Dijital Reklam Pazarlamanın Kripto Projeler ve Markalar İçin Önemi


0

Ne kadar büyük, küçük, eski veya yeni olursa olsun, tüm projelerin ortak bir amacı vardır: projeyi büyütmek ve yeni müşteriler kazanmak. Müşteri kazanımı artık dijital pazarlama ile hemen hemen eş anlamlıdır. Basılı reklamlar, reklam panoları ve kuponlar gibi geleneksel reklamları asla tamamen itibarsızlaştıramasanız da, her proje ve markanın blokzincir satış stratejisinde dijital pazarlamanın önemi vazgeçilmezdir. Potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmanın çok daha kolay ve etkili bir yolu olduğunu kanıtlıyor.

Kendi internet kullanım uygulamalarınız, dijital pazarlamanın nasıl çalıştığının bir kanıtıdır. Bir evin elektrik probleminde size yardımcı olacak bir elektrikçiye ihtiyacınız olduğunda, onları internette ararsınız, değil mi? Şehirde yeni bir restoran denemek istiyorsanız, oraya gitmeden önce yorumlarını ve menülerini kontrol etmek için büyük olasılıkla onları yine internette arayacaksınız. Herkes probleminin tüm cevaplarını aramak için internete gider. İster hayatın anlamı, ister en potansiyelli metaverse projesi olsun, çözümler bulmak için internete bakıyorsunuz.

Yine de çoğu işletme sahibi için Dijital Pazarlama kavramının tamamı biraz korkutucu olabilir. Ama olmak zorunda değil. Hepsini kendin yapmak zorunda değilsin. Sizin yerinize tanıtımınızı en iyi şekilde yapmak için; Türkiyenin en etkili Blokzincir ve Kripto Para topluluğu, Pusula Finans var. Pazarlama çabalarınızı tam donanımlı bir kripto dijital pazarlama ajansına dış kaynak sağlamak, her şeyi kendi başınıza çözmeye çalışmaktan daha uygun maliyetlidir. Bununla birlikte, yine de dijital pazarlamanın temellerini ve projenizin bundan nasıl yararlanabileceğini az olsa temelde anlamanız önemlidir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlama, sosyal medya, web siteleri, arama motorları, e-posta ve hatta SMS gibi çeşitli dijital kanallar aracılığıyla, interneti kullanarak potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurma çabalarınız için bir şemsiye terimdir. İşletmeler ve markalar, çeşitli iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için dijital pazarlamayı kullanır. Genel amaç, müşterileri kazanmak ve elde tutmaktır. İş büyüme planınızın ve satış filtresi dijital pazarlamanızın hangi kısmına uyduğuna bağlı olarak, bu hedefler şunları içerebilir:

1) Satış Oluşturun veya Artırın – İster çevrimiçi ürün bulunabilirliğinizi artıran bir kripto e-ticaret mağazası olun, ister bir metaverse veya gamefi projesi olsun,  DEX veya DeFi olsun veya isterse de satış ekibinizi desteklemeye yardımcı olacak potansiyel müşterilere ihtiyaç duyan hizmet tabanlı bir şirket olun, dijital pazarlama, işinizi büyütmenize yardımcı olacak stratejiler aracılığıyla satışlarınızı artırabilir. Projenizin ihtiyacı olan potansiyel müşterileri bulmak için en önemli araçtır.
2) Marka Bilinirliği – Hedef kitlenizle etkileşim kurmanıza izin veren stratejiler aracılığıyla, markanızı hatırlamalarına yardımcı oluyorsunuz. Amaç, potansiyel müşterilerin ürününüze veya hizmetinize ihtiyacı olduğunda akıllarının başında olmanız için marka hatırlanabilirliğini artırmaktır.
3) Ek Değer Sağlayın – Proje markanız, yalnızca müşterilerinize verdiğiniz deneyim ve hizmet kadar iyidir. Müşterilerinize eğitim içeriği, rehberler ve destek hizmetleri gibi ek hizmet değeri sunmak, onları mutlu eder, müşteriyi elde tutmayı ve marka sadakatini teşvik eder.
4) Güvenilirlik ve Yetki Oluşturun – Basit bir web sitesi ve iyi yönetilen bir Facebook sayfası veya Twitter hesabı, işletmenizin güvenilirliğini ve sektörünüz üzerindeki otoritesini artırmada harikalar yaratabilir. Müşterileriniz bir arkadaş veya el ilanı aracılığıyla sizi duyduğunda bile, gerçek olduğunuzdan ve güvenilir olduğunuzdan emin olmak için büyük olasılıkla sizi çevrimiçi arayacaklardır. Sizi hiçbir yerde bulamazlarsa, genellikle gözden düşersiniz.
5) Maliyeti Azaltın – Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazanın işletme maliyeti çok pahalı hale geldiğinde veya geleneksel reklamların boşuna olduğu ortaya çıktığında, çevrimiçi olmak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir! Pazarınızı daha geniş bir kitleye genişletirken operasyonel maliyeti ve dolayısıyla hizmet maliyetini düşürür.

