BSCPAD Ön Satış Platformu İncelemesi ve $BSCPAD Token


0

BSCPAD Nedir?

BSCPAD yani BSC Launch Pad, Binance Smart Chain (BSC) ağında kurulmuş olan ilk merkeziyetsiz IDO platformudur. BSCPad, kripto para projelerini jeton dağıtma ve likiditeyi artırma yeteneği ile güçlendirme politikası ile yaratılmıştır.

BSCPad ‘i rakiplerinden ayıran öne çıkan özelliği, tüm katılımcıların ödüllendirilmesi ve düşük giriş şartları olarak düşünülebilir. Ayrıca otomatik bot engelleyici yapısı sayesinde katılımların adil bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmiştir. Kısaca BSCPad’in ayırt edici özelliği; her katman düzeyinde tahsisi garanti eden iki aşamalı bir sistem olmasıdır.

BSCPAD ‘in kendi ifadelerine göre parolası; “Şans yok, piyango yok ve bot yok; tüm katılımcılar için sadece adil dağıtılmış ödüller.”

BSCPAD Coin ($BSCPAD)

BSC Launch Pad projesinin ana tokenı $BSCPAD ‘dir.

 $BSCPAD Tokenomics

 • Seed 5%
 • Private 10%
 • Public 15%
 • Liquidity 15%
 • Team 10% (İlk 3 ay kilitli sonrasında her çeyrekte 25% ‘lik kısmın kilidi açılacak)
 • Advisors 5% (İlk 3 ay kilitli sonrasında her çeyrekte 25% ‘lik kısmın kilidi açılacak)
 • Marketing 15% (Listelenmeden hemen sonra 20%, kalanlar da 12 ay boyunca aylık 6,67% kilidi açılacak)
 • Reserve 10%
 • Staking, referrals and rewards 15%

Token Fiyatlandırması ve Dağıtımı

 • Seed (Tohum) Satış Fiyatı: $0.0125 BUSD / Totalde $110,000 BUSD / Toplam 4 ayda dağıtım, 10% ‘u listelendiğinde, kalanları aylık 22.5%
 • Private (Özel) Satış Fiyatı: $0.015 BUSD / Totalde $263,000 BUSD / Toplam 4 ayda dağıtım, 10% ‘u listelendiğinde, kalanları aylık 22.5%
 • Public (Halk Açık) Satış Fiyatı: $0.02 BUSD / Totalde $527,000 BUSD / Toplam 2 ayda dağıtım, 10% ‘u listelendiğinde, kalanları iki haftalık periyotlarda 22.5%
 • PancakeSwap Listelenme Fiyatı: $0.022 USD

BSCPAD Nasıl Alınır?

$BSCPAD, şuan için merkezi borsalardan sadece Gate.io ‘da satılmaktadır. Gate.io üyeliği ile ilgili yazımızı okuyarak hem hızlı hem de komisyon karlı üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

$BSCPAD, ayrıca BSC ağındaki Pancekeswap, Dodoswap gibi DEX lerde satılmaktadır. Bu linkten bağlanarak siz de $BSCPAD token satın alabilirsiniz.

BSCPAD Kullanımı

$BSCPAD tokenlarınızı hem IDO satışlarına girmek için hem de kendi sistemlerinde stake ederek faiz kazanmak için kullanabilirsiniz.

Stake ettiğiniz $BSCPAD token adedi ile bir yandan IDO larda ne kadar yüksek alım yapabileceğiniz belirlenirken, bir yandan da yüksek APY gelirleri kazanacaksınız.

BSCPAD Stake (Deposit)

BSCPAD ido ‘larına katılmak ve platformda satışa çıkan yeni projelerin tokenlarından satın almak için, $BSCPAD stake etmeniz gerekmektedir. Tahsis ağırlıkları için farklı seviyelerde $BSCPAD sahibi olmalı ve sitesinde stake etmelisiniz. Stake menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

$BSCPAD Stake Ekranları ve Uygulama Aşamaları:

BSCPAD stake işlemi 5 basit adımdan oluşmaktadır.

 1. Kontrol noktaları (Uygunluk)
 2. Stake tutarı belirleme
 3. Ön Provizyon
 4. Onay Aşaması (Deposit onayı)
 5. İşlemin tamamlanması

İlk olarak, $BSCPAD ve $BNB (işlem ücretleri için) tuttuğunuz cüzdanınız ile sisteme Connect Wallet diyerek bağlantı yapıyorsunuz. Uygunluğunuzu kontrol eden dört adet şartı karşılamanız gerekmektedir. (Metamask bağlantısı, $BSCPAD ve $BNB sahibi olmak, aktif bir unstake/withdraw talebi olmamak) Eğer stake için uygunsanız, alt kısımda bulunan kullanım şartlarını kabul ederek devam ediyorsunuz.

