Pryzm Testnet Rehberi


0

Cosmos ekosisteminde hareketlilik devam ediyor. Farklı projelerin testnetlerine katılmak ve platformlarını denemek, olası fırsatları erkenden yakalayıp güzel paralar kazanmamızı sağlayacaktır. En basiti bu platformları ve testnetleri kullandığınızda farklı cüzdanları da kullanmayı öğreniyorsunuz. Örneğin; son videomuzda Injective ekosisteminde meme coinleri alıp satmak için keplr cüzdana aşina olmak gerekiyordu. Testnetlere bolca katılarak, risk almadan tüm uygulama ve cüzdanları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tabii ki, bu süreçlerin sonunda güzel airdroplarda alabilirsiniz. Unutmadan Injective ekosisteminde yapacağınız işlemlerle ilgili olan videomuzu da BURAYA ekleyelim. Bir göz atarsınız.

Pryzm projesini kısaca özetleyelim, Cosmos üzerinde stake edilen ATOM, OSMOSIS gibi varlıkların yıllık getiri oranlarına göre DEFI sistemi geliştirmiş bir projedir. Yıllık stake gelirinize göre platform üzerinden önden satış yapabiliyor, ayrıca borçlanabiliyoruz. Bununla ilgili olarak mediumlarında detaylı birçok makale yayınlamışlar. Girip inceleyebilirsiniz.

Şimdi testnet de neler yapabiliriz onlara bakalım.

İlk olarak Keplr cüzdan kuruyoruz ve gizli kelimelerimizi bir yere not ediyoruz. BURADAN keplr wallet’ı tarayıcımıza ekleyebiliriz. (Ayrıca testnetler için içinde varlıklarınızın olduğu cüzdanları kesinlikle kullanmayın!)

BURADAN platforma giriş yapıyoruz. Sağ taraftan Keplr wallet’ımızı bağlıyoruz.

İlk adımda bize test tokenleri lazım olacak. Faucet bölümüne gidiyoruz ve test tokenleri talep ediyoruz. Cüzdan simgenize tıkladığınızda pryzm… ile başlayan cüzdan adresinzi görebilirsiniz.

Swap

Faucetten aldığınız USDC ve PRYZM tokenleri farklı tokenler ile takas işlemi yapabilirsiniz.

Pool

Pool bölümünde elinizdeki PRYZM ve USDC ile farklı tokenleri likidite olarak ekleyebilirsiniz. Eklediğinizi tekrar havuzlardan geri almayı unutmayın.

Governance

Topluluk bölümüne gelip elinizde olan PRYZM’leri Coinhunters validator’üne stake etmeyi unutmayın. Sonra platforma girip ara ara gelen ödülleri claim edebilirsiniz.

Bunun dışında platformda farklı bölümleri de işlemleri deneyebilirisniz. Bulduğunuz hata ve öneri var ise discord kanallarından iletebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya ve discord rolleri için zealy etkinliği var. Mutlaka onu yapmayı unutmayın. BURADAN zealy etkinliğine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca projenin node testi de var dileyen BURADAN node testini de kurabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.