DYDX Coin için Kritik Oylama


0

Bildiğiniz gibi dYdX borsasında aylık 100.000$ üstü hacim oluşturan tüccarlara işlemler sonucu ödedikleri komisyon ücretleri DYDX coin olarak geri ödeniyor. Her 28 günlük periyodun sonunda 2,9 milyon $DYDX coin ödül olarak tüccarlara dağıtılıyor.

“Trade Ederek Bedava DYDX Coin Kazanma” videomuzu izle sen de kazanmaya başla!

 • Wintermute’dan Callen; V4 Vanguard görevinin bir parçası olarak borsayı güçlendirme adına bir dizi öneriyi topluluğa sundu.

Wintermute’dan Callen, V4 Vanguard görevinin bir parçası olarak dYdX borsası hazinesini güçlendirmek ve v4 öncesi borsayı daha da güçlendirmek adına bir dizi değişiklik teklifi sundu.

Bu teklifler, DYDX’in kullanımı, emisyonları ve uyumu için bir dizi öneri ve yeni uygulamalar sunuyor. Aynı zamanda dYdX’in temel işlevleri içindeki verimsizlikleri ortadan kaldırmayı amaçlayan temel teşvik yapılarını da kapsıyor. Nihayetinde, bu değişikliklerle ve topluluğun geri bildirimlerinin yardımıyla, dYdX’in güvenilir bir şekilde tarafsız ve sürdürülebilir bir DEX güç merkezi haline geleceğine inanıyor. Mevcut piyasa gerilemesinde, Ticaret Ödüllerinin aşırı kaldığına ve yıllık belirteç enflasyonuna en yüksek katkıyı sağladığına inanıyor. Bu tekliflerin en önemlisi ve makalemizin başlığı; ticaret ödüllerinin ~%45 oranında azaltılması. Böylece her ay 28 günlük dönem sonlarında dağıtılacak DYDX coin miktarı 1,58 milyon adede düşürülecek. Likidite ödülleri sabit kalırken Topluluk ve Hazine payı %34 arttırılacak.

V4’ün yaklaşması ve dYdX’in müteakip merkeziyetsizliği ile, dYdX’i nihai olarak yönetmek ve merkeziyetsiz türev borsaları arasında hegemonyasını oluşturmak için paydaşlara ve topluluğa büyük bir sorumluluk yüklenir.

Teklif ayrıca işlemlerde alınan komisyon oranlarının da değiştirilmesini kapsıyor. dYdX’in mevcut işlem ücreti planı oldukça rekabetçi ve CEX rakiplerinden önemli ölçüde daha ucuz. Bu, tüccarlar için ucuz bir ticaret ortamı sağlıyor, ancak aynı zamanda piyasa yapıcılar için düşmanca bir ortam yaratmış durumda. Bu kadar düşük alım ücretine sahip olmak (ör. 0.2bps), dYdX’teki MM’leri zehirli akışa karşı duyarlı hale getiriyor; çoğu piyasa yapıcının bir süredir uğraştığı bir sorun. Gecikme ve altyapı bunda büyük bir rol oynasa da, aynı zamanda büyük ölçüde bireysel MM’lere bağlıdır ve protokol tarafından çözülmesi oldukça zor bir sorundur. Bu nedenle, Callen uygulanması hızlı ve kolay olan alternatif bir çözüm olarak tüm hacim bölmelerinde alıcı ücretlerini artırmyı öneriyor.

Binance’in BUSD çiftleri dışında, dYdX için mevcut Alıcı Ücreti oranları (DYDX_OLD) rakiplerinden önemli ölçüde daha düşük. Yeni Taker Fee programı ile dYdX, son derece rekabetçi olmaya devam edecek gibi duruyor.

Gelelim ana konumuza. Alım satım ödüllerini azaltarak DYDX, daha fazla varlığı topluluk hazinesinde tutmayı hedefliyor. Buna topluluk tarafından bir yönetim oylamasıyla erişilebilecek, ancak en önemlisi, tutulan DYDX’in DAO’ların V4’teki girişimleri sürdürülebilir ve kontrollü bir şekilde finanse etme yeteneği üzerinde önemli bir etkisi olması bekleniyor!

Callen’ın sunduğu teklifin diğer maddelerini ve tüm detaylarını incelemek için link aşağıda!

Callen’ın Teklifinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz!

Oylama başladı. Onaylanması halinde, alım satım ödüllerindeki indirim zincir üstü oylamaya sunulacak.

Size soruyoruz! DYDX alım satım ödülleri %45 oranında azaltılarak dönem başına 2,9 milyon $DYDX’ten 1,6 milyon $DYDX’e düşürülmeli mi?

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.