Swapped Finance Testneti


0

Shardeum ağı üzerindeki Merkeziyetsiz DEX platformu Swapped Finance’ın başlayan testnetine katılmak için gerekli adımları sizlere paylaşacağız. Oldukça basit işlemlerle hızlıca testneti tamamlayabiliriz.

Ödül

Mainnete geçişte Swapped Finance Whitelist’ine katılım hakkı verilecek. Ön satıştan alma hakkına sahip olacaksınız. Ayrıca, SWPD tokenlarından airdrop olarak dağıtılacak.

Ödülle ilgili detaylı bilgi almak için buradan makaleye ulaşabilirsiniz.

Sözü uzatmadan hemen, işlemlere geçelim;

Bize öncelikle Metamask cüzdan gerekiyor. Metamask kurulumunu bilmiyorsanız, aşağıya video linkini ekliyorum;

Sonrasında test edeceğimiz ağı metamask cüzdanımıza ekliyoruz. Shardeum test ağının parametrelerini verelim;

Shardeum Test Ağı:

Ağ Adı: Shardeum Liberty 1.4

Yeni RPC URL adresihttps://liberty10.shardeum.org/

Zincir Kimliği: 8080

Para Birimi Sembolü: SHM

Blok Gezgini URL Adresi: https://explorer.liberty10.shardeum.org/

Test için bize test tokenleri gerekiyor. Bunun için Faucet’e gidiyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz.

Yukardaki görseldeki gibi adımları takip edebilirsiniz, Twitter de gönderi paylaşıp, sonrasında URL adresini boşluğa yapıştırıp gönderin test tokenlerinizi almış olacaksınız.

Bu işlemlerden sonra platforma geçelim; Buradan ulaşabilirsiniz.

Swap İşlemleri

Birçok merkeziyetsiz borsadan alıştığınız gibi swap işlemleri yapıyoruz. En az birkaç kere swap işlemi yapın yalnız iki token çeşidi olduğu için onların arasında swap işlemlerini yaparsınız.

Likidite Ekleme ve Geri çekme işlemleri

Swap işlemleri sonrasında, likidite havuzunu oluşturuyoruz, sonrasında geri çekiyoruz. Bu kısımda swap işlemleri gibi birkaç kere deneyin farklı miktarlarda likidite ekleyip çıkartın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, sağ üstte cüzdanımızın bağlı olduğu kısımda account kısmına basıyoruz ve geçmiş işlemlerimizi ekran görüntüsünü alıyoruz.

Ekran resmini aldıktan sonra buradan discord kanalına giriyoruz. Testnet Support’un altında feedback kanalı var oraya; Testneti tamamladığınızı, geçmiş işlemlerle ilgili ekran görüntüsünü ve cüzdan adresinizi ekleyip gönderiyorsunuz vee işlem bu kadar.

Airdrop için NFT Minteleme

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra, Swapped Finance ait NFT’yi mintliyoruz. Ödüllerin dağıtımında mutlaka etkisi olacaktır. Vakit kaybetmeden o bölümü de sizlere gösterelim.

NFT mintlemek için buradan siteye gidiyoruz.

Teste katıldığımız metamask cüzdanımız ile bağlanıyoruz. Metamask cüzdanımıza Polygon ağını ekliyoruz. Bilmeyenler için;

Buradan Metamask’a Polygon ağı ekleme yazımıza ulaşabilirsiniz.

NFT mintleme işlemini yapmak için cüzdanınızda çok düşükte olsa MATIC coinden olması gerekiyor. 0,007 MATIC civarında bir fee ödüyorsunuz. Herhangi bir borsadan cüzdanınıza MATIC gönderip işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şimdi işlemi yapacağımız siteye buradan ulaşabiliriz.

Sağ üstten cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında “Start Course” diyerek, Shardeum ve Swapped Finance ile ilgili küçük bir eğitime katılıyoruz. Sonrasında karşımıza Quiz çıkıyor soruların cevaplarını sırasıyla veriyorum;

 1. Shardeum
 2. 0,3%
 3. 0,21675%

Testi bitirdikten sonra size sırasıyla aşağıdaki sayfalar gelecek, cüzdanınızı bağlayıp caphca doğrulaması sonrasında, cüzdanınızda imza işlemini hallediyorsunuz.

Metamask cüzdanınızdan onayları verdikten sonra, mintleme işlemi başarılı şekilde tamamlanıyor. MATIC ağında cüzdanınızı kontrol ettiğinizde NFT’niz cüzdanınıza gelmiş olarak görebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Buradan LONCA rollerinizi almayı unutmayın. Twitter ve Discord adresinizi ve cüzdanınızı bağlayarak LONCA rolünüzü alabilirsiniz. Twitter’da minimum 10 takipçiniz olması gerektiğini belirtelim.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.