Sonrasında yatırmak (stake) istediğiniz $BSCPAD tutarını girerek tekrar devam ediyorsunuz.

Ön provizyon bölümünde BSCPAD ile bir akıllı sözleşme imzalayacaksınız. Metamask cüzdanınıza işlem ücreti için uyarı gelecektir. ($0,10 / $0,30 işlem ücreti)

İşlemin onaylanması ile artık $BSCPAD tokenlarınızı deposit yapabilirsiniz. Bu aşamada deposit onayı verdiğinizde, Metamask cüzdanınıza işlem ücreti için tekrar bir uyarı gelecektir. ($0,50 / $0,80 işlem ücreti)

Bu aşamayı da sorunsuz tamamladığınızda yani ikinci işlem ücretini de ödediğinizde, aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, bütün adımları başarılı olarak tamamladığınızı belirten bir tebrik mesajı gelecektir. Ayrıca sağ kısımda stake ettiğiniz $BSCPAD token adedini, kazanacağınız (veya kazandığınız) ödülleri görebilir ve bu menüden dilediğiniz zaman cüzdanınıza çekebilirsiniz.

BSCPAD Ön Satış (ido) Katılım

BSCPAD IDO satışlarını iki ayrı turda gerçekleştirmektedir. Birinci tur yani tahsis turunda eğer satışlar tamamen bitmez ise ikinci tur yapılmaktadır. İkinci turda FCFS kuralı mevcuttur. Şimdi bu turları ve katılım için gerekli şartları ifade eden, kademeleri daha detaylı inceleyelim.

BSCPAD Aşamalı Sistem

 • 1. TUR – Tahsis Turu

BSCPAD Bronze için; Stake Gereksinimi: 1000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 10x (Whitelist katılım zorunluluğu VAR)

BSCPAD Silver için; Stake Gereksinimi: 2500 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 30x (Whitelist katılım zorunluluğu VAR)

BSCPAD Gold için; Stake Gereksinimi: 5000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 65x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Platinum için; Stake Gereksinimi: 10000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 145x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Diamond için; Stake Gereksinimi: 25000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 400x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Blue Diamond için; Stake Gereksinimi: 75000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 700x + Özel Tahsisat (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

NOT: Tüm kademelerde garanti alım fırsatı vardır.

NOT: Projelerin whitelist formları BSCPAD Twitter hesabından açıklanmaktadır, sürekli takip ederek katılım fırsatlarını kaçırmamalısınız.

NOT: Satıştan en az 3 saat önce, BSCPAD tokenların stake edilmesi gerekmektedir.

“Tahsis Turu” olarak adlandırılan ilk turda, kullanıcılar, kademelerine göre kendilerine tahsis edilen miktarı satın alabilirler.

Token tahsisi örneği: Public havuzda XYZ adlı bir projenin 1,000,000 adet tokenı satılıyor diye düşünelim. Alım için 100 Bronze üye,25 Silver üye, 10 Gold üye ve 5 Platinum üye var diyelim.

Bronze üyelerin tahsis ağırlığı 10, Silver üyelerin 30, Gold üyelerin 65, ve Platinum üyelerin 145 olduğunu zaten biliyoruz. Bu örnekteki tüm uygun alıcıların tahsis ağırlığı: (100*10) + (25*30) + (10*65) + (5*145) = 3,125

Her bir paya tahsis edilen token miktarı: 1,000,000 / 3,125 320 adet

 1. Bronz kademe için token miktarı: 100 * 320 * 10 = 320,000 adet
 2. Silver kademe için token miktarı: 25 * 320 * 30 = 240,000 adet
 3. Gold kademe için token miktarı: 10 * 320 * 65 = 208,000 adet
 4. Platinum kademe için token miktarı: 5 * 320 * 145 = 232,000 adet

Bir katmandaki bir kullanıcının satın alabileceği jeton miktarı formülü şu şekildedir; kademedeki toplam token sayısı / kademedeki uygun kullanıcı sayısı

 1. Bronze kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 320,000/100 = 3,200 adet
 2. Silver kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 240,000/25 = 9,600 adet
 3. Gold kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 208,000/10 = 20,800 adet
 4. Platinum kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 232,000/5 = 46,400 adet
 • 2. TUR – FCFS (First Come First Serve) Turu

Birinci turda satılmayan jetonlar (tokenlar), ikinci turda satışa sunulur. Kademe seviyelerine hak kazanmış olan tüm üyeler, katman tabanlı bir formülle belirlenen ek bir tutar kadar daha satın alabilirler. İkinci tur satın alma penceresi (FCFS), kademe seviyelerinden bağımsız olarak tüm üyeler için aynı anda açılır. Bu tur, tüm jetonlar satılana kadar açıktır ve genellikle sadece birkaç dakika sürer. Tüm jetonlar satıldıktan sonra IDO sonuçlandırılır.

