmos ekosistemini diğer büyük zincirlere bağlayarak hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için yeni fırsatların kilidini açıyor.

Resim

Union ‘ın son hamlesi Aligned Layer ile partnerlik oldu. Union ‘ın güvenilir ZK köprüsü, Aligned’ın EigenLayer tarafından desteklenen zk doğrulama katmanı sayesinde maliyette düşüş sağlayacak. Kullanıcıların deneyimini iyileştiren yeni bir seçenek sunarak, çözümlerini daha ucuz ve daha rekabetçi hale getirecek. Hatırlarsınız bir kaç kez EigenLayer ‘dan da bahsetmiştim hatta çok önem verdiğimi söylemiştim. Union da tam bu klasta bir proje ve gözümüzün önünden ayırmamız gerekiyor. Ayrıca Lava Network RPC’lerini kullanıyorlar ki Lava da yine takibimizdeki en önemli projelerden.

Resim

Union şuana kadar 4M dolar yatırım açıkladı ve bence bunun devamı gelecektir. Gelelim Union’da early olabilmek için şuan ne yapabilirsiniz kısmına Twitter ve discord ‘dan kesin takibe alın ayrıca testnet aşamasında olduklarından bahsetmiştim. Node kurabilirsiniz ama bunun için ödül açıklanmadı yani bu konuda gönüllü olabilirsiniz. İleride ödül olarak döner mi derseniz; neden olmasın

Union Testnet Dokümanlarını aşağıya bırakıyorum. Buradan tüm ihtiyacınız olan linklere ulaşabilirsiniz.

Union Testnet Kurulumu , isterseniz github üzerinden de aynı kurulum adımlarına ulaşabilirsiniz. Github Kurulum Rehberi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.