Subspace Gemini II Teşvikli Testneti


0

2021 yılı Mayıs ayında Web3 Vakfı tarafından hibe programına kabul edilerek, kripto serüvenine başlayan subspace Network, bir yıldan fazla süredir çalışmalarına devam ederek ağını geliştirmeye odaklanmış durumda. Daha öncesinde iki farklı testnet yapmışlardı. Bu testnetin diğerlerinden farklı ödüllü olarak lanse edilmesi.

Toplam arzı konusunda herhangi bir netlik olmamasına rağmen, toplam arzının %0,5’ni bu testnet sonrasında ödül olarak dağıtacaklar.

Subspace projesine hızlı bir bakış atalım sonrasında Node testnetine katılmak için adımları takip ederek basitçe kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapasite Kanıtı (PoC) Konsensüs nedir?

Kapasite Kanıtı (PoC), İş Kanıtı (PoW) ve Hisse Kanıtı (PoS) tabanlı fikir birliğine önde gelen alternatiftir. Bir PoC blok zincirinde, bilgi işlem yoğun madencilik, depolama yoğun çiftçilikle değiştirilir. Temel fayda, Farmer olmanın enerji açısından verimli (ve çevresel olarak sürdürülebilir) olmasının yanı sıra PoW’ye PoS’tan daha çok benzer güvenlik özelliklerine sahip olmasıdır. Farmers aynı zamanda ASIC’ye dayanıklı olma potansiyeline sahiptir ve sıradan kullanıcıların emtia donanımı ile fikir birliğine katılmasına izin verir, ancak bu büyük ölçüde kapasite kanıtının uygulanmasına bağlıdır.

Karşımızda yeni nesil bir blok zincir çözümü duruyor. Kapasite Kanıtı ile madencilik kulağa hoş gelebilir… Sadece bizler için değil yatırımcılarında oldukça ilgisini çektiğini görüyoruz. OKX, Coinbase, Gate, Pantera gibi devler tarafından destekleniyor.

Testnete katılmak için Node kurulumu bölümüne buradan geçebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap