Eigenlayer Testnet Rehberi


1

EigenLayer, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir protokol. Eigenlayer konsensüs katmanında ETH’nin yeniden kullanılmasını sağlar. ETH’yi yerel olarak veya bir staking belirteci (LST) ile stake eden kullanıcılar, ETH’lerini veya LST’lerini yeniden almak için EigenLayer akıllı sözleşmelerine kaydolabilir ve ek ödüller kazanmak için güvenliği ağdaki ek uygulamalara genişletebilir.

EigenLayer ile Ethereum stake edenler, stake edilen ETH’lerini yeniden alarak ve aynı anda birçok hizmete katılarak Stake ettiği Ethereumları tekrardan kullanabilir.

Blockchain Capital, Coinbase Ventures, Electric Capital gibi sektörün önemli fonları tarafından desteklenen proje, İlk yatırım turunda yaklaşık 65 milyon dolar fon topladı.

Bu rehberimizde, EigenLayer platformunun testneti katılacağız. Basit bir kaç işlem ile platformu deneyeceğiz.

BURADAN platforma ulaşıyoruz. Metamask cüzdanımızı bağlıyoruz ve goerli test ağını seçiyoruz. Tüm işlemler için bize Goerli ETH test tokeni lazım olacak . Faucette BURADAN ulaşıp test ETH tokeni istiyoruz.

Rocket Pool Faucet

BURADAN siteye ulaşıyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında cüzdanımızdaki bir miktar Goerli ETH Rocket pool içine stake ediyoruz. Karşılığında rETH alacağız.

Lido Stake Faucet

Lido için test stETH almamız gerekiyor Bunun için metamask cüzdanımızı açıyoruz. Herhangi bir cüzdan adresine ETH gönderir gibi gönder butonuna basıyoruz.

Gelen uyarıyı “Anladım” diyerek kabul ediyoruz. Aşağıda verdiğim adrese bir miktar Goerli ETH değeri giriyoruz ve gönder diyoruz.

0x1643E812aE58766192Cf7D2Cf9567dF2C37e9B7F

Siz ne kadarlık Goerli ETH gönderirseniz, aynı miktar stETH cüzdanınıza gelmiş olacak. Kontrol etmek istiyorsanız, Yukarıda verdiğim adresi Metamask cüzdanınıza Token içeri aktar bölümünden ekleyerek görebilirsiniz.

Faucetlerden token alma, rETH ve stETH işlemlerini hallettiysek, artık platformu kullanmaya başlayabiliriz.

Eigenlayer Kullanımı

BURADAN tekrar EigenLayer uygulamasına dönuyoruz. Rocket Pool seçiyoruz. Seçtiğimizde karşımıza Deposit sayfası açılıyor. Elimizde olan rETH’ın ister hepsini, ister bir miktarını platforma stake ediyoruz. Yatırdığımız miktarın bir bölümünu Unstake fonksiyonu ile geri çekiyoruz.

Lido stETH için yukarıda anlattığım adımların aynısı geçerli olacak, Lido Stake Ether bölümünü seçiyoruz, karşımıza gelen bölümden Deposit bölümünden elimizde olan stETH’ları platforma yatırıyoruz. Sonrasında Unstake fonksiyonu ile geri çekiyoruz.

Platform büyüdükçe ve işlemlerin devamı geldikçe, rehberi güncelleriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.