Tek Tıkla dYdX Chain’e Transfer


0

Uygulama zincirleri son derece esnek, hızlı ve kullanımı kolay birlikte çalışabilir olmalıdır. dYdX Chain’i, mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıya ve geliştiriciye hizmet vermek için Rollup’lardan, Ethereum L1’den, diğer uygulama zincirlerinden ve merkezi borsalardan kullanıcıları entegre edecek. Geçtiğimiz gün dYdX; hem Squid hem de Axelar ile partnerliğini duyurdu. Bu partnerlik işte burada devreye giriyor. Herhangi bir blok zincirden tek tıklamayla katılabilme

Squid Nedir?

Bilmeyenler için kısaca Squid projesinden bahsedeyim. Squid, 20 saniyeden kısa sürede çapraz zincir takaslarını destekleyen, tek tıklamayla zincirler arası işlem oluşturucudur. Squid, Uniswap’in köprü sağlayıcı değerlendirmesi tarafından onaylanan, Axelar’ın merkeziyetsiz birlikte çalışabilirlik altyapısını kullanıyor. Squid, 60’tan fazla zincirdeki ekiplere bir API, SDK ve frontend geliştirici araçları aracılığıyla birlikte çalışabilirlik hizmetleri sağlıyor.

 Desteklenen bazı ağlar: Ethereum, Avalanche, Optimism, Arbitrum, Base, Polygon, Cosmos, Osmosis, Celo vb.

Proje Ocak 2023’teki lansmanından bu yana 200 milyon doların üzerinde hacim elde etti. Biz de projeyi takip ediyorduk ve bu entegrasyonu bekliyorduk.

Entegrasyon

dYdX v4; Squid’in desteklenen EVM zincirlerinden veya Rolluplar’ından herhangi birinden dYdX uygulama zincirine tek tıklamayla katılmayı ve ayrılmayı desteklemek için Squid’in API’si ile entegre olacak. Kullanıcılar, Squid tarafından desteklenen bir dYdX Chain front endinden tek tıklamayla dYdX Chain hesabına para yatırabilecekler.

Nasıl Çalışır?

Hedef: Bir dYdX Chain adresine para yatırmak veya bu adresten para çekmek.

Örnek 1:

Kullanıcı dYdX Chain’de USDC almak istiyor, Ethereum L1’de USDC’si var. 

Rota: USDC, Axelar Genel Mesaj Aktarımı (GMP) yoluyla Osmosis’e gönderilir, ardından Osmosis’te Noble USDC’ye değiştirilir, Noble USDC’den Noble zinciri aracılığıyla Osmosis’ten dYdX Zincirine köprülenir. Hepsi tek tıklamayla.

Örnek 2: 

Kullanıcı dYdX Chain’de USDC almak istiyor, Arbitrum’da ETH’si var.

Rota: ETH, Kyberswap’te axlUSDC’ye takas edilir , axlUSDC, Axelar GMP aracılığıyla Osmosis’e gönderilir, axlUSDC, Osmosis’te Noble USDC ile takas edilir, ardından Noble zinciri aracılığıyla Osmosis’ten dYdX Chain’e köprülenir. Hepsi tek tıklamayla.

Bu entegrasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Axelar’ın bu blog gönderisine göz atabilir. Ek olarak Twitter Space yayını da yapılmıştı. Linki bırakıyorum. İyi dinlemeler herkese.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.