dYdX Swap Mode Geldi


0

Lider merkeziyetsiz borsa dYdX ile ticaret yapmanın yeni bir yolu kullanıma sürüldü.

Akıllı kontratlar ile kaldıraçlı işlem yapmamızı sağlayan lider merkeziyetsiz borsa dYdX yepyeni bir trade özelliğini kullanıma sunuyor. SWAP MODE

Swap Mode Nedir?

Hali hazırda merkezi borsalara benzeyen arayüzü ile kullanıcılara emir defterli trade imkanı sunan dYdX; yeni özelliği ile Uniswap, Pancake gibi merkeziyetsiz borsalardan aşina olduğumuz Swap yani takas modunu platforma taşıyor. 

dYdX Nedir? Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz!

Swap Modu; takas tarzı arayüzle alım satım yapmamıza olanak tanıyacak. Herhangi bir varlığı USD veya desteklenen diğer bir varlık ile yine kaldıraç kullanarak takas edebilirsiniz. Kaldıraç, ilk yatırımımızın katlarını satın almamızı sağlar. dYdX Swap Modu’da ister Long ister Short işlem açabilir, 100$ yatırım ile 500$’a kadar kripto satın alabiliriz. 

Swap Mode Nasıl Kullanılır?

Resimlerle ne kadar basit olduğunu sizlere hemen gösterelim.

İlk olarak platforma bağlanıyoruz ve “Swap Mode” seçiyoruz. Ardından “Alım-Satım” ekranına gidiyoruz.

Swap için kullanacağımız coinleri seçtikten sonra miktarlarını belirliyoruz. Ardından çıkan ekranda Satın Alma Gücümüzü ve diğer detayları görüyoruz. İşlemi onaylıyoruz ve tamamlanmış oluyor.. Hepsi bu kadar.

Tekrar belirtelim; dYdX platformunda fonlarınız akıllı kontratlar üzerinde yer alır; yani çalınma veya kaybolma riski bulunmaz. Son günlerin flaş konusu olan borsaların veya yatırım firmalarının batması gibi durumlarla milyarlarca doların buharlaşması merkeziyetsiz borsa dYdX’de söz konusu olamaz. Paranızın kontrolü herhangi bir 3. şahsın eline geçmediğinden güvenli kalmış olursunuz. 

dYdX’de %5 indirimli işlem yapabilirsiniz

Swap modu şimdilik sadece iOS uygulamasında yer alıyor. dYdX Android uygulaması henüz yok ve merakla bekleniyor. Tüm gelişmeler için bizleri takipte kalın.

Ayrıca dYdX Nedir? Nasıl Kullanılır? videomuzu mutlaka izlemenizi öneriyoruz! Çünkü platform birçok avantajı da beraberinde sunuyor. Örneğin 30 günlük ticaret hacminiz 100.000$ altında ise  komisyon ücretiniz sıfır oluyor. Aşmanız halinde de ödediğiniz komisyon ücretlerini dYdX coin olarak geri alıyorsunuz.

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.