Blokzincir ve Kripto Reklam Pazarlaması (Blockchain Marketing) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dijital pazarlama planınız, pazarlama hedeflerinize bağlı olacaktır. Sırf bu nedenle bile, kampanya yürütmek uygun maliyetlidir ve boşuna değildir. Hedefinize ulaşmak için kullanabileceğiniz çeşitli dijital pazarlama türleri vardır.

 • Social Media Marketing (Sosyal Medya Reklam Pazarlama)
 • Content Marketing (İçerik Reklam Pazarlama)
 • SEO
 • Email Marketing (Eposta Reklam Pazarlama)
 • Pay Per Click (Tıklama Başına Ödeme) (PPC)

Dijital Pazarlama neden önemlidir?

Dijital pazarlamanın faydaları ve kullanımı sınırsızdır. Dijital pazarlamanın, geleneksel pazarlamaya göre öne geçmesi boşuna değil. Ne tür bir projeniz varsa: Katman 1 veya Katman 2 Blokzincir Ağları, Dex veya DeFi, Metaverse veya GameFi, DAO veya Blokzincir Altyapı Uygulamaları ve Kar amacı gütmeyen projeler; dijital medya ve dijital pazarlamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Blokzincir markaları ve işletmeler, iş hedeflerine ulaşmak için dijital kanallardan, geleneksel pazarlamanın yapabileceğinden çok daha fazla yararlanabilir. Esnektir, ölçülebilirdir ve paranızın karşılığını daha iyi almanızı sağlar.

Aşağıda, dijital medyanın ve pazarlamanın faydalarına derinlemesine bakıyoruz.

Dijital pazarlamanın avantajları nelerdir?

Daha geniş ve daha hedefli bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Dünya nüfusunun %60’ından fazlasının interneti her gün aktif olarak kullandığı dijital pazarlama, küresel bir pazara ulaşmanızı sağlar. Yerel müşterilere hizmet veren küçük işletmeler, yerel arama motoru optimizasyonu hizmetleri aracılığıyla yerel müşterileri de hedefleyebilir. Çevrimiçi pazarlama, potansiyel müşterilerinizin reklamınızı geleneksel reklamcılıkta olduğu gibi görmesini umarak, bu kadar geniş bir pazarda ağınızı yayınlamak yerine, ürün veya hizmetinizi satın alma olasılığı daha yüksek olan müşterileri hedeflemenize de olanak tanır. Hedef kitlenizin kişiliğine özel kampanyalar oluşturabilirsiniz. Reklamları, onları görme olasılıklarının en yüksek olduğu yerlerde görüntüleyin veya genellikle “takıldığı” platformlarda onlarla etkileşime geçin.

Daha uygun maliyetlidir ve daha iyi bir ROI yatırım getirisi sağlar.

Dijital pazarlama, iş ihtiyaçlarınız için uzun vadeli bir çözümdür. Bir grafik reklam oluşturmak ve bir gazetede yayınlamak kadar kolay değil, ama doğru yaptığınızda çok çok daha uygun maliyetli. Ayrıca daha iyi bir yatırım getirisi sağladığı kanıtlanmıştır. Birkaç dolar uzun bir yol kat edebilir!

Ölçülebilir ve esnektir.

Gazete reklamları, el ilanları veya ilan panolarından farklı olarak, reklamlarınızın erişimini, gösterimlerini, ilgi alanlarını, hemen çıkma oranlarını ve etkililiğini takip edebilir ve ölçebilirsiniz. Kampanyalarınızı günlük olarak takip etme ve ardından kampanya analizlerinize göre ayarlama yeteneği, çalışmayan bir şey için paranızı boşa harcamamanızı sağlar.

Sizi rekabetçi tutar.

Blockchain sektöründeki rakiplerinizin önüne geçmek, herhangi bir projenin kurucuları takımı için önemlidir. Çevrimiçi Pazarlama, hizmet alanınızda bir otorite ve düşünce lideri olarak sektörünüzün zirvesinde kalmanıza olanak tanır. Online olarak, alanında sizden önde olanlardan da öğrenme, stratejilerini takip etme ve geliştirme şansı yakalar, onlardan daha iyi olursunuz!

Marka itibarı ve marka sadakati oluşturmaya yardımcı olur.

Kullanıcılar ve tüketiciler, sorunlarını çözen bir proje, marka veya işletme duyduklarında, markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek için internete bakarlar. Sizi bilmeleri elbette yeterli değil. Ayrıca sizi sevmeleri ve sizinle bağlantı kurmaları gerekiyor. Müşterilerinizle bağlantı kurmak ve marka savunuculuğunuzu yaymak, çevrimiçi bir varlık oluşturarak mümkün ve kolay hale gelir.

Dijital pazarlama stratejisi nasıl geliştirilir?

Artık temel bilgileri öğrendiğinize göre, kollarınızı sıvama ve dijital pazarlama stratejinize başlama zamanı. Bunu yapmanın en kolay ve en yetkin yolu, Pusula Finans ile; iş hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış, özel bir dijital reklam pazarlama stratejisi geliştirmektir. Var olan tüm dijital pazarlama taktiklerini uygulamak zorunda değilsiniz. Her taktik, kanal ve platformun kendi artıları ve eksileri vardır. Sadece hangisinin sizin için en uygun olduğunu bulmamız gerekiyor.

Kripto Para Projeleri için En İyi İçerik Reklam Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.