Google Cloud Hesabı Nasıl Açabilirim?


1

Bu rehberimizde ücretsiz sunucuların biri olan Google Cloud’un kayıt sürecini sizlere gösterim, bu adımları takip ederek kolayca sizde kaydınızı tamamlayıp, 3 ay yada 300$ kredinizi alabilirsiniz. Bu kısımda uyaralım, ihtiyacınız olduğu zaman kaydınızı açın, kayıt işlemini tamamladığınızda süre başlamış olur.

https://cloud.google.com/ adresten siteye ulaşıyoruz. Sonrasında “Get started for free” seçeneğine basıyoruz.

Karşınız bu bölüm gelecektir. Eğer gmail hesabınız tarayıcınızda açık değilse, önce gmail hesabınızı açmanızı isteyecektir. O adımı hallettikten sonra bu kısma geliyor. Burada ülke seçeneğimizi seçiyoruz. İkinci kısım için size uyan bir seçenek var ise onu tercih edebilirsiniz, uymuyor ise “other” seçip geçebilirsiniz. Bu kısımda Kurallar ve güncellemeleri kabul edip “Continue” tuşuna basıyoruz.

Doğrulama için gmail hesabınızda telefon doğrulaması açıksa onaylayıp geçiyorsunuz, değil ise onu yazıp doğrulama kodu istiyor ve gelen kodu yazıp ilerleyebilirsiniz.

Bu kısıma geldiğinizde adres bilgileriniz girmenizi istiyor, bu bölümü istediğiniz gibi doldurabilirsiniz.

Adres bölümünün alt kısmında sizin bilgileriniz gösteriyor. Bu alanda kredi kartı veya sanal kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Genelde giriş yaptıktan sonra hiçbir ücret almıyor. Bazı durumlarda doğrulama için 5$ ücret alıp bir hafta içinde iade ediyor. Kullandığınız sanal kredi kartı içinde ufakta olsa bir bakiye olması gerekiyor.

Bu kısımda gelen seçenekleri size uygun olarak şekilde doldurduktan sonra “Done” tuşuna bastığınız zaman kayıt işleminiz tamamlanıyor. Artık Google Cloud 3 ay yada 300$ krediyi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not: Farklı hesaplar ile gerektiğinde birden fazla Google Cloud hesabı açabilirsiniz. Gene de dikkatli olmak da fayda var çok fazla farklı hesap açmayın, ihtiyacınız oldukça açın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.