DEXTools Nedir ve Nasıl Kullanılır?


0

2020’de DeFi’nin yükselişi ile merkezi borsalar ile DeFi arasındaki tartışma başladı. DeFi’nin destekçileri, özel anahtarlarınızı ve dolayısıyla paranızı merkezi bir borsaya göre güvenli bir şekilde kullanmanın, DeFi’yi kullanmanın getirdiği birçok zorlukla geldiğini iddia ediyor. Bunlar arasında yüksek işlem ücretleri, güvenlik endişeleri, karmaşıklık ve piyasa verilerinin doğruluğu gibi zorluklar bulunmaktadır. Merkezi borsalar, kullanıcılara platformları içinde doğru piyasa verileri sunarken, DeFi, binlerce protokol ve metriğin göz önünde bulundurulması gereken on-chain verilere dayanır. Bu, DeFiPrime, DeFiLlama ve DEXTools gibi yeni nesil DeFi araçlarının, bahsedilen zorlukları aşmak ve merkezi borsalarla rekabet etmelerini sağlamak için etkili mekanizmalar sunmaya odaklandığı ana nedenlerden biridir.

İşte DEXTools’u, kripto tüccarlarına pazar hareketleri, piyasaların durumu ve diğer metrikler hakkında doğru ve ilgili blockchain verileri sunan bir ekosistem olarak keşfedeceğiz. DEXTools ekosistemi, DeFi’ye dikkate değer bir araç seti sunarak, DeFi’nin CEX’lerle etkili bir şekilde rekabet etmesini sağladığı için DeFi topluluğu için gerçek bir merkezi merkez olarak adlandırılabilir. İşte detaylı bir DEXTools incelemesi.

Merkeziyetsiz Borsalar için DEX Araçları

DEXTools, DeFi için gelişmiş bir DApp’tir. DEXTools, her merkezi olmayan borsanın büyük ölçüde faydalanabileceği kapsamlı bir dizi gelişmiş araç sunar. Bunlar arasında bir dizi grafik çizim aracı, likidite hareketlerini takip etmek için araçlar ve diğerleri arasında gelişmiş ticaret analitiği bulunur.

Burada, herhangi bir tokenın sözleşme adresini yazarak varlık hakkında ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz, böylece likiditesini, DEXTools skorunu, topluluk sıralamasını, token piyasa değerini ve token sahiplerinin sayısını görebilirsiniz. Bu veriler, tokenin dikkatinize değer olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Ticaret çifti keşfi, seçilen bir tokenın fiyat verileri, grafikleri, token piyasa değeri ve diğer bilgilere sahip olmanızı sağlar, böylece doğru zamanında alım satım emirleri vermek ve her fiyat hareketinden faydalanmak mümkün olur.

Big Swap Explorer, DEXTools’un gelişmiş varlıkların önemli hareketlerini tespit etmesine ve tüccarların bunları kopyalamalarına olanak tanımak için belirli bir tüccar grubunun cüzdan adreslerini analiz eder.

Multiswap işlevselliği, swap süresini hızlandırmak ve birden fazla kripto para çiftine erişim sağlamak için birden fazla DEX portalında çalışır.

Tek bir yerde varlık yönetimi, tüccarların varlıklarını tek bir arayüzden yönetmelerini sağlar. Burada, kendi işlemlerinizi gerçekleştirebilir, favori kripto paralarınızı takip edebilir ve sağlanan verilere dayalı olarak piyasa trendlerini keşfedebilirsiniz.

Akıllı botlar ve DEXTools tarafından geliştirilen bot sistemi, piyasayı sürekli olarak izlemeye gerek olmadan tüccarların faydalanmasını sağlar.

Likidite havuzlarını keşfetme ve oluşturma, Likidlik Havuzu Keşfi, likidlik havuzlarını keşfetmenin yanı sıra DEXlerde havuzlar oluşturmanıza da olanak tanır.

Doğru fiyat uyarıları almak için DEXTools, varlığın güncel fiyat değişiklikleri hakkında doğru sinyaller üretmek için ilgili on-chain verileri bir araya getirir ve doğru ticaret kararları vermenize yardımcı olur.

DEXTools Entegrasyonları

DEXTools, kripto pazarının önde gelen oyuncuları olan SushiSwap, Uniswap ve PancakeSwap gibi önde gelen oyuncularla entegrasyonları gururla sunabilir. Sol üst köşede Uniswap Araçları ve Sushi Araçları bölümleri bulunabilir. Bu platforma değer katıyor ve özelliklerinin çeşitliliğine katkıda bulunuyor.

Uniswap ve benzeri platformlarla entegrasyonlar, DEXTools kullanıcılarının platformun güvenli ortamını terk etmeden ERC-20 ve BEP-20 tokenlerini stakelamalarına veya takas etmelerine olanak tanır.

DEXTools Platformu Kullanma

DEXTools, kullanıcılarına DEXTools platformunu terk etmeden atomik takas yapma fırsatı sunar. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Multiswap’ı tıklayın Kripto para çiftini ve bir DEX’i seçin Cüzdanınızı bağlayın Ve işte bu, adım adım talimatları izleyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

DEXTools Token (DEXT)

DEXTools’un kendi tokenı DEXT adını taşır. DEXTools DEXT, Ethereum ağı ve Binance Smart Chain ağı üzerinde mevcut olan çoklu zincir bir tokendir.

