Merit Circle Nedir? MC Token Nedir?


0

Merit Circle Nedir?

Aynı zamanda Binance Launchpool projesi olan Merit Circle, oynayarak kazanılan oyunlara yatırım yapan ve oyunculara borç vererek DAO’nun NFT varlıklarını kullanan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). İşbirliği, eğitim ve araçlar sayesinde oyuncular oyun içi kazançlarını artırabilir. 2022 Q1’den itibaren oyuncular ve menajerler Merit Circle platformu üzerinden oynamaya başlayacak ve onlara Merit Circle meta oyun deneyimi sunacak. Axie Infinite, Sidus Senate gibi  30’dan fazla kaliteli oyun şimdiden ekosistemde yer almaktadır.

Ayrıca Merit Circle, DeFiance Capital, Spartan Group, Yield Guild Games ve daha fazlasını içeren etkileyici bir ortak listesine sahiptir. Bunlar ve diğerleri, Merit Circle’ı etkin bir şekilde büyüyebilen, geliştirebilen ve yeni üyeleri sürdürebilen ölçeklenebilir bir operasyonel süreç oluşturduğu için övmüş, endüstri lideri isimlerdir. DeFiance Capital’den Arthur, DeFiance’ın “Merit Circle’ın bu ülkede kral yapıcı olacak en iyi loncalar arasında olacağına” inandığını söyledi.

Tüm ortaklar ve bir dizi melek yatırımcı, tohum turu sırasında şirketi destekleyerek 4,5 milyon dolar kazanmasına yardımcı oldu.

MC token; Merit Circle DAO’nun yönetim tokenidir ve aşağıdaki mevcut ve planlanan kullanım haklarını sağlar.

 • Yönetişim: MC Token sahipleri ağ yönetişim kararlarına oy verebilir.
 • Oyna-kazan endeksi: Her MC tokeni, MainDAO hazinesinin bir payını temsil eder. MC tokenleri aracılığıyla, kullanıcılar, çeşitli alt DAO’larda birden fazla oyun NFT’sini elde ederler.
 • Staking: MC token sahipleri, MC ödülleri için Merit Circle platformunda MC tokenlerini veya Uniswap likidite sağlayacısı olarak stake edebilirler.
 • NFT’lere erken erişim: MC token sahipleri, Merit Circle yerel NFT’lerinden ve platform ortaklarından NFT airdroplarına erken erişime sahip olacak.
 • Platform ödülleri: Gelecekte, MC token sahipleri, MC varlıklarına göre platform ödülleri ve ürün indirimleri almaya hak kazanacak.

Proje; 140.625.000 MC (toplam token arzının %14.06’sı) için bir tohum satış turunda 4.5 milyon$ fon toplamayı başardı.
DAO, Copperlaunch aracılığıyla bir Dengeleyici Likidite Önyükleme Havuzunda 41.020.000 MC token (toplam token arzının %4,10’u) için 105.6 MM topladı. Toplanan fonlar DAO hazinesinde.
2 Aralık 2021 itibariyle, MC’nin toplam ve maksimum arzı 1.000.000.000’dır ve dolaşımdaki arz 42.592.000’dir (toplam jeton arzının %4,26’sı).

 • Token Türü ERC-20
 • Toplam ve Maksimum Token Arzı 1.000.000.000 MC
 • Binance Launchpool Tahsisi 12.500.000 MC (toplam token arzının %1.25’i)
 • Binance Launchpool Başlangıç ​​Tarihi 3 Aralık 2021

Merit Circle $MC Token Nasıl Alınır?

BinanceGateio, Bitmart cgibi merkezi, Uniswap, PancakeSwap gibi merkeziyetsiz borsalardan kolaylıkla satın alınabilir. (Metamask Coin Ekleme videmouzu izlemenizi öneririz.)

Merit Circle’ı Benzersiz Yapan Nedir?

Merit Circle şu anda en yüksek işlem hacmine sahip en popüler oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity’yi desteklemektedir. Bu arada, kazanmak için oynayarak, işverenler yavaş ama emin adımlarla kripto metaverse’üne doğru genişledikçe, geliştiriciler yakında büyük talep görecek yeni beceriler kazanıyorlar.

Merit Circle’ın arkasındaki konsept tamamen yeni olmasa da, projenin kendisi meta veri tabanındaki farklı oyunlarda değer tahakkukunu en üst düzeye çıkarma hedefiyle lider bir DAO’dur. Platformu, sermayenin, uzmanlığın ve yatırımcıların, platformun ve yöneticilerin temsil edildiği oyuncuların ve tabii ki oyuncuların kesişim noktasındadır.

Projenin elde etme potansiyeline sahip olduğu getiriler, onunla ilgilenen bazı oyuncular için potansiyel olarak yaşamı değiştiren gelirlere dönüşebilecek. Oyuncular projenin ve kendileri için oluşturulan burs programının değerini anladılar ve şu anda Axie Infinity oynayan 500’den fazla akademisyen var.

DAO’nun yanı sıra oyunculara ve likidite sağlayıcılarına da fayda sağlayan Liyakat Çemberine akmakta olan önemli gelirler var. Daha fazlasının gelmesi bekleniyor, özellikle Merit Circle DAO şimdi yeni oyunlar aracılığıyla metaverse’deki diğer fırsatlara odaklanmaya başlayacak.

Dolaşımda Kaç $MC Token Vardır?

Merit Circle toplam 1.000.000.000 token arzına sahiptir. Toplam arzın %20’sinin ekip üyelerine ve danışmanlara ayrılacağı biliniyor; %29,4’ü topluluk teşvikleri için kullanılacak; %14,1’i erken yatırımcılara tahsis edilecek; %7,5’i kamuya dağıtılacak; DAO Hazinesi ise %15’i elinde tutacak. Kalan %14, likidite ödülleri (%10) ve Geriye dönük ödüller (%4) için ödül olarak kullanılacaktır.

Merit Circle Ağı Nasıl Güvende?

Merit Circle’ın Medium gönderisine göre proje, sektördeki önde gelen güvenlik değerlendirme firmalarından biri olan Quantstamp tarafından denetlendi. Quantstamp, başlangıçta toplam 12 nokta bularak projenin tüm yönlerini analiz etti ve değerlendirdi. Sorunlar hemen çözüldü, ardından kod birkaç bireysel üst düzey geliştirici tarafından analiz edildi. Buna ek olarak, proje, topluluğun kodunu taramasına ve standart kontrollerden geçebilecek ek sorunları kontrol etmesine izin veren bir hata ödülü aldı.

Merit Circle Kaç Dolar Olacak?

Merit Circle  2,8$ fiyatla piyasaya sürüldü ve 5 Kasım’da bu fiyatın kısa bir süre altına düşerken hızlı bir şekilde toparlandı ve 6 Kasım’da 9,55$ ile ATH seviyesine ulaştı, Ancak ardından düzeltme yaptı. Yeniden. Şimdi, topluluktaki en büyük soru, ATH’sine dönüp dönemeyeceği.

Merit Circle Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.