Solana Ekosistemi Altcoin Sepeti 2024 | Boğada Katlayacak Coinler


0

Arkadaşlar herkese selam!!

Yine harika bir makale ile karşınızdayım! Bu sefer Solana ağındaki en önemli projelerle boğada roketleyecek bir sepet yapacağız. Önce Sol coini inceleyeceğim. Ardından ekosistemin diğer dev oyuncularına ve potansiyeli yüksek projelere bakarız; en son kısımda da güzel sürprizlerim var. Airdrop yapacak 2 projeden bahsedeceğim bu bölümü sakın kaçırmayın çünkü Solana ağında airdrop yapan en son proje adam başı 15 16 bin dolar dağıttı!!

Solana Ağı Coinleri

Solana SOL Coin Analiz

Bildiğiniz gibi Solana bir önceki boğanın yıldızıydı ve 260$ ATH seviyesiyle 75 milyar dolar market değerine ulaşmıştı. Ardından başlayan ayı piyasasında hızla kan kaybeden solana geçtiğimiz yıl kasım ayında FTX krizinin patlak vermesiyle 7.5 dolarlara kadar geriledi. Herkes proje bitti; çöktü derken son dönemde adeta küllerinden yeniden doğdu ve market değeri olarak 4.’liğe kadar yükselmeyi başardı. Solana coin önümüzdeki boğaya da emin adımlarla geliyor. Ethereum layer2 savaşı devam ederken ilk 3 sırayı zorlamaya başladı bile. Boğada solana bence ath seviyesini tekrar yakalayacak. Marketin 6-7 milyar $ seviyelerine çıkacağını düşünürsek de en az 350 dolar olmasını bekliyorum.

Jito JTO Coin Analiz

Sıradaki projem Jito Network. Jito, Solana üzerinde yer alan merkeziyetsiz likit staking protokolü. Platform maksimum çıkarılabilir değer teknikleri sayesinde stake ettiğimiz sol coinlere pasif gelir kazandırıyor. Proje aslında validatorlerin tekelinde olan MEV sisteminin getirisini yatırımcılara kaydırmayı başardı. Solana kurucusu Anatoly Yakovenko’nun da yatırım yaptığı Jito erken kullanıcılarına yaptığı kişi başı 15-16 bin dolar değerinde airdrop ile bir anda gündeme oturdu. Token bilgilerine baktığımızda toplam arzının 1 milyar adet olduğunu ve 115 milyonun dolaşımda olduğunu görüyoruz. Yatırımcılarının bir sonraki token açılımı 7 aralık 2024’de yani arzı o güne kadar sadece ekosistem geliştirmelerine harcanacak kadar artacak. Hemen analizine bakalım. JTO hedefi ise 25-30$ seviyeleri mutlaka olacaktır.

Bonk Coin Analiz

Sıradaki projem her ekosistemin olmazsa olmazı MEM coinlerden. Adı BONK. BONK tokenler herhangi bir yatırım turu veya ön satış olmadan 2022 yılında solana topluluğuna airdrop atılarak başlatıldı. FTX kriziyle boğuşan ekosisteme o dönem adeta yeni bir hava katmıştı. Daha sonra BONK swap ve telegramda çalışan trade botu bile oluşturuldu. Yani proje geliştirilmeye devam edildi. Toplam arzı 100 trilyon olan bonkun neredeyse tamamı da piyasada. BONK coinbase binance dahil birçok borsada listeli. Hemen analizine bakalım. BONK son dönemde Solana ile birlikte adeta şaha kalktı ve 2 ay içinde 140x yaptı. Biraz düzeltme görse de tekrar bu yükselişini tamamlayacaktır. Solana özellikle bu yürüyüşüne devam ettikçe, bence bonk da bugün alanlara bile en az 30x verecektir.

