Unilend Testneti


0

5000$ Ödüllü Unilend V2 Testnet ile karşınızdayız. Ethereum ağı üzerinde borç alıp verme platformu olan Unilend basit işlemleri tamamlayarak testnetimize devam edelim.

Binance Oracle programına dahil olan projeyi yakından takip etmekte fayda özellikle, Binance desteği almış olması projeyi bir adım öne çıkartıyor.

Testnete katılmak için öncelikle bize metamask cüzdan gerekiyor. Adım adım detaylı anlattığımız video aşağıya ekliyoruz. Buradan metamask cüzdanınızı kurabilirsiniz.

Cüzdanımızı kurduktan sonra, Ayarlar>Gelişmiş>Test ağlarını göster ile test ağlarını aktif hale getiriyoruz. Ardından Merge sonrası Ethereum test ağı olan Sepolia ağının kurulumunu yapalım.

Ağ Adı: Sepolia Test Network

RPC Url: http://rpc.sepolia.dev

ID: 11155111

Coin: SEP

Explorer URL: https://sepolia.etherscan.io/

Artık testnete katılmak için hazırız.

Öncelikle bize işlemler için test tokenleri lazım isterseniz buradan istersenizde platform içinde havuzlara girdiğinizde faucet bölümünden tokenleri talep edebilirsiniz.

Artık işlemlere başlamak için buradan platforma gidiyoruz.

UFT / USDC havuzunu seçiyoruz. Şimdi platforma UFT borç verelim. Miktarı yazıyoruz ve Approve diyoruz. (Bu işlem her havuz için bir kez yapılacak, Tekrarında gerekmeyecektir.)

Ardından “Approve” butonu yerinde “Lend” yazacak ve tekrar basıyoruz. metamask cüzdandan onaylıyoruz ve borç verme işlemi bitiyor.

Şimdi biraz da platformdan borç alalım. USDC ve miktarını seçiyoruz ardından “Borrow” diyoruz.

Şimdi de aldığımız borcu geri ödeyelim. UFT/USDC havuzunu seçiyor ve miktarı yazıyoruz. Ardından “Repay” butonuna basıyoruz ve işlemi onaylıyoruz.

Başta platforma borç vermiştik, geri alalım. UFT / USDC havuzunu seçiyoruz; UFT seçiyoruz ve miktarı belirleyip “Redeem” butonuna basıyoruz. Max da seçebilirsiniz. İşlemi onaylıyoruz ve bitiyor.

Bu işlemleri bitirdikten sonra buradan gleam formunu dolduruyoruz. Formu doldururken dikkat etmeniz gerekenleri hemen belirtelim. Lend işlemi yaparken size twitter da paylaş ekranı çıkacaktır. Bunu kendi twitter sayfanızda paylaşın ve sonrasında twitin linki forma girmeyi unutmayın ayrıca yaptığınız Lend işleminin de sizden linkini istiyor. sepolia etherscan adresine giderek cüzdanınızda yaptığınız işlemlere ulaşabilirsiniz onlardan birini seçip linkini gleame eklemeyi unutmayın.

Referans linkiniz ile sizde arkadaşlarınızı davet edip, daha fazla puan kazanabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.