Hyperlane Mainnet Airdrop Rehberi


0

Hyperlane geliştirici yönelik, zincirler arası geçişleri inşaa eden ve blok zincirler arasında güvenli iletişim için zincir içi API sunan bir platformdur. Herkesin herhangi bir zincire bağlanmasına izin veren, EVM, Cosmos SDK gibi çeşitli VM’leri destekleyen ve zincirler arası uygulamalar için özelleştirilebilir güvenlik seçenekleri sunan, izin gerektirmeyen modül sistemler içinde çalışır.

İlk yatırım turunda duyrulan 18,5 milyon dolarlık yatırımıyla dikkat çekiyor. Galaxy, CoinFun, Kraken Circle Ventures gibi önemli fonların desteğini aldılar.

Bu rehberimizde, mainnette işlemler yapacağımız için biraz fee için ücret ödeyeceğiz. Tıpkı layerzero gibi farklı ağlar arasında coinlerimizi taşıyacağız.

Hyperlane Bridge

Buradan platforma gidiyoruz, TIA coin yani Celestia’yı ister kendi ağından Neutron, Manta veya Arbitrum ağına bridge işlemi yapabiliriz. Ya da tam tersini kullanabilirsiniz. Örnek olması için bir adımı anlatayım;

Eğer Manta Pacific ağında TIA coin yoks ilk olarak izumiswap platformundan TIA satın alabilirsiniz.

BURADAN Izumiswap ‘a ulaşabilirsiniz.(Köprülemek istediğiniz kadar $TIA satın alın)

Sonra Nexus Bridge sitesine geliyoruz. İlk bölüme Manta ağını karşı tarafına da Neutron ağını ekliyoruz ve alt bölümdeki kısma self diyerek neutron adresimizi ekliyoruz. Platforma girdiğinizde EVM ve Cosmos cüzdanlarınızı bağlamayı unutmayın.

Neutron ağından farklı olarak Arbitrum ağına yine TIA gönderebilirsiniz. Bu işlemi yaparken sizden 0.27 TIA isteyeceği için örneğin 1 adet seçtiğinizde 0,73 TIA olarak gönderebilirsiniz.

Nautilus Bridge

BURADAN platforma giriyoruz. ZBC tokeni BNB ağından Natilus ağına gönderiyoruz. İlk olarak bize ZBC coin lazım. BNB ağında BURADAN pancake swap sitesine gidiyoruz. ZBC alıyoruz. kontrat adresini aşağıya bırakıyorum oradan girip alabilirsinz.

ZBC=0x37a56cdcD83Dce2868f721De58cB3830C44C6303

Aynı işlemin tersini yapıyoruz. USDT, USDC, farklı tokenleri de aynı şekilde bridge işlemi yapabilirsiniz.

Merkly NFT

BURADAN merkly sitesine giriyoruz. Üst bölümde Hyperlane seçili olduğundan emin olun. Burada farklı EVM ağları arasında NFT ve gerekli gas fee tokenleri alıp gönderebiliriz.

Şimdilik işlemler bu kadar daha fazlasına geldiğinde rehberimizi günceller, yeni platformları ekleriz. Tekrardan hatırlatıyorum, buradaki işlemleri yaparken gerçek para kullandığınızı unutmayın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.