BSCPAD geliştirdiği IDO sistemiyle; 1. Tur ile tüm katılımcılara kademelerine göre garanti token alma fırsatı veriyor, 2. Tur ile de projelerin tokenlarının tamamının satılmasını sağlıyor. Bu şekilde hem katılımcılar kazanıyor hem de proje ekipleri kazanıyor. Ayrıca stake sistemi ile oluşturdukları kademelerle, token değerini yukarıda tutuyor.

IDO satışlarını kaçırmamak için, kendilerinin hazırladığı ve sürekli güncel tuttukları ido takvimini buradan takip etmenizi öneririz.

BSCPAD, Blue Diamond kademesi için uygun olan kullanıcılarına satışlarda diğer kademelere ait olan havuzdan farklı bir havuz daha açmaktadır. Açılan bu özel havuzda token fiyatı diğer havuza göre daha düşük olmaktadır.

BSCPAD IDO Projeler

BSCPAD platformunda şu zamana kadar onlarca  ön satış yapılmıştır ve hali hazırda satışlar devam etmektedir.

Örnek olarak satışı tamamlanan bazı projeleri aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca listenin tamamına ulaşmak ve gelecek ön satışlara başvurmak için bu linkten devam edebilirsiniz.

 • TronPad
 • ETHPAD
 • Cook Protocol
 • Lever
 • Raze Network
 • REVOMON
 • BSC Station
 • Smoothy Finance
 • Roseon
 • O3 Swap
 • Mozik
 • Xion
 • PureFi

BSCPAD Partnerlikleri

 • TRONPAD & ETHPAD Partnerlik

BSCPAD ‘de ön satışı gerçekleşen IDO ların yüksek değer kazanmasını sağlayan bir diğer özellik de, farklı ağlarda işlem gören IDO Platform partnerlikleri olmasıdır.

BSCPAD ‘de ido ile ön satışı yapılan TRONPAD ve ETHPAD sonrasında kendi platformlarını aktif hale getirdiler ve ido ile ön satış yapmaya başladılar. Bu partnerliğin platformlara en büyük katkısı ön satışı yapılan projelerin aynı anda farklı ağlar ve dolayısı ile farklı kripto para birimleri üzerinden satışları yapılması oluyor. Böylelikle hem müşteri portföylerini arttırmış oluyorlar hem de projelerin daha fazla kişiye satılmasını sağlıyorlar.

TRONPAD, Tron (TRX) Ağındaki ilk ido platformudur ve Tron tarafından desteklenmektedir. ETHPAD ise Ethereum EIP-1559 ‘dan ilham alınarak kurulan ilk merkeziyetsiz ido platformudur.

 • BlueZilla Partnerlik

BSCPAD platformunu rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de BlueZilla gibi yatırım ve danışmanlık konusunda pazar liderlerinden olan bir yatırım ortağı olmasıdır.

Bluezilla firması kendilerini şu şekilde; “şirket içi geliştiricilere, tasarımcılara, pazarlamacılara, etkileyicilere, tüccarlara, yasal ve fırlatma rampalarına sahip tek VC” ifade ediyor. Ayrıca projelere yalnızca sermaye ve ortaklıklar konusunda yardımcı olmak dışında,  tokenomics’ten lansman sonrasındaki aşamaya kadar her an yanlarında olduklarını ifade ediyorlar.

 • Silk Legal Partnerlik

Silk Legal, FinTech ve kripto para konusunda uzmanlaşmış butik bir hukuk firmasıdır. Sorunları, riskleri ve fırsatları analiz etmek için derin bir blok zincir teknolojisi anlayışını uluslararası düzenlemelere ilişkin uzman bilgiyle birleştirmektedirler. Ayrıca Silk Legal, dijital varlıklar için en iyi uygulamaların benimsenmesini savunan ve hızlandıran dijital varlık şirketlerinin önde gelen küresel birliği olan Global Digital Finance’in bir üyesidir.

 • Chainlink Partnerlik

BSCPAD ekibi, piyasadaki en yaygın kullanılan, zamana karşı test edilmiş ve tam özellikli Oracle çözümü olan Chainlink ile anlaşmıştır. Chainlink, geliştiricilerin zincir dışı kaynaklarla etkileşime girmesine olanak tanıyan çok çeşitli Oracle hizmetleri sunar. En önemlisi , DeFi geliştiricilerine kredi vermek, tasfiyeleri kontrol etmek, sentetik varlıkları takas etmek, birden fazla ödeme seçeneği sunmak ve zincir üstü işlemleri gerçekleştirmek için gereken güncel varlık fiyatlarını sağlar. BSCPAD bu partnerlik ile uygulamalarını desteklemek için en güçlü temel altyapıyı kurarak başarıya ulaşmayı hedeflemiştir.

Ayrıca BSCPAD Kullanım Şartları ve Politikalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.