Trader JOE Nedir? $JOE Token Nedir?


0

Trader Joe Nedir?

Trader Joe, Avalanche ağında yer alan stratejik satış turunda 5 milyon$ fon toplayan merkeziyetsiz bir ticaret platformudur. Trader Joe’nun giriş cümlesi tam da bu olmalı. Herkes için yeni, hızlı, güvenli ve tek noktadan DeFi erişebilirliği ve özgürlüğü sağlamayı amaçlamaktadır.

Trader Joe’nun kökenleri, Avalanche blok zincirinin yükselen üstünlüğü ile benzersiz ve yenilikçi bir ticaret platformu yaratma ve aynı zamanda merkezi olmayan finans endüstrisinin sınırında küresel ve gelişen bir kitleye hizmet etme arzusundan doğmuştur. Avalanche ağının hızı ve güvenliği Trader Joe’ya güven vermektedir.
2021 Haziranında lansmanından bu yana, platform 1.5 milyar doların üzerinde varlık çekmeyi başardı ve sektördeki en çok tanınan yatırımcılardan birkaçının desteğini aldı. Defillama verilerine göre 14 Nisan günü platform üzerinde TVL değeri 1,34 Milyar$’dır.

JOE tokeninin faydasını ve benimsenmesini artırmak için Trader Joe, projeyi Avalanche ekosistemindeki ana DeFi platformuna dönüştürmeyi amaçlayan birkaç yeni seçenek sunmaya çalışıyor. Her şeyden önce, kullanıcılar JOE’yi ödünç almak için teminat olarak kullanabilecekler. Ayrıca Trader Joe, platformunda limitli emirleri, opsiyonları ve vadeli işlemleri kolaylaştırmayı planlıyor. Yenilikçiliğinin hızı ve çizgi roman benzeri güçlü markası sayesinde Trader Joe, AAVE (AAVE) kurucusu Stani Kulechov ve Darren Lau dahil olmak üzere DeFi topluluğu içinden güçlü destekçileri kendine çekti.

JOE’nin Kurucuları Kimlerdir?

Trader Joe, iki takma adlı geliştirici Cryptofish ve 0xMurloc tarafından kuruldu. Cryptofish, Snowball ve Sherpa Cash gibi birkaç Avalanche projesine erken katkıda bulunan tam donanımlı ve akıllı bir sözleşme mühendisi olarak tanımlanıyor. Google’da çalıştı ve bir ABD üniversitesinden Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. 0xMurloc, birkaç startup başlatma deneyimine sahip bir geliştiricidir. Aynı zamanda Grab’da Kıdemli Ürün Lideriydi. Ekip, yazılım, pazarlama ve topluluk üzerinde çalışan bir düzineden fazla takma adlı kullanıcı tarafından tamamlanmaktadır.

Trader Joe Platformunda Neler Yapılabilir?

Trader Joe, yenilik yaparak, hızlı inşa ederek ve en önemlisi güvenli bir şekilde inşa ederek topluma DeFi’nin sınırlarında hizmet etmek için yola çıktı. Nihai hedef, kullanıcılara gerçek bir “tek bir çatı altında alışveriş” DeFi deneyimi sağlayan bir ticaret platformu oluşturmaktır.

 • Ticaret: Otomatik piyasa yapıcı (AMM) sayesinde tokenler arasında ticaret yapılabilir
 • Çiftlik / Farm: Likidite Havuzları Tokenleri Çiftliklere yatırın ve Bonus ödüller kazanabilirsiniz
 • Stake: Stablecoinler veya daha fazla JOE Token gibi ödüller kazanmak için JOE tokenleri stake edebilirsiniz.
 • Ödünç: Tokenlerinizi ödünç verebilir veya ödünç alabilirsiniz
 • Rocket Joe: Launchpad yani yeni sunulan tokenlerin lansman etkinliklerine katılabilirsiniz.

HODL Ettiğiniz tokenleri likidite havuzlarına getirip; ödül kazanabilirsiniz!

Trader Joe’da Nasıl İşlem Yapabilirsiniz?

Trader Joe Kullanmak İçin oldukça yaygın olan Metamask Cüzdanı tercih edebilirsiniz. Metamask cüzdan kurulum ve Avalanche ağı ekleme videolarımı da izlemenizi tavsiye ederiz.

METAMASK KURULUM için tıklayınız!

AVALANCHE AĞI KURULUM için tıklayınız!

Trader Joe $JOE Token Nasıl Alınır?

BinanceGateioMexc gibi merkezi, Pangolin ve kendi platformunun Swap bölümünden kolaylıkla satın alınabilir. (Metamask Coin Ekleme videmouzu izlemenizi öneririz.)

JOE’yu Benzersiz Yapan Nedir?

Trader Joe, modern bir DEX’in tüm işlevlerini sağlar ve hızlı ve ucuz işlemlerle birlikte uygun bir kullanıcı arayüzü sunar. Kullanıcılar, verim çiftliklerinden birine katılarak likidite sağlayabilir ve daha sonra stake edilebilecek ve yönetim tekliflerinde oy kullanmak için kullanılabilen bir ödül jetonu olarak JOE token kazanabilir. Bileşik (COMP) protokolüne dayanan borç verme protokolü Banker Joe, kullanıcıların gözetimsiz bir şekilde borç almalarına ve borç vermelerine olanak tanır. Ayrıca kullanıcılar, sağlanan veya ödünç alınan fonlar üzerinden kaldıraçlı pozisyonlar da açabilmektedir.

Dolaşımda Kaç Trader Joe $JOE Token Vardır?

14 Nisan 2022  itibariyle, JOE’nin maksimum ve toplam token arzı sırasıyla 500.000.000 ve 199.010.126’dır. Mevcut dolaşımdaki arz 215.690.883’tür.

2021 Haziran ayından bu yana başlayan token emisyonu yani üretimi 2024 Ocak ayına kadar azalan bir hızla devam edecek. Anlık olarak saniyede 7,5 adet $JOE üretilirken bu rakam ocak 2024’de 0,3’e inecek ve ardından sonlanacak.

Trader Joe Kaç Dolar Olacak?

Trader Joe kaç dolar olacak diye sorduğumuzda aşağıdaki destek noktaları son derece kritiktir.

Sırasıyla hedefler 1,5 $ , 2,5 $ , 3,6 $.

Trader Joe Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.