Tyche Protocol Ödüllü Testnet Rehberi


1

Evmos üzerinde çalışan DEX protokolü olan Tyxhe Ödüllü testneti duyuruldu. Bizde bu yazımızda testnete katılmak için neler yapmamız gerektiğini sizlere anlatacağız.

Öncelikle BURADAN Sosyal Medya görevlerine katılmayı unutmayın

Ödüllü Testnet Duyurularını;

Evmos Testnet Ağı

Metamask cüzdanımıza Evmos’un testnet ağını eklemekle başlıyoruz. Bunun için BURADAN chainlist sitesine gidiyoruz ve cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında Arama kısmına evmos yazıyoruz ve alta test ağlarını göster kutucuğunu işaretliyoruz. Gelen tEvmos ağını “Add to Metamask” diyerek cüzdanımıza ekliyoruz.

Evmos ve Tyche Faucet

Cüzdan işlemlerini hallettikten sonra BURADAN Tyche discord kanalına gidiyoruz. Orada #faucet bölümüne gidip, yazı bölümüne /faucet diye yazıyoruz. Burada karşımıza iki parametre çıkıyor.

token:“0” yazarsanız tEvmos test tokeni gönderir. “1” yazarsanız Tyche test tokeni gönderir.

address: Bu bölüme kendi metamask adresinizi yazıyorsunuz.

Test tokenlerini de aldığımıza göre, diğer işlemlere geçebiliriz. Bu arada discorddan test tokenlerini saatte bir isteyebilirsiniz.

Tyche Protocol Testi

BURADAN platforma erişiyoruz. Öncelikle sol taraftan “Connect Wallet” ile cüzdanımızı platforma bağlıyoruz. Bildiğiniz tüm DEX platformları gibi klasik işlemler yapacağız.

Swap

Burada aldığımız tEvmos ve TCH ve diğer pariterlerde tokenleri birbiriyle swap işlemi yapıyoruz.

Tabii ki bu işlemleri bol bol yapmaya çalışın. Platform üzerinde Tx önemli gibi duruyor. Ayrıca silipaj ayarlarını ve diğer ayar modlarını da kullanarak swap işlemleri yapmayı unutmayın.

Pool

Swap işlemleri sonrasında Pool bölümüne geçiyoruz ve elimizdeki tokenlerin bir miktarını buradaki havuzlara yatırıyoruz. Sonrasında tekrar geri çekiyoruz, üzerine tekrar ekleme yapıyoruz. Mevcut tüm tokenler için pool açmaya özen gösterin.

Stake

Bu bölümde Tyche Token stake ediyoruz. Elimide olanların bir bölümünü stake edelim. Sonrasında bir kısmını geri çekeriz, tekrar stake yaparız. Unutmayın önemli olan burada platform üzerinden akıllı kontratı deniyoruz.

Farm

Bu bölümde başlangıçta Pool için TCH-Evmos likiditesi oluşturmuştuk. Bu bölümde oluşturduğumu LP tokenleri stake ederek tekrar getiri elde ediyoruz. Bu bölümde LP tokenleri stake ediyoruz. Bir süre sonra ödülle birlikte geri çekiyoruz.

Şimdilik işlemler bu kadar, güncelleme gelmesi durumunda mutlaka sizleri bilgilendiririz. Bizi twitter ve telegram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Discorda girip gösterdiğiniz gibi faucet test token taleb ediyorum ama gelmiyor :(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.