Pyth Network Coin Analiz

Sıradaki coin bir diğer airdrop ile giriş yapmış olan PYTH NETWORK. Pyth en basit tabirle akıllı kontratlara veri sağlayıcı. Injective, venus, alpaca finance, vela exchange gibi önemli projelerle partnerlikleri bulunuyor. Yine aynı şekilde binance okx gibi borsalara da veri sağlayıcılığı yapıyor. Toplam arzı 10 milyar olan PYTH coinin 1,5 milyarı dolaşımda. Hemen analizine bakalım. Boğadaki fikrim chainlink ile birlikte büyüyeceği yönde. rakibi çok büyük adeta piyasada tekel ama en büyük alternatifi olarak güzel işler yapabilir. Market değeri şu an bile chainlinkin yarısı kadar olsa adet fiyatı 4$ olması gerekiyor. boğada link ile birlikte en az 2-3 kat daha büyüyeceklerdir yani boğa için pyth coine tahminim 10 dolar civarları diyebilirim.

Samoyedcoin SAMO Coin Analiz

Sıradaki projem aslında yine bir meme coin, çok kısaca bahsedeyim; adı Samoyed. Doge ve shiba ile birlikte hareket ediyor. son dönemde sadece 10x yapabildi. Arkasında oldukça sağlam bir topluluğu var. Aklınızda bulunsun kısa vadede güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Binance listelemesi de yok. Yeni CEO ile biraz daha agresif bir borsa sezinledim ben. Yakında SAMO Binance ’e gelebilir.

ANALOS Coin Analiz

Airdrop kovalayacağımız projelere geçmeden önce hızlıca bunu da göstermek istiyorum!! Ama uyarıyorum çok riskli tam bir gem coin; buradan 100x yapsa da şaşırmam komple dibi boylasa da şaşırmam!! Hatta mexc listeleme haberi bile hemen geldi. 3 günde 20x yaptı ama COQ gibi Bond gibi neden olmasın! Aklınızın bir köşesinde bulunsun. Şuan sadece Raydium gibi solana ağındaki merkeziyetsiz borsalardan alabiliyorsunuz.

Tokenize Olmamış ve Airdrop İhtimali Olan Yeni Projeler

Gelelim airdrop kovaladığımız 2 projeye; ilki Zeta Markets. Bir merkeziyetsiz vadeli işlem platformu. Platforma USDC yatırıp Ethereum, Bitcoin, Solana, Arbitrum gibi coinlerde vadeli işlem alabiliyoruz. Buradan daha fazla airdrop kapmak için işlem sayımızı ve hacmimizi arttıracağız. Bunu yaparken MarginFi ‘yi de kullanacağız. Aslında BNB ağında yaptığımız taktiği yapacağız. BNB ağında kinzaya bnb yatırmış, usdt borç almıştık. Aldığımız bu borçlarla da kiloex’de futures işlemlere girmiştik. Şimdi de Zeta üzerinde işlem almak için marginfiye teminat yatırıp usdc borç alacağız. böylelikle puan da kazanmış olacağız. Geliyoruz lend bölümüne. Solana supply ediyoruz. Ardından Borrow bölümünde usdc borç alıyoruz. Hepsi bu kadar. Eğer solana yatırdıysanız her 1 SOLANA için 60-70 usdc çekerek likidite olmaktan da büyük ihtimalle korunursunuz. Yani health pointinize dikkat edin. Şuan sitede usdc kalmamış az sonra göstereceğim Kamino üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Hızlıca bir kaç tane daha tokenize olmamış projenin adını vereceğim. Bu tarz fırsatları sürekli twitter hesabımızdan paylaşıyoruz; Airdrop sezonu açıldı ; takip edin, bildirimleri açın kaçırmayın dostlarım. Bunlar; Drift; bir DeFi platformu; burada likidite ekleyebiliyorsunuz ayrıca trade de var. Kamino; yine bir DeFi platformu; Drift’e çok benziyor. Tensor; Solana ağındaki bir NFT Market; ayrıca farklı tarzda varlık yönetim platformları olan Cega ve Parcl da var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.