DEXT Coin Nedir?

DEXTools, 2020’de bir halka açık beta olarak uygulamayı başardı. O zamanlar 200.000.000 DEXTools DEXT tokeni oluşturuldu. Ancak ekip fonlarından 50.000.000 token yakıldı ve toplam arz 150.000.000 DEXTools DEXT tokenine düştü.

Mevcut token fiyatı 0,5 dolar ve ödenen en yüksek fiyat 0,9 dolar, bu da şu anki fiyatının neredeyse iki katıdır. Son 24 saat içinde DEXTools DEXT ticaret hacmi 400.000 dolardan az ve piyasa değeri 47.500.000 dolardır.

Son zamanlarda, DEXT yeni bir sözleşme adresine taşındı.

DEXTools DEXT nereden alınır?

Neredeyse tüm merkezi olmayan pazarlar, DEXTools DEXT’i ticaret yapmanıza izin verir, DEXT ve stablecoin çiftleri mevcuttur. Uniswap, tokenin en yüksek işlem hacmine sahip olduğu platformdur, ancak en iyi token fiyatlarından seçim yapmak için canlı fiyat verilerini kontrol etmenizi öneririz.

DEXT’e neden önemli?

DEXTool DEX, DEXTools ekosisteminin yerel yardımcı program tokenidir. Kullanıcılara özel DEXTools özelliklerine erişim sağlar.

DEXT Force Ventures’e Erişim: Belirli bir miktarda DEXTools DEXT satın alarak, kullanıcılar DEXT özelliklerini ödeyebilir ve DEXT Force Ventures gibi özel topluluk girişimlerine ayrıcalıklı erişim elde edebilirler (bu, finansman konusunda daha küçük kripto projelerine yardımcı olan bir yatırım grubudur). DEXTools, bu tür girişimleri yürütmek ve desteklemek için topluluk geri bildirimlerine dayanır.

DEXTShare Ödül Programı ve Airdrop’lar: Premium üyeler (en az 100.000 DEXTools DEXT tutanlar) birden fazla fayda elde edebilir. DEXTools DEXT tokenleri olarak ödüller alarak DEXTShare ödül programından faydalanabilirler.

Premium kullanıcılar, diğer token sahipleri ve topluluk üyeleri tarafından ödenen aylık abonelik tokenlerinin bir payından faydalanabilirler. DEXTools, destekçilerini sık sık airdrop’larla şımartır.

DEXTools Abonelik Planları

DEXTools’un temel işlevlerinin neredeyse tamamına ücretsiz olarak erişilebileceği bir gerçektir, ancak DEXTools aboneliklerinden birini satın alırsanız daha fazla fayda elde edebilirsiniz.

Aylık olarak 270 DEXT ödeyerek veya cüzdanınızda 1.000 DEXT tutarak Standart bir plan elde edebilirsiniz.

Bu planla, aşağıdaki faydaları elde edersiniz:

DEXT Force Discord kanalına erişim e-posta ve Telegram üzerinden fiyat bildirimleri 12 önemli çift cüzdan ve işlem bilgileri Premium kullanıcılar için Standart planın faydalarına ek olarak aşağıdaki faydalar sunulmaktadır:

DEXTShare ödül programına katılım 15 önemli çift daha hızlı güncellemeler ve fiyat uyarıları DEXTForce Ventures ve diğer yenilikçi özelliklere erişim. DEXTools Akademisi DEXTools sadece merkezi olmayan finans için gerekli tüm araçları ve özellikleri geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda DeFi topluluğunu eğitmeyi amaçlar.

DEXTools Akademisi, kripto benimsemeyi hızlandırmayı ve halkı kripto alanı ve sunduğu fırsatlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan en bilinen topluluk girişimlerinden biridir.

Orada, kullanıcılar DEXTools’u nasıl başlatacaklarını ve platform üzerinde doğrudan ticaret yapmak için nasıl kullanacaklarını ve tüm DEXTools özellikleri hakkında nasıl rehberler bulabileceklerdir.

DEXTools Ekibi ve Ortakları

DEXT ekibi, bu alandaki uzmanlardan oluşur ve yazılım geliştirme, mühendislik ve finans konularında uzmanlığa sahiptir. DEXT ortakları arasında, platforma entegre edilen DEXlerin yanı sıra 1inch, Ferrum Network, Elrond, Carbon, YFDAI Finance, Unicrypt ve CoinMarketCap gibi piyasanın önde gelen oyuncuları da bulunmaktadır.

Sonuç olarak; DEXTools, DeFi alanını daha verimli, daha güvenli ve daha konforlu hale getirecek özel çözümler üzerinde çalışmaktadır. DEXTools, DeFi platformları üzerinde çalışan ekiplere, bireysel tüccarlara ve yatırımcılara özel çözümler sunar. Böylece, herkes çok çeşitli teklifler arasından kendilerine faydalı bir şey bulabilir ve benzersiz DeFi çözümlerinden faydalanabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.