Caldera Testnet Rehberi (Rollup Oluşturma)


1

Sizde kendinize ait blokzincir altyapınız olmasını istemez misiniz? Basit bir kaç adımla EVM uyumlu rollup yapalım. Caldera Chain, Yaklaşık 9 milyon dolar yatırım toplayarak testnet süreçlerini başlattı. Basit birkaç adım ile sizde kendi rollup sisteminizi kurabilir ve EVM uyumlu bir ağa sahip olabilirsiniz.

Yatırımcıları arasında, Dragonfly, Neo, 1kx, Ethereal Ventures, Sequoia Capital gibi yatırımcıların olduğu projenin basit adımlarla işlemleri nasıl yapacağınız anlatalım;

Buradan sitemize ulaşıyoruz.

Sağ bölümdeki “Login” kısmına basıyoruz ve mail adresimizi giriyoruz. Sonrasında mailimize gelen aktivasyona basarak siteye ulaşıyoruz.

Rollup Name kısmına istediğiniz bir ismi yazıyorsunuz, Chain ID kısmına da istediğin sayıyı yazabilirsiniz. Eğer sayı kullanılıyorsa size, uygun olan bir sayı öneriyor onunla tekrar deneyebilirsiniz.

Bu işlem sonrasında yaklaşık 5dk bir süre bekliyoruz.

Artık rollup hazır durumda, gördüğünüz gibi Metamaska eklemek için parametrelerimiz geldi. “Add Chain to Metamask” diyerek, kendi ağımızı cüzdanımıza ekliyoruz.

Hemen alt bölümde, faucet var. Oradan kendi ağımızın native tokenini talep ediyoruz. Faucet işini hallettikten sonra diğer adıma geçelim

Ağı cüzdanımıza eklediğimiz yerin hemen altında Play Break Caldera butonuna basıyoruz ve Gelen ekranda “Click to start” diyoruz ve ekranda bir süre bekliyoruz.

Oyun ekranı açıldığında 20sn.’den geriye doğru saymaya başlıyor. Bu sürede olabildiğince fazla şekilde klavyemizdeki “space” tuşu ile transaction üretiyoruz.

Süre tamamlandığında, bu şekilde bir ekran ile karşılaşacaksınız, buradaki skorumuzu “Share your score” diyerek twitter adresimizden paylaşmayı unutmayalım.

Ayrıca projenin twitter adresini mutlaka takip edin. Karşılaştığınız hata vs, olursa, twitter DM üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz. Henüz discord kanalları mevcut değil!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.