Space Fi Testnet ve Mainnet Rehberi


0

StarkNet , Fuel , zkSync gibi yeni ekosistemlerin içinde yer alacak önemli projeler de harika airdrop yapıyor. SpaceFi de bunlardan biri olabilir. Space Fi erkenden yerimizi almak için hem testnet hem de yeni ağların mainnet’lerinde işlemler yapacağız. Hadi Başlayalım

SpaceFi, Evmos ve zkSync ağları üzerine kurulu bir web3 platformudur. Nihai vizyonu ise çapraz zincir varlıkları ve birlikte çalışabilirlik çözümleri keşfederek Cosmos ve Ethereum Layer2 ekosistemini birbirine bağlamaktır.

Projenin tokenomicsi airdrop ve ödül vaad ediyor. $SPACE Tokenlerin %70’i madencilere, likidite sahiplerine ve stake edenlere ödül olarak dağıtılacak. Gerisi takıma ve DAO’ya ayrılmış.

zkSync Era Mainnet Ağını Metamask Cüzdana Ekleme

Birinci adımda Metamask cüzdanımıza zkSync Era Mainnet ağını ekliyoruz. Parametreleri aşağıya yazıyorum.

Ağ adı : zkSync Era Mainnet

Yeni RPC URL adresi: https://mainnet.era.zksync.io

Zincir Kimliği: 324

Para Birimi Sembolü: ETH

Blok Gezgini URL Adresi: https://explorer.zksync.io

zkSync Era Testnet Ağını Metamask Cüzdana Ekleme

Aşağıdaki parametreleri girerek, zkSync Era Testnet ağını metamask cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.

Ağ adı : zkSync Era Testnet Goerli

Yeni RPC URL adresi: https://zksync2-testnet.zksync.dev

Zincir Kimliği: 280

Para Birimi Sembolü: ETH

Blok Gezgini URL Adresi: https://zksync2-testnet.zkscan.io

Ağı kurduk. Gelelim platformu zkSync ERA mainnet ‘de kullanmaya. Köprüyü kullanarak Ethereum ağından varlıklarımızı buraya taşıyalım. Daha sonra işlemin tersini de deneyimlemeyi unutmayın. BURADAN ulaşabilirsiniz.

Şimdi swap yani takas yapalım. BURADAN Swap bölümüne gelerek; ETH, DAI, USDC, WBTC gibi coinleri birbirleri arasında takas edin. Bu işlemleri birbirleri arasında kombine ederek sık sık tekrar etmeyi unutmayın.

Pool bölümüne gelin ve likidite ekleyin. Bir süre bırakın çalışsın. Başka coin çiftleri de ekleyin. Geri çekin, tekrar koyun; işlem adetlerinizi arttırın. Airdrop geldiğinde işlem sayısı, türü ve devamlılığına bakıldığında bir adım öne geçeceksiniz.

Unutmayın mainnet süreçlerinde bir miktar para yakmak gerekiyor. Ancak kazancı da ona göre fazla olur. Ama yine de bütçesi yetmeyenler platformu test ağında kullansınlar. İşte testnet ağındaki bölümler BURADAN Testnet ağında da yine swap ve pool için yukarıda bahsettiğim işlemleri yapmayı unutmayın. Mainnet ‘de henüz başlatılmayan NFT, Farm, Starter , SpaceBase bölümlerinden de kısaca bahsedeyim.

NFT bölümünde Planet NFT serisini mintleyebilirsiniz. Bu NFT’leri temin ederek erken katılımcı ünvanı alacaksınız. En düşük NFT için 3000 tSPACE token gerekiyor. Bunu test ağını kullanarak swap bölümünde temin edebilirsiniz.

Farm bölümünde txSPACE tokenleri stake edip, ağ güvenliğini arttırabilecek ve ek gelir sağlayabileceğiz. Bu tokenler ile ilerde DAO yönetişiminde söz sahibi olabileceksiniz. txSPACE tokenler için tSPACE tokenleri dashboard’da çevirmeniz gerekiyor. BURADAN ulaşabilirsin.

Starter bölümünde ön satışı gerçekleştirilecek projeleri satın alabileceksiniz. BURADAN platforma gidiyoruz. Ayrıca SpaceBase bölümü ile de kendi topluluğunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için bir miktar tSPACE yakmanız gerekmektedir.

Son olarak en önemli şeylerden biri olan sosyal medya görevlerine gelelim. Linkleri bırakıyorum. Görevleri tamamlaya gayret gösterin. Airdrop dağıtılacağı zaman her bir görev altın değerinde olabilir.

Sosyal Medya görevleri; Gleam , Guild, Galxe buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.