GameFi Altcoin Sepeti 2024 | Boğada Patlayacak Coin Tavsiyeleri


0

Herkese selam arkadaşlar! Bitcoin ve Ethereum’a yükselişleri getiren yüklü miktardaki hacim diğer ekosistemlere de girmeye başladı demiştik. Solana, Avalanche, Cosmos ile birlikte bu ekosistemlere ait diğer projeler de büyümeye başladı. Bu hacmin önemli bir kısmı da gamefi projelere akıyor. Gamefi sektöründeki bu pastadan pay kapmaya çalışan yüzlerce proje var. Bunlar tabiki sadece oyun projeleri değil. Oyunlar için altyapı oluşturan, oyunların ekosistemlerini yöneten dev projeler diyebiliriz aslında. Bu yazımızda sektörün önemli projelerinden  ve ardından sepetime attığım coinlerindeki hedeflerimden bahsedeceğim.

GameFi Coinleri

Immutable IMX Coin Analiz

İlk proje Immutable. Immutable bu videonun baş aktörü olmayı fazlasıyla hakediyor bence. Immutable web3 dünyasında bir oyun için lazım olabilecek passaport, nft market, blokzincir, sdk kitleri gibi  tüm altyapıyı sunuyor. Platformun starkware tarafından oyunlar için oluşturulmuş bir layer-1 blokzinciri mevcutken şimdi yeni bir blokzincir daha başlatıyorlar. Tabi ki son dönemin en önemli olgusu olan gizlilik üzerine. Immutable zkevm; oyunlar için oluşturulmuş zincir üstü gizlilik sunan EVM uyumlu  ilk blokzincir. Oyun oynarken bile gizlilik arayanlar için projeler mutlaka tercih edeceklerdir. Bu da projeye yeni bir soluk katacağı kesin.

Projenin coini IMX’e bakalım hemen. Toplam arzı 2 milyar 1,3 milyarı dolaşımda. IMX coinin ath seviyesi 9,30$ seviyesi ve anlık market değeri 2,5 milyar doların üzerinde. Youtube kanalımızda bu yazıya özel olan videoda, IMX coin analizini bulabilirsiniz.

GALA Coin Analiz

Sıradaki proje Gala. Gala Games, oyuncuların oyun oynayarak coin ve NFT kazanmalarına olanak tanıyan bir oyun platformu. Proje artık sadece oyun değil film ve müzik seçeneğiyle de web3te eğlenceye odaklanıyor. Proje ilk çıktığı günden itibare kötü bir token emisyonuna sahipti. Yılda milyarca gala token tedavule giriyordu. Token mayıs ayında v2’ye geçerek yenilendi ve 20 milyar gala token yaktı. Toplam arzı 50 milyar olan GALA coinin 30 milyarı dolaşımda. Market cap olarak ise hiç fena değil. 800 milyon dolar üzerinde bir değerleme var. Gala token boğanın son günlerinde keskin bir çıkışla başladığı yükselişi neredeyse aynı hızla geri inerek tamamladı. Ath seviyesinden %96 düştü hatta diyebilrim. Anlık olarak ise fiyatı 2,5 cent seviyelerinde. Bir anda token fiyatıyla birlikte 6-7 centlere gelebilir. Bu videoda ekosistemi tanıtma ve bilgilendirme amaçlı olarak yer verdim ancak spot olarak cüzdanımda yer vermediğimi belirtmek istiyorum dostlarım. Vadelide fırsat buldukça değerlendiririz birlikte. Youtube kanalımızda bu yazıya özel olan videoda, GALA coin analizini bulabilirsiniz.

BEAM $BEAMX Coin Analiz

Sıradaki projem Beam. Beam ağı Merit circle ekibi tarafından oyun ekosistemi için avalanche subneti olarak oluşturuldu. Yani avalanche altyapısını kullanan bir blok zincir diyebiliriz. Projenin Bigtime, Staratlas ve Illuvium gibi devlerle anlaşmaları mevcut. Bu sayı mutlaka artacaktır. Ayrıca Ekosistemi keşfederken puan toplayabiliyorsunuz. Buraya da bi bakın. Coin bilgilerine geçelim. Merit circle bilenler bilir başlı başına bir tokendi. Her 1 MC token karşılığı 100 BEAM coine denk gelecek şekilde göç ettirildi. Toplam arzı 62 milyar olan BEAM coinlerin 49 milyarı dolaşımda. Yaklaşık 1 milyar dolar cape sahip ki hiç fena değil. Market cap olarak oyun ekosistemleri ciddi rakamlara ulaşacak. Tek başına bir oyun bile bu değerlemelere ulaşırken Beam 5-6 milyar dolar seviyelerine çok rahatlıkla çıkacaktır. Beam için boğa tahminim 15-20 cent aralığı diyebilirim dostlarım.

Treause MAGIC Coin Analiz

Sıradaki projem Treasure. Proje oyunları oyuncularla birleştiriyor. Magic arbitrum ağının en büyük oyun ve NFT platformu. Ağ üzerindeki NFT ve oyun işlemlerinin %95’i üzerinde gerçekleşiyor. Ekosistemde yer alan oyunlarda kazandığınız nftleri veya xp’leri hemen swap ve markette çok rahatlıkla satabiliyorsunuz. Toplam arzı 347 milyon olan projenin 260 milyonu dolaşımda. 263 milyon dolar cape sahip. bitget ve mexc borsaslarında mevcut. Youtube kanalımızda bu yazıya özel olan videoda, MAGIC coin analizini bulabilirsiniz.

