Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, ABD Hükümetinin Kriptoya Savaş Açtığını Söyledi ve Sektör Liderlerini Adım Atmaya Çağırdı


0

Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto liderlerini ABD hükümetinin sanal varlıklar üzerindeki “savaşına” karşı harekete geçmeye çağırıyor.

Yeni bir video güncellemesinde Hoskinson, 319.000 Youtube abonesine federal hükümetin kripto karşıtı hamleler yaptığını söylüyor.

Hoskinson, Coinbase’e bir Wells bildirimi göndermek ve Custodia’nın üye banka olma başvurusunu reddetmek de dahil olmak üzere hükümetin çeşitli eylemlerini eleştiriyor.

“Yürütme organının kriptoya karşı sessiz bir savaş yürüttüğü çok açık. Ve bu özel yürütme organı, bir şey söylerler, başka bir şey yaparlar. Yani herkesin önünde her şeyin harika olduğunu söylüyorlar, ama sonra özel olarak 2.0 tıkanma noktası var.

Kamuoyunda bu endüstrileri kucaklamak istediğimizi söylüyorlar, gelip kayıt olun. Ve sonra özel olarak Coinbase’iniz var, 30 farklı toplantı, kayıt olmaya çalışıyorlar, sessizlik ve ardından bir Kuyu bildirimi. Kamuoyunda istikrarlı bir bankacılık sistemi istediklerini söylüyorlar. Özel olarak, stabilcoinler için tanımı gereği mümkün olan en güvenli bankacılık aracı olan Custodia’ya temel olarak bir ana hesap alamayacağınız söylendi. Bununla ne yapıyorsun? Dürüst değil.

İşte yasama organının adım atması ve işini yapması gereken yer burasıdır. Şu anda gördüğümüz aşırı erişimi sınırlamak için yasa çıkarması gerekiyor.

Hoskinson, kripto liderlerini geri püskürtmek için doğrudan harekete geçmeye çağırıyor ve Messari CEO’su Ryan Selkis’i ABD Meclis ve Finansal Hizmetler Komitesine “etkin kripto mevzuatını” desteklemek için gönderdiği son mektuptan dolayı övüyor.

“Dolayısıyla bu sektördeki her lider, [Messari CEO’su] Ryan [Selkis]’in yaptığını yapmalısınız – adım atmalısınız. Bundan şikayet etme, lanet olası mektuplar yaz. Aslında sesinizi verin ve yasama organına ne düşündüğünüzü söyleyin.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.