Move to Earn (Hareket Et Kazan) NFT Oyunlarının 2022’nin En Popüler Trendi Olmasının Nedenleri


0

Move to Play (Hareket Et Oyna) ve Play to Earn (Oyna Kazan) kavramlarını Move to Earn (Hareket Et Kazan) olarak bilinen şeyle birleştiren projelerde son zamanlardaki artış, giderek daha fazla insanın bu yeni oyna-kazan paradigmasını denemesiyle çekişme kazanmaya başladı. Oyuncular, fiziksel aktiviteleriyle orantılı olarak ödüllendirilir, aktif bir yaşam tarzını teşvik ederken, pasif bir gelir yaratır. Bu makale, Hareket Et Kazan’ın 2022’nin en popüler kripto trendi olmasının 5 nedenini inceliyor.

Hareket Et Kazan Rehber Makalemiz için; Hareket Et Kazan Nedir? Move to Earn Projeleri

Ve kazanma hamlesinin MİLYAR dolarlık bir endüstri olma potansiyeline sahip olup olmadığına ilişkin tahminlerimiz ve Move to Earn Coinleri analizlerimiz için videomuza göz atın:

Move to Earn Projeleri – Coin Kazandıran Altcoinler | Ücretsiz Kripto Para Kazanma 2022

Move to Earn – Hareket Et Kazan Nedir?

Move to Earn, Web3’ün hızla gelişen bir bileşenidir ve bireylerin kişisel verilerine sahip olmalarını ve bunlardan para kazanmalarını sağlar. M2E’nin misyonu, sağlıklı yaşam tarzı tanıtımı için blok zincir tabanlı teşvik sistemini ölçeklendirmektir. Kullanıcıları fiziksel aktivitelerini artırdıkları için ödüllendiren fitness takip cihazlarının ve işveren sponsorluğundaki sağlıklı yaşam programlarının artan kullanımı, küresel fitness takipçisi pazarının 2020’de 36.34 milyar dolardan 2028’de 114.36 milyar dolara çıkmasına neden olabilir. Hastalık nedeniyle çalışan devamsızlığı fitness ile azaltılabilir. Bu yönüyle M2E uygulamaları, P2E uygulamalarına göre çok daha geniş bir kitle erişimine sahiptir.

Move to Earn (Oyna Kazan) NFT Oyunlarının 2022’nin En Popüler Trendi Olmasının 5 Nedeni

1. Yatırımcılar Proje Kazanmak İçin Harekete Geçiyor

Yatırımcılar, trendleri belirlemeyi ve oyna-kazan oyun projelerine yapılan yatırımların miktarını görerek, Son aylarda projelere (STEPN ve Genopets gibi) nakit akışının, hareket et-kazanın yaklaşmakta olan başarısının habercisi olduğunu görmek kolay.

SAFT’ler ve perakende odaklı IGO’lar (İlk Oyun Teklifleri) yoluyla bu yıl ortaya çıkacak, her biri blok zinciri ve fiziksel aktivitenin kesişiminden para kazanmaya çalışan daha fazla proje ve yatırım görmemiz muhtemel.

2. İnsanlar Karantina Sonrası Aktif Olmak İstiyor (Pasif Gelir Kazanırken)

Covid karantinalarının büyük ölçüde ortadan kalkması ve (Kuzey yarım kürede) sıcak havanın kapıyı çalmasıyla birlikte, havalar herkesi dışarı çıkmaya zorladı. Pandemi bize, daha iyi fiziksel sağlığın, Covid-19’da olduğu gibi, hastalığın ciddi etkilerini yaşamamızı engelleyebileceğini ve bunun sonucunda birçoğunun sağlığını iyileştirmeye çalışacağını gösterdi. Aktif bir yaşam tarzını, pasif geliri, koleksiyonları ve mobil video oyunlarını eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde hizalayan bir uygulama, sosyalleşme ve bağımlı olunacak bir sonraki şeyi bulma (sosyal medya ve aşırı Netflix dışında) ile birleşebilir. Bu yıl günlük hayatımıza bazı move to earn projelerini başlatan çok güçlü bir kombinasyon.

Kazanmak için hareket eden oyunları, insanların yapmayı sevdiği iki şeyi, kabul etseler de etmeseler de, para kazanmak ve oyun oynamakla birleştirerek insan sağlığında gezegen çapında bir artışa katkıda bulunacak gibi görünüyor!

3. Move-to-Earn, İnsanların Oynamak İçin Oyunlardan Daha Hızlı ve Daha Kolay Kazanmasını Sağlar

NFT tabanlı oyunların pratik ve kavramsal temellerini atarak oyna-kazan oyunları ile, hareket et-kazan NFT oyunlarının bu yıl popülaritesi hızlı bir artış görecek. Axie Infinity, The Sandbox ve daha pek çoğu gibi oyunlar, geçtiğimiz yıllarda büyük bir kullanıcı tabanını bir araya getirerek ve benzer düşünen oyuncuları bir araya getiren oyun guildlerinin yaratılmasını hızlandırarak patladı. Artık kripto topluluğu, Oyna-Kazan’ın yeni bir evrimine hazır.