Gameswift GSWIFT Coin Analiz

Sıradaki proje Gameswift! GameSwift, web3 oyunlarına cross-chain birlikte çalışabilirliği getirmeyi amaçlayan benzersiz bir oyun ekosistemi. Sadece oyuncular için çoklu zincir desteği değil oyun yaratıcıları için birçok sdk ve analiz kiti sunabiliyor. Toplam arzı 1,4 milyar olan GSWIFT coinlerin 56 milyonu dolaşımda. 35 milyon dolar market cap’e sahip. Proje henüz boğa görmedi ve sadece bybit ile bitget borsalarında listeli halde. İkisininn de linklerini bırakırım. kolaylıkla alabilirsiniz. Binance listelemelesi yüksek ihtimalli bir proje. boğanın en güzel günlerinde 20$ görmesi muhtemel diyorum.

Çok hızlıca ekosistemin 3 önemli oyunundan bahsetmek istiyorum; ilki sandbox.

Sandbox SAND Coin , Axie Infinity AXS Coin ve Illuvium ILV Coin Analiz

Sandbox devasa bir metaverse e sahip. içerde adeta zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. mutlaka deneyimleyin arkadaşlar. Projenin coini de sand biliyorsnuz. Sand coin 50 cent şuan ve 1 milyar cape sahip. açıkçası hiçbirşey. tüm dünya buraya sığmaya çalışıyor. Sand coin de gamefi rüzgarının geri gelmesine ek olarak en büyük metaverse projesi olduğundan tekrar yükselişe geçecektir ve 4-5 dolar seviyelerini görecektir. Axie Infinity. bir dönemin fırtına oyunu. boğada 10 milyar doları aşan market cape sahipti. tekrardan o günleri görmesi demek şuanki arzıyla 6-7 kat yükselmesi demek. boğada mümkün. Son bir oyundan daha bahsedeyim. adı Illuvium. 1 milyar doları aşan market capine sahipti. tekrar o seviyelere gelmesi hiç de zor değil. o dönemden sonra rakipleri arttı ancak sağlam bir topluluğa sahip.

Game Guildleri

Bir de işin guild boyutu var yani Game Guild’ler. Game gildler oyun endüstrisindeki gelişmeleri takip eden ve oyun topluluğu oluşturmak için farklı etkinlikler düzenleyen organizasyonlardır. Bu etkinlikler arasında turnuvalar, canlı yayınlar, podcast’ler, paneller ve söyleşiler gibi birçok farklı etkinlik yer alabilir. Bu tarz guildlerin en büyüğü yield guild game. toplam arzı 1 milyar ve 230 milyonu dolaşımda. toplam market değeri 135 milyon dolar. ath seviyesi 10$ gibi uzakta görünse de bu seviyeleri tekrar görmesi oldukça mümkün çünkü oyun sektörü elbet birgün yükselişe geçecek ve müthiş bir hacim yakalayacak.

Bir diğer guild projesi de Guildfi.; toplam arzı 1 milyar ve 500 milyonu dolaşımda. toplam market değeri 96 milyon dolar. ATH seviyesi 3$. boğanın en parlak döneminde 6 dolar seviyelerini görebileceğini düşünüyorum. çünkü sağlam bir guild ve 2 milyar dolar marketcap’e rahatlıkla ulaşacaktır.

Henüz Tokenize Olmamış Yeni Projeler

Sıra geldi en yenilere dostlar. hemen anlatayım. Bunlardan birincisi XAI. Henüz yeni binance launchpool videosunu çekmiştim. Proje Arbitrum ağında yer alacak ve tamamen oyunlar için ayrılmış bir ekosistem. XAI coin haftaya listelenecek. Beklenti yüksek ve 25 cent seviyelerinde başlayacağını düşünüyorum. Sıradaki projem Ancient8; optimism ağından hatırlarsanız optimisimin kendine özgün bir superchain oluşturup altına opstack’ler ile bir dünya inşa edeceğinden bahsetmiştim. Ancient8 de bunların ilki olacak. Ancient8 oyunlar için oluşturulmuş bir blokzincir ve henüz testnet aşamasında ancak gözleri üstüne toplamayı başardı. Yakın takibe alın. girin buradaki etkinliklere katılın. Sıradaki proje Wildcard. Henüz oyun testnet aşamasında geliştiriyor, NFT’leri değerli ve tokenize olmadılar. paradigm destekli bir proje oldukça önemli olabilir. Son bir oyun daha ekliyim dostlar. Adı Pixels. Proje bir diğer önemli oyun altyapısı sunucusu Ronin tarafından destekleniyor. Pixels çok play to airdrop mottosuyla geliyor. farmwill benzeri bir oyun ve oynaması da bedava. şuan Pixels oynayarak airdrop için puan kasabilirsiniz.

Son olarak; Altcoinlerinizi çeşitlendirirken oyun projeleri ile birlikte mutlaka yukarıda bahsettiğim diğer GameFi projelerine de yer vermeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.