dYdX Son Gelişmeler – Temmuz 1. Dönem


1

dYdX ekosisteminde gerçekleşen önemli olayları derlediğimiz blog yazımıza hoşgeldiniz. Temmuz ayına girmeden gerçekleşen önemli bir olay ile başlayıp; temmuz ayının ilk 2 haftasında gerçekleşen diğer önemli olaylara geçelim.

dYdX 2 Yaşında

dYdX Vakfı 22 Haziran günü 2. yılını kutladı.

Kuruluşundan itibaren her geçen gün yükselen, hem hacim hem kullanıcı sayısı olarak artan dYdX Vakfı 2 yaşına bastı. Ekip “Her adımda yanımızda olan muhteşem topluluğumuza teşekkür ediyoruz. Geri bildirimleriniz, desteğiniz ve coşkunuz, Vakfın son 2 yıldaki büyümesinin ve başarısının arkasındaki itici güç olmuştur” mesajını verdi.

Public Testnet Başladı

Beklenen oldu geçtiğimiz aylarda Private Testnet sürecini açıkladığımız dYdX V4 için herkese açık Public Testnet etabı başladı.

Şuan mevcutta kullandığımız dydx platformu; v3 olarak adlandırılıyor ve bir Ethereum layer-2 çözümü olan Starknetin Starkex zincirinde çalışıyor. Ancak dYdX o kadar büyüdü ve çıtayı yükseltti ki bu çözüm dYdX’e yetmemeye başladı. Bu sebeple Cosmos ekosisteminde, kendi ağına taşınıyor. Böylece hem tam merkeziyetsiz olacak hem de 100 kata kadar daha hızlı hale gelecek.

v4 Public Testnet yazımıza ulaşmak için tıklayınız!

EPOCH 24 Sonlandı! İşte Detaylar!

Her 28 gün dYdX ekosisteminde bir EPOCH olarak adlandırılıyor. Bu aya ait Epoch raporunu inceleyelim.

Epoch 24’te, Epoch 23’e göre %218 artışla 4.196 Benzersiz Yatırıcı vardı. 35,6 Milyar Dolar Kümülatif Hacim ve 679,7 Milyon Dolar Açık Faiz.

Ticaret hacmi %126,8’lik bir artışla 35,6B’de sona eren Epoch 23’ten önemli ölçüde arttı Ortalama Günlük Hacim 1,3 Milyar’a yükseldi ve Kapanış Açık Faizi %145,3 arttı.

Net Para Yatırma/Çekme -$89M ile sona erdi ve benzersiz mevduat sayısı 4.196’ya yükseldi. $DYDX Emisyonlar 2,7M’de sabit kalmaya devam etti $DYDX

Epoch 24’te 4,8 bin benzersiz cüzdan 2,732 milyon $DYDX kazandı.

SubDAO 2.0 operasyonlarını 18 ay daha başlatmak için yapılan başarılı topluluk oylamasının ardından, Epoch 24’te topluluk hazinesinden dYdX Operations Trust multi-sig’e 4.314.000 $DYDX aktarıldı.

Epoch 25, 4 Temmuz’da TSİ 18:00’de başladı ve 1 Ağustos 18:00’de sona erecek.

Karma Contributor Dashboard Aktifleştirildi

Yakın zamanda dYdX DAO’ya katkıda bulunanların farklı sistemlerde DAO’ya katılımlarını göstermeleri için bir Katkıda bulunan itibar panosu oluşturduk. Kontrol panelini burada bulabilirsiniz:

Katkıda bulunanın forum etkinliğini indekslemek için, katılımcıların forum kullanıcı adlarını/kullanıcı adlarını cüzdanlarına bağlamaları gerekiyor. Bu, forum etkinliğini o cüzdanla ilişkilendirecek ve itibar puanınızı artıracaktır. Katkıda bulunanların cüzdanlarını kullanarak bir mesaj imzalamaları ve bağlantı kurabilmemiz için buraya göndermeleri için bu ileti dizisini kullanmak istiyoruz.

Bu tamamen isteğe bağlı ve yalnızca forum katkılarını kontrol panelinde görmek isteyenler için gereklidir. Cüzdan bağlamak için pano 15’te oturum açıp ve sosyal hesaplara gittikten sonra “Forum kullanıcı adınızı bağlayın”a tıklayın ve adımları izleyin.

dYdX Uyarıyor

Son birkaç hafta içinde, dolandırıcılık yapmak için dYdX’i taklit eden artan sayıda sahte hesap gördük. Kötü niyetli hesaplardan uzak durmak ve kendinizi korumak için lütfen dikkatli olun!

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.