Kazanmak için hareket eden oyunların en büyük avantajı, giriş engelinin düşük olmasıdır. Anlatıları ve zaman, özveri ve anlamak için çaba gerektiren oynanışa sahip geleneksel karakter tabanlı oyunların aksine, move to earn oyunlar her insanın aşina olduğu eylemlerden yararlanır – hareket! Bu, bir oyuncunun oynamaya ve kazanmaya başlamadan önce pratikte hiçbir öğrenme eğrisine sahip olmadığı anlamına gelir ve herhangi biri için giriş engellerini tamamen ortadan kaldırır. Sadece uygulamayı açın ve kazanmaya başlayın!

4. Move to Earn, Sosyal Fitness Uygulamalarının Kanıtlanmış başarısı üzerine kuruludur

Strava, Fitbit veya PlayFitt gibi fitness uygulamalarını aktif olarak kullanan herkes, ister bir rota rekoru kırmaya çalışmak, ister arkadaşlarınızın fiziksel aktivitelerine ayak uydurmaya çalışmak (ve daha fazla beğeni almak) olsun, oyunlaştırma özelliklerinin ne kadar bağımlılık yapabileceğini bilir. hatta uygulamadaki ilerlemenizi gördüğünüzde kendinizle rekabet edin.

Bu sosyal fitness uygulamaları sihirli bir şey yapıyor – rekabetçi yönümüzü ortaya çıkararak bizi, kendimize veya başkalarına karşı, şimdiye kadar yaptığımızdan daha fazlasını zorlamaya zorluyor. Ve şaşırtıcı olan şey, fiziksel sağlığın iyileştirilmesinin yanı sıra, böyle bir özveriyi hak edecek ek bir ödül olmamasıdır. Akran baskısı ve sosyal nüfuz, normalde seve seve yapmayacağımız şeyleri yapmamıza yetiyorsa eğer egzersiz yaparak bir ya da iki dolar kazanma vaadi bize neler yaptırır?

Hareket Et Kazan oyunlar şu soruyu yanıtlamaya çalışır: “Ya bir sosyal fitness uygulamasına bir finansal katman ve daha fazla oyunlaştırma eklediyseniz ve adaleti ve gerçek mülkiyeti sağlamak için sağlam merkezi olmayan teknolojiler üzerine kurduysanız?”

5. Kazanmak için Taşı Pek çok Perakende Yatırımcının Beklediği NFT Play Olabilir

Axie Infinity’nin $AXS’si gibi bazı metaverse coinleri geçen yıldan beri parabolik hale gelse de, daha büyük Metaverse ve GameFi anlatı oyunları henüz tam olarak başlamadı. Bu, bir yatırım / HODL perspektifinden seçim yapabileceğiniz birçok seçenek bırakır ve birçok potansiyel “yalnızca yukarı” oyun köşede belirir.

Buna ek olarak, birçok perakende yatırımcısı, ya NFT hype treninden nasıl yararlanılacağını tam olarak anlamadıkları ya da en yüksek yatırım getirisi oyunlarını tahmin etmek için kendilerini NFT’lerin kültürüne sokmak zorunda kalmaktan rahatsız olmak istememek. NFT’leri çevirmek, yükselen bir token satın almaktan daha zordur.

Neyse ki bu insanlar için, move to earn projeleri tam da çözüm sunabilir. Normal olarak takas edilebilen NFT’lere ek olarak, bu oyunlar aynı zamanda borsalarda kolayca satın alınabilen ve oyunun değeri ve popülaritesi arttıkça büyüyen oyun içi yardımcı program ve yönetim tokenlerini de içerir.

STEPN ve Dotmoovs, bir NFT pazarını kendi Kiralama Sistemiyle entegre ederek çok akıllı bir karar verdiler ve oyuncuların spor ayakkabı/futbol topu ödünç almalarına ve bir oyun guildine katılmadan ve burs başvurusunda bulunmadan hızlı ve sorunsuz bir şekilde kazanmaya başlamalarını sağladı.

Bu sadece oyuncular için değil, aynı zamanda hareket ederek kazanmak istemeyen NFT sahipleri için de, onları başkasına ödünç vererek ve emeklerinin meyvelerinin bir yüzdesini toplayarak daha faydalıdır. Spor ayakkabı NFT’lerini başka oyunculara ödünç vermenin getirdiği sürtüşmeyi azaltarak, sahiplerin tek yapması gereken, NFT’lerini oyun içi pazara yerleştirmek ve ödülleri toplamaktır. NFT stake etmeye yönelik bu yaklaşım, hobi NFT sahipleri için kullanım kolaylığı ve düşük giriş engelleri nedeniyle muhtemelen popülerlik kazanacaktır.

Çözüm

2022, GameFi, aktif yaşam tarzı ve SocialFi anlatılarının kök salması ve nihayetinde önceki parabolik anlatı odaklı koşuları bile gölgede bırakabilecek bir yutturmaca treniyle doruğa ulaşmasıyla, kazançlı oyunlar için olgun görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.