Mantle Network Testnet Rehberi


3

Mantle, düşük ücretler ve yüksek güvenlik sağlayan modüler mimariyle oluşturulmuş yüksek performanslı bir Ethereum katman-2 ağıdır. Geliştiriciler, Ethereum’un rakipsiz güvenliğine güvenirken, olağanüstü UX ile dApp’ler oluşturmak için Mantle’ın benzersiz tasarımından yararlanabilirler.

Mantle Network olduğu gibi bakarsanız, orada çok büyük bir ekosistem var. BitDAO, alandaki en büyük DAO’lardan (merkezi olmayan özerk kuruluşlar) biridir. Ayrıca DAO’ya en büyük katkıda bulunan Bybit, Bybit’in girişim kolu olan Mirana Ventures, Game7, zkDAO, EduDAO gibi BitDAO’nun yatırım yaptığı tüm farklı türlerdeki girişimler ve ekosistemdeki diğer birçok şirkete sahipler. Kısacası arkasında Bybit ve BitDAO olan projenin diğer önemli bir özelliği de kendi ekosistemlerinde BITDAO token kullanılacak olması.

Mantle Network Testnetine Nasıl Katılırız?

Adım-1) Öncelikle, bazı crew görevleri ve discord kanallarında gerekli rolleri almamız gerekiyor. Süreç içerisinde bazı roller kapanmış, tekrar açılacaktır. Discordu özellikle aktif şekilde takip etmeyi unutmayın. Buradan Discord kanalına giriyoruz.

Adım-2) Crew görevlerine buradan ulaşabilirsiniz. Oradan gerekli görevleri tamamlayarak discord için roller alıyorusunuz.

Adım-3) Guild görevlerini tamamlamak için buradan bağlanabilirsiniz.

Bu adımları tammaladıktan sonra;

Mantle Faucet

Adım-4) İki farklı ağ kullanacağız, öncelikle Goerli ETH için faucete buradan gidiyoruz ve test ETH istiyoruz. İkinci olarak Mantle Faucete buradan gidiyoruz ve twitter’ımızı bağlayıp test BIT tokenlerimizi istiyoruz.

Mantle Network Testneti

Adım-5) Buradan platforma gidiyoruz.

Adım-6) Mantle Bridge önce deposit ediyoruz. Goerli ETH ağından Mantle Network ağına test ETH’larını geçiyoruz.

Adım-7) Withdraw kısmına geçiyoruz. Mantle Network ağından Goerli ETH ağına test ETH’larını geçiyoruz. Burada size yukarıda istedeğiniz BITDAO token gerekecek, gelmesi uzun sürebilir. O nedenle sabırlı olun. Geldiğinde onu da Goerli ETH ağından Mantle Network’e göndermeyi unutmayın.

Takipte kalın güncellemeleri geldiğinde, telegram grubumuzdan sizlere duyuru yaparız. Bizleri twitter ve telegramdan takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.