Paribu Beşiktaş Token Ön Satış – BJK Token Nasıl Alınır?


1

Herkese Selam Arkadaşlar! Uzun bir süredir beklediğimiz bir haberi paylaşıyorum. Beşiktaş için Büyük Gün sonunda Geldi! Bu sabah Paribu’da Bjk token lansmanı yapıldı ve Beşiktaş token Paribu borsasında ön satış ile satılacak!! Hepimiz uzun bir süredir BJK token ne zaman çıkacak diye merakla bekliyorduk? Acaba hangi borsa ile anlaşacaklar o da hiç belli değildi! Bugün bu cevabı aldık ve tıpkı Fenerbahçe tokenda olduğu gibi; Beşiktaş tokeni da Paribu’dan ön satış ile alabileceğiz. Bu yazıda nasıl alım yapacağımız ve BJK tokenin tüm özelliklerinden tek tek bahsedeceğim. Daha fazla uzatmayayım; hazırsak artık başlıyorum.

Paribu; BJK token ön satışını twitterda yaptığı güzel bir videolu paylaşım ile açıkladı. Ben de şimdi ön satışın tüm detaylarını anlatacağım, akıllarda hiçbir soru işareti kalmayacak.

Beşiktaş Token’in ön satış süreci 26 Eylül saat 11:00’de başlayacak ve Toplam arzı 50 milyon adet olacak. 5,5 milyon bjk token biri kilitsiz diğeri kilitli olacak şekilde 2 farklı havuzda satılacak. Kilitsiz Beşiktaş Token Havuzunda toplam 500bin adet token adedi 50TL’den satılacak. Bu havuzdan aldığınız tokenlerin hepsi 29 Eylül günü cüzdanımızda olacak. Paribu’da açılacak paritede isterseniz satabileceksiniz. Burada minimum 10 adet Beşiktaş token alım şartı var. Yani minimum 500 TL’lik token talep etmeliyiz. Maksimum ise 10binTL’lik yani 200 adet beşiktaş token talep edebilirsiniz.

Gelelim 2. Havuza; kilitli olan bu havuzda toplam 5 milyon Beşiktaş token tanesi 25TL’den satılacak. Bu havuzda tokenler 7 ay kilitli kalacak ve 15 Mayıs 2024’den itibaren 12 ay taksitle Paribu hesabımıza gelecek. Bu havuzda ise minimum 20 tane yani yine 500 TL’lik alabiliyoruz. Üst sınır ise bulunmuyor, cüzdanınızdaki paraya göre talep edebilirsiniz.

Peki Beşiktaş BJK Coin ön satışına katılmak için neler yapmamız gerekiyor, hızlıca gösterelim. İlk olarak tabii ki Paribu borsasına kaydınız olmalı ve KYC işlemlerini tamamlamış olmanız gerekiyor. İkinci ve en önemli nokta ise, talep ederken yeterli miktarda parayı borsada bulundurmanız gerekiyor. kendinize ait banka hesabınızdan Paribu’ya para transferi yapabilirsiniz. Farklı bir kripto borsasından para göndereceksiniz eğer, uygulamada cüzdan bölümüne geliyoruz. Yatırmak istediğiniz coini seçiyorsunuz. Para yatırma işlemini de hallettiysek, artık tek yapmamız gereken beklemek. 26 Eylül saat 11:00’de ister web sitesi üzerinden isterseniz de Paribu mobilden bu ön satışa katılabilirsiniz.

Beşiktaş Fan Token’a sahip olanların ne gibi avantajları olacağından ve diğer detaylarından da bahsedelim. BJK token toplam arzı 50 milyon ile sınırlı olacak demiştim zaten. ERC-20 yani Ethereum tabanlı bir token olduğu için Metamask veya Trust Wallet gibi cüzdanlarda rahatlıkla saklayabileceksiniz. Ayrıca BJK token sahipleri, kulüple ilgili yapılacak oylamalara katılabilecek; Tesisler, localar ve stad turu gibi özel alanlara erişim ve turlarına katılabilecek; sporcular, teknik ekiple tanışabilecek; Her dönem birçok etkinlik, bilet ve özel ürünler gibi avantajlara erişim hakkına sahip olacaklar.

Hatırlarsanız Paribu’da daha önce Fenerbahçe Fan token ön satışı yapılmıştı. Ona da katılmıştık ve bir video çekip anlatmıştık. Orada yapılan ön satış sonrasında güzel bir kar elde etmiştik. Hemen Fenerbahçe token ile bir kıyaslama yapmak istiyorum. FB tokenin şuanki fiyatı 27,35 TL ve tıpkı BJK tokenda olduğu gibi iki ayrı fiyat ile ön satış yapılmıştı Kilitli fiyatı 15 TL ; Kilitsiz 30 TL’ydi. Listeleme günü FB token 130 TL civarlarına kadar yükselmişti ve kilitsiz alanlar 4x ten fazla kazanmış oldu. Biz de o zaman kilitsiz almıştık. Bu arada BJK fan token hem toplam arzı hem de ilk andaki token sayısı daha az olacağı için bu rakamların üzerine çıkma ihtimali tabi ki daha yüksek görünüyor.

Yine aynı şekilde Galatasaray token için kıyaslama yapalım.Ama şunu hemen söyliyim; Galatasaray token çok daha eski ve neredeyse çoğu borsada var ve FB token’dan farklı olarak Chilliz altyapısı ile çıkarıldı. Yani aslında mantık biraz daha farklı ama yine de bir karşılaştırmak istiyorum. Toplam arzı 10 milyon ve ath seviyesi 122 TL. Anlık fiyatı 55 TL. Son günlerde Chillizdeki gelişmeler ve sezonun başlamasıyla güzel yükseliş yakaladı. Taraftar etkileşim dönemleri fiyata olumlu yansıyor. BJK coin için de önümüzdeki günler güzel geçebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Çok yararlı bir yazı olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.