Stella Testnet Rehberi


0

Stella son dönemin en önemli ağlarından biri olan Arbitrum üzerinde geliştirilen, merkeziyetsiz, Lending yani borçlanma ve kaldıraçlı işlem platformu. Burada 4x kadar kaldıraçlı işlem açmamıza olanak sağlanıyor. Ayrıca platformdan %0 maliyetle yani maliyetsiz olarak borçlanabiliyoruz. Merkezi borsalarada her zaman karşılaştığımız, kötü olaylar ve SEC gibi kurumların müdahaleleri yüzünden kripto dünyası merkeziyetsizliğe doğru kayıyor. Bu tip platformların daha çok ilgi göreceği de aşikar. Bu nedenle önemli yatırımcıları olan bu projenin testnetine katılacağız. Basit adımları tamamlayarak discordlarından OG rolünü alacağız.

Testnet adımlarına geçmeden yatırımcıları arasında Binance Labs, Multicoin, Spartan gibi önemli isimlerin olduğunu hatırlatalım. İlk yatırım turlarında 4 milyon dolara yakın fon topladılar. Yolun çok başındalar bu nedenle yakından takip etmekte fayda var.

Öncelikle henüz bir sıcak cüzdana sahip değilseniz, tarayıcımıza metamask cüzdanı indiyoruz. BURADAN cüzdanı indirip BURADAN nasıl kurulum yapacağınıza dair adımları takip edebilirsiniz. Gizli kelimelerinizi bir yere saklamayı unutmayın!

Cüzdan işini hallettiysek, sırada test ağlarını açma işlemi var bunun için Ayarlar>Gelişmiş>Test ağlarını göster seçenekleriyle, Goerli gibi test ağlarını açıyoruz.

Sıra geldi Arbitrum Goerli Test ağını eklemeye BURADAN Chainlist sitesine gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz.”Include Testnets” sekmesini aktif hale getiriyoruz. Sonrasında Arbitrum Goerli arama çubuğuna yazıp gelen seçeneklerden “Add to metamask” diyerek cüzdanımıza ekliyoruz.

İşlemler için bize Arbitrum Goerli ağında ETH gerekli olacak bunun için BURADAN faucet sitesine gidiyoruz, cüzdanımızı bağlayıp test tokenleri istiyoruz.

İkinci seçenek olarak da Goerli ETH ağından Arbitrum Goerli ağında Bridge ile test tokeni gönderebilirsiniz. BURADAN goerli faucete gidip test ETH istiyoruz. Sonrasında BURADAN Arbitrum Goerli Bridge sitesine gidiyoruz.

Görseldeki gibi üst bölümde Goerli ağı alt bölümde Arbitrum Goerli ağı seçili olacak şekilde göndermek istediğiniz miktarı yazıp gönderebilirsiniz.

Test ETH işini hallettiysek devam edelim.

BURADAN platforma gidiyoruz ve Arbitrum Goerli ağında cüzdanımızı bağlıyoruz.

İlk olarak üst bölümdeki yeşil olarak belirtilen bölümden test BTC ve DAI talep ediyoruz. Sağdaki mint tuşuna basarak cüzdanımıza gelen bildirimleri onaylarak test tokenlerini alıyoruz.

Stella Strategy

Cüzdanı bağladıktan sonra DAI/BTC pozisyonuna basıyoruz. Karşımıza bu sayfa geliyor. Burada seçeneklerden birini tercih ediyoruz. Ben yaparken Short DAI / Long BTC seçeneği ile devam ettim.

Price Range bölümünde BTC için bir aralık seçiyoruz. ve Next diyerek devam ediyoruz.

Bu bölümde işlem için gerekli miktarı yazıyoruz, sonrasında kaldıraç oranını belirliyoruz. 4x’e kadar kaldıraç seçebilirsiniz. Sağ bölümde pozisyonun özetini görebilirsiniz. Next diyerek devam ediyoruz.

Bu bölümde çeşitli uyarılar veriyor. Fiyata etkisi vs. bunları kabul ediyoruz ve pozisyonu açıyoruz. Bu işlemler sonrasında pozisyona ekleme yapmayı ve geri çıkartmayı da unutmayın.

Extra Collateral bölümünden pozisyona ekleme yapabilirsiniz. Pozisyon kara geçtiğinde yara zarar geçtiğinde pozisyonu alttaki butondan kapabilirsiniz. Bol bol buradan farklı pozisyonlarda işlem açmaya özen gösterebilirsiniz.

Stella Lend

Üstteki bölümden Lend kısmına geçiyoruz. Burada iki farklı token var. BTC ve DAI her ikisinden de deposit ederek platforma borç veriyoruz.

Borç verdiğimiz miktarın bir bölümünü withdraw ile geri çekiyoruz. Şimdilik sadece iki tokende bu işlemleri devam edeceğiz platform ilerledikçe farklı token çiftleri de gelecektir. Güncellemeler geldiğinde rehberimizi tekrar gözden geçiririz.

Tabii son olarak Discord kanallarına katılmayı unutmayın. BURADAN discord kanalına katılabilirsiniz. Discorda katıldıktan sonra BURADAN guild görevlerini tamamlayarak OG rolünü almayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.