Derivio Testnet Rehberi


0

Derivio zkSync Era ağında Opsiyon, Vadeli ve Spot işlemlerini bir arada yapmanızı sağlıyor. Son yayınlanan Binance’in yayınladığı son destek programında, Derivio da yatırım yapılan projeler arasında kendisine yer aldı.

Biz de bu rehberimizde testnet sürecinde neler yapmamız gerekiyor ona bir bakalım.

İlk olarak cüzdanımıza hala yok ise zkSync Era testnet ağını ekliyoruz.

BURADAN chainliste ulaşabilir ve cüzdanınızı bağlayarak ekleyebilirsiniz. Cüzdanınıza ERA ağını ekledikten sonra, işlemleri yapmak için test ETH ihtiyacımız olacak. BURADAN goerli faucete gidiyoruz ve test tokeni talep ediyoruz.

Test token işlemlerini bitirdiysek, BURADAN zkSync ERA bridge gidiyoruz ve Goerli ağından zkSync ERA ağına test ETH gönderiyoruz.

Cüzdanımızı hazırladık. Sıra platforma geldi.

BURADAN platforma gidiyoruz. zkSync ERA Test ağında cüzdanımızı bağlıyoruz.

İlk olarak Faucet bölümüne gidiyoruz ve oradaki test tokenleri talep ediyoruz. Faucet bölümündeki tüm tokenleri talep edelim.

Trade

Bu bölümde, Farklı pariteler için long veya short emirleri verebiliyoruz. Market, Limit emirleri gibi emirleri vererek Trade bölümünde tüm fonksiyonları deniyoruz.

Opsion

Opsion bölümünde belli vadeler için Long ve Short emirleri girmemize imkan veriyor. Farklı coinler için opsion emirleri oluşturuyoruz.7

Swap

Burada diğer merkeziyetsiz borsalarda olduğu gibi farklı token çiftleri arasında takas işlemleri yapıyoruz.

Earn

Bu bölümde USDC, DAI, ETH, BTC gibi coinleri yatırarak DLP-M ve DLP-B gibi stake tokenleri üretiyor ve Earn sistemine katılıyoruz. Burada biriken ödülleri ara ara claim etmeyi unutmayın.

Şimdilik işlemler bu kadar. Süreç içinde yenileme veya farklı fonksiyonlar eklenirse rehberi güncelleriz. Projenin discord kanalına katılmayı, platformda yaşadığınız hata veya önerileri ekibe bildirmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.