MYSO Finance Testneti


0

MYSO Finance, hem borçluların hem de likidite sağlayıcılarının bakış açılarını gözden geçirerek, testnet’i tanımak için tam bir adım adım kılavuz hazırladık.

Bu adımların sonunda, insanlar protokolü stres testine sokmaya ve geri bildirim sağlamaya teşvik etmek için yürütülecek bir çekiliş hakkında ayrıntılı bilgiler göreceksiniz. Ayrıca geri bildirimler tüm testnetlerde olduğu gibi bunda da ayrı bir öneme sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Şimdi adımlarımıza geçiyoruz.

İlk önce platformu kullanmak için bize bir sıcak cüzdan lazım, metamask cüzdan kurulumu ile ilgili olarak videoyu aşağıya ekliyorum. Oradan tüm adımları takip ederek cüzdanınızı kurabilirsiniz.

Metamask kurulumu tamamlandıktan sonra, Goerli Test ağını aktif edelim bunun için Ayarlar>Gelişmiş> Test Ağlarını göster seçenekleri ile Ethereum üzerindeki test ağlarını aktif hale getiriyoruz.

Artık bize test ağı için gas fee ödeyeceğimiz kadar ETH lazım bunun için buradan faucete gidip biraz GoerliETH alıyoruz.

Artık platformu kullanmaya hazırız.

Buradan plaforma erişiyoruz.

Cüzdan bağladığımız kısmına hemen solundaki musluk simgesinden test tokenlerini talep ediyoruz. bu, birkaç token talep etmenize izin veren bir ekran açacak: PAXG, cUSDC ve wstETH. 
Hem likidite sağlamak hem de ZLL’leri çıkarmak için teminata katkıda bulunmak için kullanacağınız için jetonların her birini bastığınızdan emin olun. 
Not: Her cüzdan adresine, her jetonu günde yalnızca bir kez alabilirsiniz.

Artık, ilk Sıfır Tasfiye Kredinizi almaya hazırsınız!

Ödünç alma ve teminat sağlama sayfasını incelerken, başlamak için şu anda mevcut iki seçenek vardır: Teminat olarak PAXG veya wstETH koyarak cUSDC ödünç almak.

Almak istediğiniz kredi türünü seçin ve ikinci adımda rehin tutarı girerek devam edin. Aşağıda, hem PAXG hem de wstETH teminatı için, her biri bir dizi kredi tutarı, geri ödeme tutarı ve sağladığınız teminat miktarına ve seçilen vade süresine göre farklı APR’lere sahip birkaç özellikli kredi havuzu seçeneği bulunmaktadır.

Krediyi almaya hazır olduğunuzda , MYSO ödünç alma sözleşmesine kredi için teminatınıza erişme ve kullanma yetkisi verecek olan “Send Borrow” düğmesine basın. İki cüzdan açılır penceresi görünecektir – bunlardan ilki onay, ikincisi ise kredi işlemidir. Onayla’ya tıkladığınızda, ilk Sıfır Tasfiye Kredinizi almış olursunuz!

Artık dApp’in “ Krediler Yönetimi ” bölümüne yönlendirileceksiniz ve şu anda açık olan kredilerinizi ve geçmiş kredilerinizi görebileceksiniz. Şu anda açık olan krediler için, Kredi Kimliği, ödünç alma tutarı, kredi son kullanma tarihi, geri ödeme tutarı ve konulan teminat tutarı gibi bilgileri görebileceksiniz. Ek olarak, kredi işleminizi doğrudan bir blok gezgininde görüntülemek için, Kredi Kimliğine veya kredi istatistiklerinin herhangi bir bölümüne basmanız yeterlidir; tx bilgilerini doğrudan Etherscan’da getirecektir.

Açık krediler bölümünde, krediyi geri ödeyebilir ve teminatınızı geri alabilirsiniz. Bunu yapmaya hazır olduğunuzda , ekranın sağ tarafındaki “ Repay ” düğmesine basmanız yeterlidir. Bu, geri almak için geri ödemeniz gereken kredi jetonu miktarıyla birlikte ne kadar teminat alabileceğinizi gösteren bir pencere açacaktır. Her iki işlemi de onaylamak için bazı cüzdan açılır pencerelerini getirecek olan “ Approve and Repay ”ye tıklayın .

Hem geri ödenen hem de kaybedilen kredileri içeren geçmiş krediler, “Manage Loans” menü seçiminin “ Past Loans ” bölümünde görüntülenebilir. Burada, Kredi Kimliği, kredinin durumu (geri ödenen veya kaybedilen), geri ödeme/el koyma zamanı ve ayrıca ödünç alma, geri ödeme ve teminat tutarları dahil olmak üzere geçmiş ZLL’lerimiz hakkında ayrıntılı bilgileri görebiliriz. Şu anda açık olan kredilerde olduğu gibi, herhangi bir kredi istatistiğine tıklayarak kredi işlemini doğrudan Etherscan üzerinde de görüntüleyebilirsiniz.

Şimdi MYSO’da likidite sağlayıcı (LP) olma ve bir havuza likidite sağlama sürecine geçelim;

DApp’in üst kısmındaki “ LP ” seçimine tıkladığımızda “ All Pools ” sayfasına yönlendiriliyoruz. Burada, likidite sağlayabileceğimiz mevcut mevcut havuzları görebiliyoruz. Her havuz, ilişkili kredi para birimi ve teminat para biriminin yanı sıra toplam likidite, cari getiri APR’si, kredi vade süresi, cari LTV, teminat birimi başına maksimum kredi ve son 24 saatlik kredi hacmi ile belirlenir. Her havuz için APR’nin kullanıma ve likiditeye bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

Şimdi bu havuza biraz likidite sağlayalım. Sağlamak istediğiniz cUSDC likidite miktarını girin, ardından “ Approve Then Add ” düğmesine tıklayın – bu, MYSO sözleşmelerinin cUSDC’nizi kullanmasına ve ardından cUSDC likiditenizi havuza eklemesine olanak tanır. Bu sayfada ayrıca, havuzdaki likidite arttıkça doğal olarak düşmesi gereken ekleme sonrası havuz APR’si de yer alacaktır.

Ve bu kadar! Bu izlenecek yol, MYSO v1 genel test ağında hem ödünç alma hem de ödünç verme akışını göstermiştir!

EK BONUS;

Ek bir bonus olarak, kullanıcıların nakit ödüller kazanmaları için bir çekiliş düzenleniyor. 3’ü 500 USDC ödülüne hak kazanan toplam 12 kazanan olacaktır.

Buradan ulaşarak, e-mail, kullandığınız cüzdan, twitter ve discord kullanıcı isimlerinizi girdikten sonra, alttaki görevleri yaparak ek bonusa da katılarak şansınızı deneyebilirsiniz. Ref linkinizi arkadaşlarınıza paylaşarek katılım şartlarını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.