Lens, Momoka ölçeklendirme çözümünü piyasaya sürüyor


0

Momoka, Lens Protokolünü ölçeklendirecek!

Yeni ölçeklendirme çözümüyle birlikte, Polygon işlemlerini zincir dışı gerçekleştirerek “işlemleri hiper ölçekte işlemeyi” amaçlanıyor. Açıklanan raporda, bu yaklaşımın maliyetleri azaltacağını ve işlem hızlarını artıracağı söylendi: Blog

Momoka, 3. bir katman ağı olarak kabul edildiğinden, diğer 2 katman ağın yaptığı gibi verileri sıkıştırmaz. Bunun yerine, işlemleri bir veri kullanılabilirliği katmanı, yani özellikle işlem verilerini depolamaya adanmış bir ağ aracılığıyla yönetecektir. Lens Protokol üç katmanı şu şekilde tanımlıyor: Temel güvenlik için Ethereum, profiller, ağ ve içerik tokenizasyonu için Polygon ve sosyal eylemler için Momoka.

Proje, Momoka’nın şu anda yalnızca Lens Protokolü ile oluşturulmuş merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması olan Lenster üzerinde test edildiğini söyledi. Momoka üzerine inşa edilen diğer uygulamaların da yakın zamanda entegre edileceği kaydedildi.

Lens, Merkeziyetsiz Sosyal Ağlar için bir temeldir!

Lens, merkeziyetsiz sosyal ağlar için bir temel sağlamayı amaçlamaktadır. Protokol, profilleri uygulamalar arasında taşıma ve sansüre dayanıklı alanlar oluşturma yeteneği dahil olmak üzere kullanıcılara kişisel verileri üzerinde tam kontrol sunmayı amaçlıyor.

Lens Protokol Şubat 2022’de yayına girdi. Projenin web sitesi “yüzlerce uygulamanın” var olduğunu söylüyor ancak şu anda Lenster ve Lenstube dahil 17 tanesini listeliyor. En son blog gönderisine göre, protokolün şu anda 116.000’den fazla kullanıcısı var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.